Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Vajon megvette az apja valamiv...

Vajon megvette az apja valamivel? Vagy szimplán egyre kevesebbet van rám szüksége?

Figyelt kérdés

Elváltunk, én nevelem, most 14 éves fiú. Az apja semmit nem tett le az asztalra gyereknevelés terén. Nálam helyezte el a bíróság. Eddig az apjához úgy kellett elküldeni, mesélt mindenről. Most másfél hetet az apjánál volt. Úgy jött haza, hogy sírt, hogy vége, mert ott milyen jó. Azóta azt fújja, mennyire várja az apjával, meg az új családdal a Balatoni nyaralást. Ott minden jó, minden szép. Mindent megkap, az van, amit kiejt a száján. Múltkor valami kütyüt akart 25ezerért. Én mondtam neki, hogy majd szülinapra megkap ja, csak úgy nem. Erre az apja megvette neki. Az apja nője jobban főz, ott sokkal jobb, csupa szórakozás az élet. Nem féltékeny vagyok rá, örülök hogy jól érzi magát náluk. Csak míg itthon tanulni kell, meg szabályok vannak, addig ott semmi, csak szórakozás az élet. Most megint nincs itthon, 3 hét múlva látom. Kérdeztem, menjek e hétvégén mamához, hogy találkozzunk és lássuk egymást, azt mondta minek, látott már eleget engem. Fogalmam sincs, mi történt múlt héten, de teljesen úgy beszél, úgy viselkedik velem, mint az apja. Úgy érzem, magához édesgette teljesen. Csak míg apuka jól menő vállalkozó és van rá pénze, addig én nemet kell hogy mondjak dolgokra. Ami szerintem nem baj egyébként, meg kell tanulnia, hogy nem esik minden az ölébe.

Csak a gyermek azt nem tudja, hogy az apja folyamatosan manipulál mindenkit, hazudik folyamatosan. Nagyon gyorsan elfelejtette a fiam, hogy soha nem volt otthon az apja, soha nem lehetett rá számítani, nem nevelte, engem is, őt is terrorizálta. Most azt látja, hogy ha dolgozik is az apja, akkor kora délután, 6 körül már otthon van az új családdal. Cuki és jófej.

Egyébként mi is megyünk nyaralni, de azt még csak nem is emlegeti. Pedig lesz ott is olyan program, ami őt érdekli.

Nagyon fáj, hogy mindent megadtam neki, ami erőmből futja és mégsem elég neki. Próbáltam normális értékrendet átadni neki, megmutatni, hogy nem minden a pénz, sokkal fontosabb dolgok u is vannak azon kívül. De nem sikerült. Ugyanolyan pénz mániás, mint az apja. Csak a drága és márkás a jó.


2023. júl. 6. 06:23
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
90%
20-as: na ezért tart itt ez az ország, ahol. Mert terjesztitek a fasságot.
2023. júl. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
Ezen ne vesszetek össze. Mindenki úgy nevel, ahogy akar. A normális értékrend nálam a tisztelet, szeretet.
2023. júl. 6. 13:43
 23/32 anonim ***** válasza:
0%
A kereszténység érték. A liberális nevelés csak árt.
2023. júl. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
85%
Vessed a kereszteket egy másik fórumon, ez nem rólad szól.
2023. júl. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
7%
24. Ez igaz, nem az én gyerekeim lettek félre nevelve..
2023. júl. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
0%
El tudom képzelni. Nem akarom tudni.
2023. júl. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
52%
Egy 14 évest nem olyan könnyű megvezetni. Most már érzi hogy az apja szereti és kezdi azt is észrevenni hogy egy toxikus szülö vagy ski nem a gyerekének akar jót, az csak egy eszköz, hogy szívathassa az exét.
2023. júl. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
59%

Tőlem lepontozhattok, de az a helyzet, hogy te is az apja ellen neveled az is gáz. Lehet, hogy nem olyan nyíltan (bár, ha az apjának ilyen jól megy, meg azt írod, manipulatív személyiség, akkor valószínűleg ő se.) Nem mondod neki, hogy az apja sz@r? Lehet. De itt is leírtad nem egyszer, hogy nem akarod, hogy az apjára hasonlítson. Akkor mégis kire? A postásra? Neki ő a férfi minta, nem te. Arról meg nem írtál, hogy más férfit fel tudnál mutatni. Lehet, hogy rosszat nem, de jót se mondasz az apjáról. Akkor mégis honnan kéne tudnia, milyen legyen, ha az apakép nem megfelelő, más meg nincs?

Az apját csak a pénz érdekli? No fene. Mégis hozzámentél. Tudom, akkor még nem volt ilyen. Ki hiszi el? Akinek a pénz az Isten, az olyan alapvető értékrend(ha torz is), ami nem változik jelentős mértékben az évek során. Feltéve, ha felnőttek voltatok, amikor összeálltatok.

Szóval lehet itt hápogni, hogy nem akarom, hogy olyan legyen. Akkor olyannal kellett volna megcsinálni, amilyennek meg szeretnéd, hogy legyen.

2023. júl. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
85%

Nos ha együtt lennétek is többet játszana a kicsivel, és többet költene rá, mert ilyen az élet. Nálink egy fészekalja a három gyerek, de igen, amikor letudtuk a hitelt, akkor jobban jött ez az a gyereknek az ésszerű határokon belül is, hiszen nem kellett úgy kicentizni.

Ha látnád ott a fiadat,blátnád, hogy apával is összeakad, csak így külön, arról nem tudsz.

Ne akarj belőle pici fiút nevelni, annak vége. Igen, olyan lesz mint az apja. De ebből némelyik tulajdonság mégcsal nem is nevelés kérdése, hanem egyszerűen a gyereked férfivá lesz, és a felnőtt férfiak már csak ilyenek.

Ráadásul a kamaszok meg pillanatonként változnak. Mire megszokod hogy ilyen, már olyan, holnapután meg amolyan.

Túlgondolod.

Olvass sokat a kamaszokról, és beszélgess fiús anyákkal. Minden srác lepattintja abnyucit. Üdv a klubban!

Ui. Attól még felnőttként szertő jó fiad kesz, csak engedd felnőni.

2023. júl. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Bocs az elütésekért, kapkodtam.
2023. júl. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!