Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Vajon megvette az apja valamiv...

Vajon megvette az apja valamivel? Vagy szimplán egyre kevesebbet van rám szüksége?

Figyelt kérdés

Elváltunk, én nevelem, most 14 éves fiú. Az apja semmit nem tett le az asztalra gyereknevelés terén. Nálam helyezte el a bíróság. Eddig az apjához úgy kellett elküldeni, mesélt mindenről. Most másfél hetet az apjánál volt. Úgy jött haza, hogy sírt, hogy vége, mert ott milyen jó. Azóta azt fújja, mennyire várja az apjával, meg az új családdal a Balatoni nyaralást. Ott minden jó, minden szép. Mindent megkap, az van, amit kiejt a száján. Múltkor valami kütyüt akart 25ezerért. Én mondtam neki, hogy majd szülinapra megkap ja, csak úgy nem. Erre az apja megvette neki. Az apja nője jobban főz, ott sokkal jobb, csupa szórakozás az élet. Nem féltékeny vagyok rá, örülök hogy jól érzi magát náluk. Csak míg itthon tanulni kell, meg szabályok vannak, addig ott semmi, csak szórakozás az élet. Most megint nincs itthon, 3 hét múlva látom. Kérdeztem, menjek e hétvégén mamához, hogy találkozzunk és lássuk egymást, azt mondta minek, látott már eleget engem. Fogalmam sincs, mi történt múlt héten, de teljesen úgy beszél, úgy viselkedik velem, mint az apja. Úgy érzem, magához édesgette teljesen. Csak míg apuka jól menő vállalkozó és van rá pénze, addig én nemet kell hogy mondjak dolgokra. Ami szerintem nem baj egyébként, meg kell tanulnia, hogy nem esik minden az ölébe.

Csak a gyermek azt nem tudja, hogy az apja folyamatosan manipulál mindenkit, hazudik folyamatosan. Nagyon gyorsan elfelejtette a fiam, hogy soha nem volt otthon az apja, soha nem lehetett rá számítani, nem nevelte, engem is, őt is terrorizálta. Most azt látja, hogy ha dolgozik is az apja, akkor kora délután, 6 körül már otthon van az új családdal. Cuki és jófej.

Egyébként mi is megyünk nyaralni, de azt még csak nem is emlegeti. Pedig lesz ott is olyan program, ami őt érdekli.

Nagyon fáj, hogy mindent megadtam neki, ami erőmből futja és mégsem elég neki. Próbáltam normális értékrendet átadni neki, megmutatni, hogy nem minden a pénz, sokkal fontosabb dolgok u is vannak azon kívül. De nem sikerült. Ugyanolyan pénz mániás, mint az apja. Csak a drága és márkás a jó.


2023. júl. 6. 06:23
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
100%

"Most azt látja, hogy ha dolgozik is az apja, akkor kora délután, 6 körül már otthon van az új családdal. Cuki és jófej."


Tehát akkor megváltozott az apja, és többet foglalkozik vele. A kamasz fiúnak meg pont erre van szüksége. Attól még nem szeret téged kevésbé. Hagyd, had élvezze azt, hogy van apja is.


A gyerekem apja 2 évig alig foglalkozott vele, mert szerelmes volt, aztán meg heteket volt vele a lányom a tengernél, ahol mindent megkapott, és csak a szórakozás volt. Ezen is túl lettünk, most már majdnem felnőtt, és én vagyok neki az igazi szülő.

2023. júl. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nem bántani akar téged, amiért a két főztet összehasonlítja. A tinik nagyon szókimondóak, persze sokszor nem elég körültekintőek és ezzel megbántanak másokat. Mindenesetre biztosan élvezik, hogy lehet véleményük, még ha az másnak nem is annyira tetszik. Sztem jól reagáltál, hogy mondtad hogy kérje el a receptet. De mivel nem kérte, azért a tied sem lehet rossz, ebben biztos lehetsz!
2023. júl. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!