Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Vajon megvette az apja valamiv...

Vajon megvette az apja valamivel? Vagy szimplán egyre kevesebbet van rám szüksége?

Figyelt kérdés

Elváltunk, én nevelem, most 14 éves fiú. Az apja semmit nem tett le az asztalra gyereknevelés terén. Nálam helyezte el a bíróság. Eddig az apjához úgy kellett elküldeni, mesélt mindenről. Most másfél hetet az apjánál volt. Úgy jött haza, hogy sírt, hogy vége, mert ott milyen jó. Azóta azt fújja, mennyire várja az apjával, meg az új családdal a Balatoni nyaralást. Ott minden jó, minden szép. Mindent megkap, az van, amit kiejt a száján. Múltkor valami kütyüt akart 25ezerért. Én mondtam neki, hogy majd szülinapra megkap ja, csak úgy nem. Erre az apja megvette neki. Az apja nője jobban főz, ott sokkal jobb, csupa szórakozás az élet. Nem féltékeny vagyok rá, örülök hogy jól érzi magát náluk. Csak míg itthon tanulni kell, meg szabályok vannak, addig ott semmi, csak szórakozás az élet. Most megint nincs itthon, 3 hét múlva látom. Kérdeztem, menjek e hétvégén mamához, hogy találkozzunk és lássuk egymást, azt mondta minek, látott már eleget engem. Fogalmam sincs, mi történt múlt héten, de teljesen úgy beszél, úgy viselkedik velem, mint az apja. Úgy érzem, magához édesgette teljesen. Csak míg apuka jól menő vállalkozó és van rá pénze, addig én nemet kell hogy mondjak dolgokra. Ami szerintem nem baj egyébként, meg kell tanulnia, hogy nem esik minden az ölébe.

Csak a gyermek azt nem tudja, hogy az apja folyamatosan manipulál mindenkit, hazudik folyamatosan. Nagyon gyorsan elfelejtette a fiam, hogy soha nem volt otthon az apja, soha nem lehetett rá számítani, nem nevelte, engem is, őt is terrorizálta. Most azt látja, hogy ha dolgozik is az apja, akkor kora délután, 6 körül már otthon van az új családdal. Cuki és jófej.

Egyébként mi is megyünk nyaralni, de azt még csak nem is emlegeti. Pedig lesz ott is olyan program, ami őt érdekli.

Nagyon fáj, hogy mindent megadtam neki, ami erőmből futja és mégsem elég neki. Próbáltam normális értékrendet átadni neki, megmutatni, hogy nem minden a pénz, sokkal fontosabb dolgok u is vannak azon kívül. De nem sikerült. Ugyanolyan pénz mániás, mint az apja. Csak a drága és márkás a jó.


2023. júl. 6. 06:23
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Tudom, kamaszodik. Sok jót nem is várok ettől az időszaktól. De azért az, hogy az apja ellenem neveli, az gáz.
2023. júl. 6. 07:49
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

Elvált szülők gyermekeként mondom hogy van ilyen korszak. Ezen át kell esni. Nekem is volt, nem szándékosan de mindent jobbnak láttam apánál, izgalmas volt, új, az új elettárs Annyira más volt mint anya.

Tudom hogy anyát bántotta az az időszakom, de nem akartam megbánta i, nehéz volt hogy nem engedi hogy tetszen apa élete is.


Saját életemben is volt a férjemnek előző házassága és a kislány rajongott értem mikor megismert. Éveken át, aztán elmúlt, most kamasz és most távolságtarto velem, igaz az anyjával is.

2023. júl. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem ez a szülő ről való leválás állomása. A következő majd az lesz hogy csak a korosztályával lóg.


Te legyél Mindig elérhető neki, biztos, nyugodt mencsvár. Tanulni, házimunka, stb kötelező dolog kell az élethez, fontos, ezeket csak később látja be, ha majd dolgozik. De hálás lesz neked hogy te kitartottál mellette.

2023. júl. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
90%

Több időt tölt velük, majd kiismeri az apját - nem kisgyerek már, lát a pályán.

Az én fiam sokkal kisebb korában már az apjával akart élni, évekig nem hagyott békén. Mondjuk az apja élettársát nem állította velem szemben, hogy a Zsuzsa jobban főz, bármi. Nem volt benne gonoszság, csak az apjához húzott, aki meg adta alá a lovat.

Mondtam, menj akkor. Nem ment, repült. Pár hónap múlva hívogatott már esténként, hogy anya rosszul vagyok, anya fáj a hasam, nem kapok levegőt, apának semmi nem jó, mindig kritizál... én mondtam, fiam!

1,5 év múlva egy délután sírva hívott, anya MOST gyere értem!


Azóta velem és a férjemmel él. Most is az apjánál van már 2.hete, jó a viszony hálaistennek, de fel se merül már benne, hogy odaköltözzön.

2023. júl. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
25%
Nem akarod, hogy olyan legyen mint az apja. De csak szultel neki egy gyereket akkor annyira csak nem lehet hulladek ember.
2023. júl. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

#14 a gyerek nem látja meg, hogy a nevelt gyerekekkel foglalkozik az apja, vele ilyen idősen semmit. Azokkal focizik, őt annak idején elzavarta. A nevelt gyerekekhez haza tud menni időben, hozzánk sosem tudott. Velük habzsi-dőzsi, rám rám olvasta, ha egy gombóc fagyit vettem egy héten.

#15 igen, szültem egy gyereket, mert azt mutatta, szereti a gyerekeket. Megbeszéltük, hogy lesz gyerek. Aztán mikor megszületett, akkor jött rá, hogy mivel jár. Akkor már nem kellett sem a gyerek, sem én.

2023. júl. 6. 13:01
 17/32 anonim ***** válasza:
75%

14 vagyok

Még nem látja. Majd ha esetleg több időt lesz velük, fel fog tűnni, hogy nem ugyanúgy vannak kezelve.

Amúgy a 15-ös hozzászólásról jutott eszembe: az én fiam apja kb a terhességem felénél láthatóan meggondolta magát, bepánikolt, pedig tervezett gyerek volt. Kb nem volt pofája otthagyni engem terhesen egy félkész házzal. Nem is sokáig éltünk aztán szülés után együtt.

2023. júl. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
De ezen hogyan lehet az embernek túl tennie magát?
2023. júl. 6. 13:21
 19/32 anonim ***** válasza:
70%
Éled az életed, amíg a gyerek az apjánál van. 14 éves, nem kell sírdogálni utána meg a mamánál talizni hétvégén, ha neki nincs igénye. Hiányzik, felhívod, ennyi. Kimondottan érzelmes anyukának gondolom magam, de nem sírdogálok otthon, amiért a fiam 2 hete az apjánál van. Gondolom szr egyedül, de most legalább lenne időd magadra meg programozni pl barátnőkkel. Nem tilos ám jól érezni magad, a gyereked jó helyen van, nem kell összeszorított foggal otthon várni, hogy majd mikor jön.
2023. júl. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
13%

,, Próbáltam normális értékrendet átadni neki, megmutatni, hogy nem minden a pénz, sokkal fontosabb dolgok u is vannak azon kívül. De nem sikerült.,,


Ez a liberális nevelés hibája. A libsik azt tanítják a tv-ben, interneten a gyerekeknek, hogy a szülő az csak egy keltető, aki takarodjon ki az életéből 14 év felett, de azért a pénz az jól jön, azért pitiznek a szülőknél.


Be kell szépen tiltani, és tisztességes keresztényre kell átnevelni a gyerekedet.

2023. júl. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!