Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 7. osztályos lánynál szólnak...

7. osztályos lánynál szólnak az iskolában a hajfestésért?

Figyelt kérdés
A lányom haját a nyári szünet elején befestettük a fodrásznál szőkére, világosbarnáról. Ősztől lesz 7. osztályos. Szeretnénk továbbra is festetni a haját.

2023. júl. 9. 11:17
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
71%
Igen, a felvételi szóbelijére gondoltam nyilvánvalóan.
2023. júl. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk anno a házirend nem tiltotta konkrétan, (szó szerint az volt benne, hogy smink és hajfesték nélkül is szép vagy) de arra is rászóltak szeptemberben, akinek a nap szívta ki a haját (úszó volt, nyáron minden nap edzett, a medencevíz és a napfény megtette a hatását). Egy osztálytársam a ballagás előtt 2 nappal festette be a haját, az igazgatónál kezdte a reggelt.
2023. júl. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
36%

A mai világban sajnos még valószínűleg igen.


Aztán remélem mire a mostani fiatal felnőtt generáció eléri az öregkort, már nem olyanok fognak ülni fontos poziciókban, akik meg akarják szabni, hogy másnak milyen SZÍNŰ legyen a haja, körme, akármilye.


Nekem 4.-ben pl természetes ombre hajam volt, mert a sötétszőke hajam bebarnult, ahogy idősödtem.


Amúgy nekem ez a felvilágosult társadalom valahogy egyre kepmutatóbb és röhejesebbnek tűnik. Az ókorban is létezett hajfestés és körömfestés is. Sminkelték is magukat a nők, hogy fehérebbnek tűnjenek, mert a gazdagság jele volt egy szinten. S ez nem csak az ókori egyiptomban meg ilyen helyen létezett, hanem pl a középkori Európában is divat volt az eperszőke haj.

Aztán történt valami, s a társadalom egy tetemes része már az ördögtől valónak találja, ha egy lánynak szőke, vörös vagy hupilila a haja, mikor eredatileg barna, miközben már nem is károsak az egészségre ezek a festékek, miközben évezredekig tényleg azok voltak.


Anyám régebb óta festi a haját, mint hogy megszülettem volna, mert korán kezdett őszülni, mégis szebb a haja mint nekem. Az enyém világéletemben vékonyszálű töredezett volt, függetlenül attól hogy festéket nem látott barna színű volt vagy esetleg festett magenta.

2023. júl. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
42%

Maximálisan egyet értek a 13-massal. Talán annyiban egészíteném ki, hogy az egészben látok egy nagy adag irigységet és álszentséget.

Egy felnőtt nő nyugodtan festheti a haját, a körmét, járhat köldökig dekoltált felsőben stb., de a kamaszodó lányának nem engedi, mert csak. Mert "még gyerek". Anyuka sminkel, de ha az ovis kislánya otthon a fürdőszobában felnőtteset játszik, és kisminkeli magát, már kiakad, mert "ne foglalkozzon még ilyesmivel." (Megtörtént családi példa.) Bakker, játszik! 11-12 éves korban teljesen normális lenne, hogy próbálgatnák a nőiességüket, kifestenék a körmüket stb., de ez a késztetésük le van teljesen nyomva, és azon kívül, hogy "korai még", nem tudják megindokolni, miért.

Ugyanez a hajfestéssel. Lehet arról beszélgetni, hogy szép-e, ha egy 12 éves lánynak be van festve a haja, de azon kívül, hogy "nekem nem tetszik", tud valaki normális indokot mondani, hogy miért ne? Mert gyerek még? És? Nem pálinkát akar inni, hanem a haját befesteni, amitől amúgy semmi baja nem lesz.

2023. júl. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
53%

14!


Ha nem esik le, miért nem engedi egy 11 évesnek azt, amit ő felnőttként megtehet, akkor komoly bajok vannak veled. Egy gyerek az gyerek, nem felnőtt.

2023. júl. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
66%
30 éve voltam 7.-es, a fèl osztály szinezte a haját vörösre , kutya nem foglalkozott vele.
2023. júl. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
64%

Akkor kérlek magyarázd el, mert valóban nem értem. Oké, hogy nem engedem egyedül a főút mellett biciklizni (veszélyes) vagy alkoholt inni (szintén), na de hajat és körmöt festeni? Az hol árt neki?

Vagy nincs más válaszod azon kívül, hogy csak?

2023. júl. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
30%
A sminket alapvetően a másodlagos nemi jellegeink kihangsúlyozására találtuk fel. Így aztán talán lassan kezdheted érteni, miért nem akarja senki hagyni a 12 évest kifesteni magát. Mert nem akarja, hogy ráizguljon valami roggyant pacák. Mert még korai.
2023. júl. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
88%

A roggyant pacak smink nelkul is rafog izgulni ha abberalt.

A mai 12 evesen melle nagyobb mint nekem szules utan.

2023. júl. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
29%
De 16 évesen már ráizgulhat a "roggyant pacák?" Vagy akkor sem engeded?
2023. júl. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!