Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 7. osztályos lánynál szólnak...

7. osztályos lánynál szólnak az iskolában a hajfestésért?

Figyelt kérdés
A lányom haját a nyári szünet elején befestettük a fodrásznál szőkére, világosbarnáról. Ősztől lesz 7. osztályos. Szeretnénk továbbra is festetni a haját.

2023. júl. 9. 11:17
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
80%

Állami iskola házirendjében hivatalosan benne se lehet olyan szabályozás, ami csak esztétikai dolgokra vonatkozik, ergo hivatalosan nem tilthatja a hajfestést. Az már más kérdés, hogy ezt nem veszik komolyan, meg ha rájuk vered az asztalt, hogy mekkora gyökerek, amikor ezt szóvá teszik, akkor max burkoltan szivatják a gyereked. Inkább figyeld a tanári kar hozzáállását, a többi gyerek megjelenését és az alapján mérlegelj.

Mondjuk ebben lehetnek anomáliák, amikor én voltam hetedikes(viszonyításképp, 21 leszek az ősszel) tapasztaltam ilyeneket. Egyik csajnak beszóltak a tövig vágott nude rózsaszín körme miatt, amivel hivatalosan nincs gond, a másik csajnak meg a hosszú neon narancs műkörömre egy büdös szót nem szóltak, pedig a mindennapos tesi miatt balesetvédelmi okokból szóvá lehetne tenni. Csak az utóbbi csajsziról köztudott, hogy olyan family gyermeke, ami a cigányság minden negatív sztereotípiáját megtestesíti. Vagy a bitácska osztálytársamnak beszólt az ofő, mert a délutáni szakkörre úgy jött, hogy ki volt sminkelve(=szempillaspirál only), de én egy megjegyzést nem kaptam a vastag fekete szemceruzás sminkemre, amit minden nap hordtam, mert hát basszus, suli büszkesége, minden versenyen ott van, okos gyerek ez. Amikor pirosra festettem a hajam (hetedik közepétől nyolcadik végéig olyan volt) csak a rajztanárom tette szóvá, de ő is csak aggódásként.


#30 Beszállnék a vitába.

"Azért vannak ezek a szabályok, hogy ne tegyenek különbséget anyagilag a gyerekek egymás között."

NEM!

Ezek a szabályok azért vannak, mert mindenki lusta az igazi megoldásra törekedni, ezért a problémát az uniformizálás bizonyos fokozataival leplezni. Az anyagi különbségek mindenhogy látszani fognak, még ha mindenkire egyenfelszerelést húzol, tehát azonos ruha, azonos táska, stb. akkor is lesz olyan, aki csóróbb, és valamit használtan vesz. Vagy ha iskolán kívül találkoznak, átmennek egymáshoz, taliznak, kiderülnek a különbségek.

Egyszerűen el kell fogadni, hogy vannak különbségek, de ezeket helyén kell kezelni. Meg kell tanítani a gyereknek, hogy ne legyen gyökér, ne bullyingolja a másikat, ne kerülje csak azért, mert nem tehetős a családja. Egyszerűen az szülteti meg ténylegesen rossz érzést (most itt nem a mélyszegénységről beszélek, ahol az étel megvétele is nehéz, hanem arra, ahol nincs pénz drága kütyükre, márkás ruhákra), ha nincs gúnyolódás.

2023. júl. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim válasza:
100%
en mikor altalanosba jartam, hazirendbe benne bolt hogy a tanulo nem viselhet festett vagy potolt hajat. de sosem rudtam mennyire figyelnek erre igy oda mivel en inkabb visszafestettem. egyebkent osztalyfonokot meg lehet kerdezni mennyire lenne problema elvegre nem kitudja milyen feltuno szin:)
2023. júl. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:

Röhejes, hogy egyesek mekkora drámaként fognak fel egy egyszerű hajfestést. Úgy kezelik, mint ha tetoválásról lenne szó, ami egy életre szól.

Tegnapelőtt ismét befestettük a lányom haját a fodrásznál. Egy kicsit még világosabb lett a színe. A hosszából vágattunk kb. 5 cm-t, eddig hátközépig ért neki.

Semmi baja nem lett a hajfestéstől.

2023. júl. 16. 22:15
 34/35 anonim ***** válasza:
28%
Nem fognak. Minden színű hajam volt már akkor a szivárványtól kezdve. Nyilván nem ajánlnám ezt a saját lányomnak, de egy természetes szín pont nem fogja érdekelni őket, mert... miért is? Semmi polgárpukkasztó nincs benne.
2023. aug. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:
Nah, szerencsére nem szóltak érte a lányomnak. Sőt, egyik tanár meg is dicsérte, hogy milyen szép lett a haja. Örülök neki, mert nagyon tetszik így, és továbbra is szeretnénk festetni a haját a lányomnak.
2023. szept. 7. 23:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!