Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 7. osztályos lánynál szólnak...

7. osztályos lánynál szólnak az iskolában a hajfestésért?

Figyelt kérdés
A lányom haját a nyári szünet elején befestettük a fodrásznál szőkére, világosbarnáról. Ősztől lesz 7. osztályos. Szeretnénk továbbra is festetni a haját.

2023. júl. 9. 11:17
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
89%

Egyébként az is erős túlzás, hogy "senki nem akarja hagyni." A lányom 11 éves, most megy hatodikba, és idén már a legtöbb osztálytársa sminkelte magát. Olyan szolidan és ízlésesen, hogy az osztályfőnöküknek fel se tűnt. Vagy nem szólt érte, pedig amúgy mindenért szokott. Nekik meg van lehetőségük megtanulni, hogyan kell ezt szépen, nem hivalkodóan csinálni.

Lehet velem egyet nem érteni, de én nem a tiltásban hiszek, hanem a tanításban. A lányom teljesen magától szokta megkérdezni, hogy szerintem ízlestelenül festette-e ki magát, vagy túl rövid-e a sort, amit kinézett magának. És ha azt mondom, igen, akkor hallgat rám. Nem az van, hogy ezt meg azt "nem engedem", hanem szépen akar kinézni, és igényli, hogy ebben támogassam.

2023. júl. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
72%

#15


Attól még hogy gyerek ugyanúgy van saját élete, saját teste és saját elképzelései.



Mikor egy felnőtt nem engedi, hogy egy gyerek befesse a haját, az kb olyan, mintha a polgármester nem engedné neked, hogy fehér ingben járkálj, mert ha nem érzed a különbséget egy többdiplomás értelmiségi és egy 8 osztályt végzett proli jogai közt, akkor komoly bajok vannak nálad. Fehér inget, csak az irodában dolgozó értelmiségiek viselhetnek? Hogy miért? Mert csak. Még buta vagy hozzá, hogy olyat viselj.

2023. júl. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
64%

3.os kora ota van egy hol kek hol zold tincs a lanyomnak. Most 6ikba megy. Volt megjegyzes ra de hidegen hagyott.

Nekem felig lila a hajam felig osz. (Tini korom ota festem hol yen hol olyanra) A nagylanyomnak meg eppen neonzold. Elotte turkizkek volt elotte voros , narancs) - punk a dragam 😁


Igazabol nem erdekel az iskola.

2023. júl. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
31%

"Egy felnőtt nő nyugodtan festheti a haját, a körmét, járhat köldökig dekoltált felsőben stb., de a kamaszodó lányának nem engedi, mert csak. Mert "még gyerek". "


Igen, azért mert még gyerek. Mert nem kell, hogy 11-12 évesen fesse a haját, körmét, köldökig dekoltált felsőben legyen. Gyerek. Nem felnőtt. Gyerekként simán lehet hogy ma kék haját akar, aztán a festés másnapján már inkább zöld kellene. Vagy a barátnője azt mondja, szerinte nem áll jól neki, ő meg elhiszi és máris utálja, mást akar.

2023. júl. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
17%

22!


Értem. Tehát ha a 12-13 éves lanyod holnap tarkopaszra borotváltatja a fejét, az teljesen oké, hiszen "Attól még hogy gyerek ugyanúgy van saját élete, saját teste és saját elképzelései."

2023. júl. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
38%

Manapsag az anime korszakban mar siman 10 eveseknek extrem szinu a haja. Kek sarga pink roszaszin zold voros es van h 2-3 szin van benne.


Szerintem nagyon jok.

2023. júl. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
71%

25


Ha nem hirtelen felindulásból cselekedett (ami ugyanúgy fennállhat 18, 28, vagy 68 évesen is), hanem tényleg akarja, akkor igen, oké.


Én nem akarom kopaszra borotválni a fejemet, de mindent megteszek azért, hogy aki akarja, megtehesse.



Vagy hogy legyen egy reálisabb példa is:

Én szökőévben egyszer hordok szoknyát. Nem szeretem, nem érzem biztonságban magam benne. De semmi bajom sincs azzal, ha valaki hord. Az osztálytársaim közt is volt mindig 1-2, aki sima hétköznapi viseletnek szoknyát hordott néha, meg 2 olyan tanárnőm is volt, akit nadrágban alig láttam. Semmi közöm sincs hozzá, hogy más hogy néz ki. Élje úgy az életét, ahogy akarja.

2023. júl. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
21%
Egyházi iskolákban tiltva van, nagyon helyesen.
2023. júl. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
74%

#28


Én református iskolába jártam 9.-12.-ben. 3 éve ballagtam.

A 9.-es lányok felének mindig ombre szőke a haja. Minden évben. De volt már teljesen enyhe bordó, meg piros és zöld melírcsíkos hajú osztálytársam is.

Pedig az iskolai szabályzatban benne van, hogy a haj és köröm festése tilos (az egyéb ökörségek közt). Sose értettem mi értelme van. Azt értem, hogy a kerítésen ne mászkáljunk, vagy tornaórán ne hagyjuk magunkon az ékszereket, mert balesetveszélyes, de hogy miért tiltott az, amivel senkinek se ártasz, csak egyszerűen pár ízlésficamos szemét szúrja, számomra felfoghatatlan.



Amúgy meg kifejtenéd, hogy mi kifogásolható van egy hajszínben, ami bármikor átfesthető, vagy ha pl csak ombre, elég levágni, ha valami mást akar az ember?

2023. júl. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
16%

29. Azért vannak ezek a szabályok, hogy ne tegyenek különbséget anyagilag a gyerekek egymás között.


Iskolás fiúknál hál' Istennek a hajfestés pont nem volt divat, de borzasztó élmény volt, mikor mindenki gúnyolt, mert nekem nem volt pénzem az akkori ,, menő,, adidas superstar cipőre. De ugyanez volt a ruhákkal, ha nem márkás, akkor nem jó, ha nem volt XBox 360-od, a kutya se játszott veled, ha nem volt drága számítógéped, szintén.


És ezért ki is közösítettek embereket, nem csak flexeltek vele. Lehet, hogy egy hajfestéssel nem árt senkinek, de egy közösséget ez simán megoszthat.

2023. júl. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!