Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Bő két hetet velünk lesz a...

Bő két hetet velünk lesz a férjem nagylánya, program javaslatokat keresek. Hogyan oldódjon a hangulat?

Figyelt kérdés

Jó a viszony köztünk,kedvel engem a leányzó, aki már 17 éves.

(a férjemmel van egy 8 éves közös gyermekünk, lány, akivel amúgy most szintén nem játszik, ezt is elfogadom. Néha valami közös programba bele lehet vinni, de előre sosem az jön be, amit gondolnék, hogy sikere lesz. )

Amúgy Várja h jöjjön, de a tavalyi nagyon kényszeretettre sikerült. Az apja az első 4 nap dolgozik, csak késő délután jön haza.


Viszont hiába nincs gond, mióta kamasz, méteres hangulat szakadék van köztünk, mintha másik személy lenne, nehéz vele. Agyon csapja a hangulatot a semmi nem jó arckifejezéseivel, befeszülünk a nap során mindannyian. Amúgy rendszeresen van itt, bármikor jöhet, de csak pár órára néz be, mióta nem kislány, nem akar sok időt maradni. Más azért hogy most 2 hetet együtt leszünk, amiből nyaralás csak a 2. Hét lesz.


Értem hogy kamasz, de "elfelejtett" nevetni, nincs meg a régi humora, és zavarja hogy másnak jó kedve van. Biztos én is ilyen voltam, de más most felnőtt szülőként kezelni.


Jó lenne olvasni, más ezeket hogy oldja meg. :)


2023. júl. 10. 11:36
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
95%

Miért nem kérdezed meg, milyen programok érdekelnék? Mit csinálna szívesen?

Mi az ami érdekli?

2023. júl. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Mert az a válasza hogy nekem mindegy. Nem ad olyan választ már mint 10 évvel ezelőtt, nem várja, nem izgatott, nem olvasható le az arcáról semmi öröm, csak unalom. 🙈 Kb csak mobilozni akar. Ha várni kell sóhajtozik, ha melege van, meg akar halni, ha éhes, akkor nem ízlik amit kap, de csak megkoszoni kedvesen, és nem kér mást helyette.

Ha szerinte nem olyan hangsúllyal mondunk valamit, akkor megsértódik. Általában ez után haza is megy, de most nem megy haza 2 hétig.

2023. júl. 10. 11:57
 3/25 anonim ***** válasza:
86%

🤦 hatalmas kitartást kívánok 😂


Pedig épp azért gondoltam,hogy kérdezd meg, hátha ha kicsit felnőttesen kezeled könnyebb lenne.

2023. júl. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Strandra megyünk. De itthon is leszünk.


Állatkertben voltunk tavasszal, ahhoz most túl meleg lenne. Akkor is olyan volt, mintha az elejétől várná a percet hogy végre befejezzük, nem szólt, mintha nem is érdekelte volna. De arra azt mondta elotte hogy jönni akar.

2023. júl. 10. 12:03
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell semmi programot szervezni. A második héten nyaralok, az q program, az első héten majd megoldja egyedül, ahogy otthon is. Ennyi
2023. júl. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
91%

Épp ezt akartam írni az #1nek.

A válasz a : nem tudom/nekem mindegy/ leszarom

a kamaszoknál egy családi programra.

A programok tárháza nagy, de ezeknek az anyagi vonzata is.

Elmehettek quadozni/gokartozni, élményfürdőzni.

Egy sima csajos plázázás gyorkajával mozival

De nem gondolnám h minden napra külön élménydús programok kellenének.

Egy cukrászdai fagyikehely is tud jó élmény lenni, ugyanakkor ha tényleg olyan korszaka van, a Bahamákon is flegma lenne

2023. júl. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
A fagyi és torta valóban tud mosolyt csalni az arcára. :)
2023. júl. 10. 12:08
 8/25 A kérdező kommentje:

Az alap, hogy a húga idegesíti, kis hülyének tartja, akit még pluszban el is kell viselnie. Ha őt akarom nevelni, akkor egyből mellém áll, hogy hát ja hogy csinalhatod ezt, stb. . Mikor mondtam neki viccesen, hogy veled is volt pont ez a sztori, akkor 1 hétig nem szólt hozzám úgy megsértődött.


Na mindegy, akkor felkészülök egy nagy adag türelemmel, leszarom tablettával és nem akarok kihozni semmi értelmeset ebből a 2 hétböl, akkor nem ér se csalódás se meglepetés. 😁

2023. júl. 10. 12:15
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Kamaszokkal nincs tapasztalatom, de a hangulat attól lesz kínos ha nagyon erőlködtök, próbáltok a kedvében járni de nem sikerül. Én inkább hagynám hadd telefonozzon, lustázzon majd ha unja szól. 17 évesen csak ki tud találni magának elfoglaltságot amit szívesen csinál és nem kell a te ötleteidre húzogassa a száját. Nincs is annál rosszabb mint hogy kötelező módon jól kell érezni magunkat.
2023. júl. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Fagyi, mozi, (élmények, ha van a közelben lehetőség.) 17 évessel már egy koktélozás is belefér, vagy kávézás (a kicsi is ihat valami üdítőt addig, ő se maradna ki), talán jobban oldódna a hangulat is.

Ha sehogy nem jó, esetleg menjetek el könyvesboltba, válasszon magának egyet, én pl otthon ülő, könyvmoly típus voltam, nekem az volt a feltöltődés, ha olvashattam egyedül a szobámban.

2023. júl. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!