Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Bő két hetet velünk lesz a...

Bő két hetet velünk lesz a férjem nagylánya, program javaslatokat keresek. Hogyan oldódjon a hangulat?

Figyelt kérdés

Jó a viszony köztünk,kedvel engem a leányzó, aki már 17 éves.

(a férjemmel van egy 8 éves közös gyermekünk, lány, akivel amúgy most szintén nem játszik, ezt is elfogadom. Néha valami közös programba bele lehet vinni, de előre sosem az jön be, amit gondolnék, hogy sikere lesz. )

Amúgy Várja h jöjjön, de a tavalyi nagyon kényszeretettre sikerült. Az apja az első 4 nap dolgozik, csak késő délután jön haza.


Viszont hiába nincs gond, mióta kamasz, méteres hangulat szakadék van köztünk, mintha másik személy lenne, nehéz vele. Agyon csapja a hangulatot a semmi nem jó arckifejezéseivel, befeszülünk a nap során mindannyian. Amúgy rendszeresen van itt, bármikor jöhet, de csak pár órára néz be, mióta nem kislány, nem akar sok időt maradni. Más azért hogy most 2 hetet együtt leszünk, amiből nyaralás csak a 2. Hét lesz.


Értem hogy kamasz, de "elfelejtett" nevetni, nincs meg a régi humora, és zavarja hogy másnak jó kedve van. Biztos én is ilyen voltam, de más most felnőtt szülőként kezelni.


Jó lenne olvasni, más ezeket hogy oldja meg. :)


2023. júl. 10. 11:36
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
39%
De miért megy veletek? 17 évesen én tuti nem akartam volna a 8 éves feltesommal és apám új feleségével nyaralni. Mondjuk én meg is mondtam volna és nem mentem volna veletek, nem hiszem, hogy lenne olyan program ami megfelelne mindenkinek.
2023. júl. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem készülj egy lehűtött vodkával is . Azt már rád bízom,hogy magadnak vagy neki is 😂
2023. júl. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
53%
Miert ne menne velük? Attól, hogy te utáltad az apadat, más még szereti. Plusz lehet épp olyan helyre mennek, ahova amúgy is vágyott
2023. júl. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
11-es, írtam hogy várja. Otthon, az anyukája is nehezen bírja, beszéltem vele, várják külön külön más indokból ezt a 2 hét hetet, én meg itt izgulok. 😃
2023. júl. 10. 13:29
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem (sem) kell ezen pörögni. Kishíján felnőtt ember. Ha unatkozik megoldja. Vagy bekapcsolódik hozzátok, vagy feldob valami ötletet. Minél jobban a kedvére akarsz tenni, annál rosszabb lesz. Nem valami királyi felség, hogy keresni kelljen a kegyeit :) Csináljátok amihez nektek van kedvetek, amennyiben neki a mindegy a válasza a programokra vonatkozó kérdésre 🤷‍♀️ Tombolnak a hormonok is, te ezen nem igazán tudsz segíteni. A legtöbb amit tehetsz, hogy nem hagyod, hogy a ti hangulatotokra is rányomja a bélyegét az ő látványos világfájdalma. Próbálj megértő lenni, ez egy ilyen időszak neki. Nyilván nem azért akar veletek menni, mert tönkre akarja vágni a nyaralásotokat, hanem mert amúgy szeret veletek, és igazából nem tehet róla hogy ilyen elcseszett ez a korszaka :)
2023. júl. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
nekünk már 17 évesen alig szerveztek programot a szüleink, nem lehet hogy egyszerűen rohadtul unja már, hogy még mindig úgy vakációztatjátok, mint egy kisiskolást? ekkora gyerek lógjon a barátaival, foglalja le magát, élje az életét, minek folyton a nyakában lihegni?
2023. júl. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Eljön az az életkor amikor nem mennek a majdnem felnőtt emberek a családi nyaralásra. Nálam ez úgy alakult, hogy 16 éves koromtól biztosan nem mentem, utána 25 évesen viszont visszaszoktam rá. Szóval nem utálom a családomat, de a kamaszok nem biztos, hogy fagyizni akarnak a balcsi parton egy kiskolyokkel, szerintem érthető. Ha már tavaly is unta, akkor nem értem miért megy és miért várja. Azt tudom elképzelni, hogy valami nagyon extra helyre mentek, amit látni akar. Nem szorakoztatnam semennyire, neki már tudnia kell mi az amit élvez.
2023. júl. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

17 éves a lányom, nem szervezgetek neki programot nyárra. Néha elmegyünk együtt biciklizni vagy vásárolni, de egyébként csinálja a saját dolgait. Már tavaly sem jött velünk nyaralni, idén sem akar, a barátnőivel megy sátorozni. Két napra elmegyek vele valahová kettesben, ez lesz a csajos nyaralás. Ő már dolgozik is, egyébként meg sokat rajzol és fest, konditerembe jár, horgászik, horgol és a barátaival van.


Emlékszem anno elmentünk családi nyaralásra, az akkor 17 éves nővérem annyira unta, hogy haza akart menni. A barátnőm szülei lejöttek érte, elhozták a barátnőmet "cserébe", őt meg hazavitték. Mindenki jól érezte magát. És 17 évesen én sem a 7 éves öcsémmel csináltam közös programokat, hanem a barátaimmal. Volt, hogy egy barátnőm a nagymamájánál volt, én meg felültem egy buszra, és elmentem hozzájuk, vagy a falun élő osztálytársamhoz.

2023. júl. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Neki nincsenek még külön programjai. Felőlem lehetne, de még nem járkál el. Valószínű azért is pikkel a környezetére mert érzi hogy már mást csinálna, de nincsenek olyan barátai sajnos
2023. júl. 10. 23:07
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Akkor eleve rosszul érzi magát a bőrében. Kortársai mesélik a sztorikat mit csináltak nyáron, menőznek. Szerintem a fejed tetejére is allhatsz nem fogja magát jól érezni, ha ő pasizni akarna, vagy fesztivalozni, de nincs kivel.
2023. júl. 11. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!