Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamasz lanyom evekig konyorgot...

Kamasz lanyom evekig konyorgott testverert. Nem akartunk a ferjemmel. Most ugy alakult 42 vagyok a lanyom :14. Kiborult. Most hallani se akar testverrol! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mi szeretnenk, de felek , hogy ellenseges lesz a kicsivel. 7 hetes vagyok, semmi problema nincs a terhesseggel. A lanyom aggaszt. El vagyok keseredve. Adjatok tanacsot! Lehetnek jo testverek ?

#Kesei testver
2023. júl. 11. 23:24
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
88%
Van különbség aközött hogy figyek 10 percet a tesóra mert hogy csalD összedolgoznak vagy RÁ hagyják rendszeresen órákra
2023. júl. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
85%
*család
2023. júl. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
15%
Hát attól függ mi baja a kicsivel. 14 évesen lassan felnőtt. Csak nem lehet féltékeny a pici tesóra. Több szabadságot adnék neki, mert hogy ő már szinte felnőtt, azzal csak nem lehet baja hogy elmehet barátokkal stb.
2023. júl. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
83%

Ismerősnél hasonló volt, a nagyobbik elment kollégiumba, majd egyetemre, évente háromszor hazalátogat a kötelező körökre és ennyi. Nulla kapcsolata van a húgával, azt se tudja mikor van a születésnapja pontosan.


Teljesen jogos hogy nem örül egy kb állandóan síró kisbabának, mikor abban a korban van, hogy tanulnia kéne a felvételire.


Meg tudjuk mind mi lesz ebből. Ahogy anyuka egyre terhesebb, egyre több mindent akaszt majd a lány nyakába.

2023. júl. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
21%
14 eves közel nem felnőtt,hagyjuk mqr, kamaszgyerek ennyi majd túl lesz rajta
2023. júl. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
93%

Azt csak a lányod tudja elmondani, miért borult ki. Valószínűleg attól fél, hogy ingyen bébicsősz lesz és nem jut rá majd annyi időtök.

Hogy szeretni fogja-e, nem lehet megmondani. Nálunk is nagy a korkülönbség testvéremmel, nem is igazán a nővére voltam, hanem a második anyja, mindig le volt nekem passzolva. Ettől független nagyon jó a kapcsolatunk, szerintem nem lennénk ilyen szoros viszonyban, ha nem lenne köztünk a 10+ év. De ellenpélda is van, egy nagyon jó barátnőm szintén bébiszitternek volt rendelve a két testvére mellett, sőt, tőle volt, hogy elvárták, hogy bizonyos dolgokat finanszírozzon a testvéreinek diákmelós pénzből. Nagyon rideg a kapcsolata testvéreivel, kötelező családi eseményeken kívül nem is beszélnek egymással.

Szóval egyelőre nem tudni, milyen testvérek lesznek. Nagyon sok fog azon múlni, ti milyen szülők lesztek, nem lesz-e ráterhelve a kistestvér, érez-e kivételezést stb. Akárhogy alakul, ezt visszacsinálni már nyilván nem lehet, bele kell törődnie, de beszélgess vele sokat és oszlasd el a félelmeit!

2023. júl. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
86%
Teljesen érthető. Tanulni akarna, a barátokkal lenni, pihenni. Nem hianyzik, hogy ne tudjon aludni vagy ingyen bébicsősz legyen
2023. júl. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
95%

Mert érzi azt, hogy amit ő egy testvértől várt: közös programok, ugratás, hancúrozás, játék nem teljesült.

Csak az számít, hogy ti újra éljétek a kedves babakort, miközben neki a kamasznak is éppen annyi elintézni valója van a szülőkkel, mint egy babának pl. önállósodás, elismerés szerzése, leválás, felelősség átvétele stb.

2023. júl. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
82%
Majd elfogadja. Leírom a saját esetemet: 14 éves voltam, amikor a húgom született. Megmondom őszintén, hogy nagyon nem örültem neki. Akkoriban cikinek éreztem, hogy ennyi idősen kistestvérem lesz. Másrészt 14 évesen nem babázni akartam. Kellemetlen volt éjjel gyereksírásra ébredni. Anyukám csak vele foglalkozott, én teljesen háttérbe szorultam. 20 évesen elköltöztem, a húgommal nem lett szoros a kapcsolatunk. Persze most, felnőttként örülök, hogy van. Már tudunk beszélgetni, közös programokat csinálni.
2023. júl. 13. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
92%

Mondjuk, ha azt nézem, hogy nekem állandóan pesztrálni kellett a tesót, hát, megértem, hogy rhadtul nem szeretné.


Én is utáltam, amiért nem volt életem, mert a kedves anyámék állandóan lepasszolták az Ő gyereküket, aki persze, ha valami szrt csinált, rögtön engem toltak le.


A kapcsolatunk: semmilyen. Nem érdekel, mi van vele, egy nyűg volt amíg otthon éltem, semmi több.


Talán ha a szüleim nem engem használnak ingyen bébicsősznek, szeretném őt, így nem.

2023. júl. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!