Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki csak 1 gyereket vállalt...

Aki csak 1 gyereket vállalt nem bánta meg, nem zavar ha kérdezgetik ez miatt?

Figyelt kérdés
6 éves gyerekem van és azaz igazság nekem nincs türelmem még egyhez, férjemnek sem. Nagyon nehéz terhességem volt, 3 éves koráig egy éjszakát nem aludtam végig. Mégis bánt, hogy nincs testvére és anyósom is állandóan faggatózik miért nem lesz testvére.

#Gyerek, gyereknevelés, egyke,
2022. ápr. 10. 12:30
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Aki 1 gyereket vállal, annak oka van. Pl nem akar másikat, nem szeretne mégegy szülést, egészségügyi problémái vannak, párkapcsolati vagy magánéleti problémái vannak, megélhetési problémái vannak, karrier/ hobbi a fontosabb, stb...

Úgyhogy nem! Nem lehet megbánni, mert abban az élethelyzetben nem fért volna bele a képbe mégegy gyerek. Szerintem maximum azt lehet megbánni, ha egy gyerek sem születik pl karrier miatt.

2022. ápr. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
17 éves a fiam, soha nem bántam meg, hogy egyke. Lehet,hogy nem leszek vele népszerű,de szerintem manapság anyagilag is megfontolandó a gyerekvállalas és nagyon sokba kerül egynek is a felnevelése.Többgyerekestől már hallottam, hogy az egyik mehetett csak nyári táborba mert sokba került.Nem akarnék ilyen helyzetbe kerülni.És ez nem azt jelenti,gogy agyon kényeztetem.Csak örömmel adok meg neki dolgokat,programokra jártunk,utaztunk.Én is megkaptam sokszor,hogy mikor jön a másik, nem akarok-e másikat.Eleve udvariatlan kérdésnek tartom, minek más életében turkálni. Az pedig érdekes,hogy a 2-3 gyerekes ismerősök, tisztelet a kivételnek, de folyton panaszkodnak, hogy mennyi a gondjuk, nincs egy szabad percük...Egy gyerek is ad eleģ elfoglaltságot, még ha ezt nem is hiszik sokan, de sokkal szabadabban lehet vele mozogni, főleg,ha nagyobb kicsit.Igazi kis társ lesz. Soha nem bántam, hogy egyedüli gyerek.
2022. ápr. 14. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!