Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akik életükben nem vitték a...

Akik életükben nem vitték a gyereket mekibe (helyettesítsd be bármilyen gyorskajára) azoktól kérdezem: ha mondjuk elmentek valahova, és tovább maradtok vagy nem akartok hazamenni kajálni, akkor mivel etetitek a gyereket?

Figyelt kérdés

2023. máj. 31. 13:44
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
100%

Olyan lehetetlennek beàllított ez a dolog…

Nálunk x ideig nem volt Meki stb



Oka mert a gyerekek nem ettek ilyesmit ( mmint nem szerették)


De nincsenek is ilyen éttermek itt.


Szóval, ha Burger/ Meki Kfc stb-t szeretnék enni, akkor minimum 25 km-t utaznom kell..

Vagy úgy alakítani, hogy útbaessen egy ilyen gyorskajálda..


Ha kiesünk itthonról és tovább maradunk, akkor általában a kocsiban van zabkeksz ( tudom h az is cukros) van sima keksz, àltalàban gyümölcsc. Kulacs mindig van nálunk.


De mi àltalàban tervezünk előre..

nálunk is fél fagyasztósan mentünk szüleimmel nyaralni.. csak így fért bele.

Így nem áll távol tőlem, hogy készüljek.

Mindenesetre én màr nem emiatt, hanem mert a gyerekekkel pazarlás “valahol” enni mèg.

Hamarabb megesznek egy főzeléket, mint akàrmit..


Pl strand.. nekem rèmàlom, amikro akkor kell sorbaállni, amikor éhesek ( vagyunk)


Hamarabb sütök otthon pizzát és visszük el..

Vagy sós, tartlmasabb sütit, ha màr úgyis ch dömping lesz.


Nem vagyok rllene, hogy lángosozzubk stb.. de így egyszerűbb.. általában sok gyümölcsöt, zöldséget viszünk ilyen helyre..

akár állatkertbe is..


Nem állandóan azt nézzük, hol tudunk tápolni végre..

2023. jún. 1. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
100%
39 kérdező, a giroszos legalább két válaszban szerepel, azokat nem sikerült elolvasni? Ott ráadásul általában mást is lehet enni (kb bármit, ami hús + zöldség / rizs / krumpli kombó), nem kell feltétlenül giroszt. Nem másfél órás program, el is lehet vinni, stb.
2023. jún. 1. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
27%

Kérdező, 100%-ig egyetértek veled. Nincs gond a lángossal és semmivel sem, de röhejes amikor kikiáltják a legaljának a mekis sultkrumplit vagy akármilyen burgert, majd utána megveszik a gyors szénhidrátot zsírral ugyanúgy. A legtöbb embernek (szülőnek) fingja nincs az egészségesről, csak mantrázza amit gyerekkorában hallottakat. Pedig a mekivel és más gyorséttermi kajaval pont annyi a baj, mint a pékárukkal és társaival: kalóriagazdag, kevés benne a rost, összességében nem a legelőnyösebb makró/mikrotápanyagok szempontjából.


Ennek iskolapéldája egyik közeli rokonom, aki zéró toleranciát tart a kólával és mekivel (utóbbit ő sem szereti). A gyerekek nem ihatnak alkalmanként sem, egy zsúrban sem, meki felé sem járhatnak. Közben megy a lángos, kürtőskalács, sultkrumpli, rántott minden, kínai éttermek és KFC állandóan, a 12 éves gyereken már most 10 kiló túlsúly. De kólából egy kortyot sem, és mekiben sem jártak soha.

2023. jún. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én azt gondolom,hogy szerintem ezekkel sincs gond mértékkel. Inkább az amikor minden egyes nap ott esztek vacsora helyett mondjuk. Nagyon a szívedre vetted kérdező. :D Miért foglalkozol más véleményével? Ha neked jó ott etetni,akkor jó.
2023. jún. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 A kérdező kommentje:

Köszönöm 43-as, pont erre gondoltam.


44: nem vettem a szívemre. Ha leírok valamit, akkor miért nem lehet úgy értelmezni, ahogy írtam?? Az előző kérdések alapján volt egy gondolatom, amit a 43-as is leírt, és kíváncsi voltam hogy megállja a helyét. Ennyi.

2023. jún. 1. 08:31
 46/49 anonim ***** válasza:
76%

Banán, a legjobb kaja egy kisgyereknek aki megéhezik seta kozben. Barhol megeheti es pont eleg mig hazaertek vacsorazni.

Nalam mindig van, muzliszelet/zabkeksz/aszalt gyumolcs/ sós mogyoro /pisztacia / alma/banan. Ezek mind normalisabb etelek, es pont arra jok amire epp kell.

Gyorsan bekapni valamit mig hazaerunk.


2 szelet muzli, egy banan , par szem zab keksz stb nem foglal sok helyet es mindig magadnal tudod hordani.

febr. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 A kérdező kommentje:
46: ez tiszta sor egy pár órás elmenetelnél - mi a helyzet egy hosszabb, pláne mondjuk nem is tervezettnél?
febr. 19. 11:58
 48/49 anonim ***** válasza:
100%

Azt irtad arra az esetre ha bolcsi utan kirandultok még. Arra jok azok amiket irtam.


De altalaban eves utan indulunk el, hosszabb dolgokra is eleg ha van nalam muzliszelet es banan. Ha nincs ( ami ritka mert minden taskaba van muzliszelet vagy aszalt vorosafonya, kocsiba zabkeksz stb) akkor bemegyek egy boltba es veszek neki. Ha foetkezest kellene megoldani , akkor etterem vagy bemegyek a mekibe. Ha meki ellenes vagyok , akkor marad az etterem. De abba se hal bele ha a boltba 2 banant veszek egy csomag kekszel. Egyszer egyszer nem lesz tragedia ha ebedre valami hulyesseget eszik.

febr. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
65%
Egyebkent nincs az a kisgyerek sot meg felnott ember se akinek az energiaszintjet ne dobna meg 2 banan es egy marok sosmogyoro ugy par orara , hogy megveszne ehen. A banan es a magok a legjobb kaja . Egy eletet lehetne leélni rajta. Legyen nalad banan es /vagy muzliszelet mindig es nagy gond nem lehet.
febr. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!