Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekkel mentek idén...

Kisgyerekkel mentek idén nyaralni? (10 év alattival)

Figyelt kérdés
Sokan mondják nem pihentető, nekem 3 éves fiam van, de idén már mennék akkor is.. Ti hova mentek?
febr. 26. 17:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Megyünk, 1 és 6 évesek. Olaszországba a tengerpartra
febr. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%

Megyünk, 5 éves.

Júliusban 4 napra Felsőtárkányra megyünk a Bambara Hotelbe.

Augusztus elején Szicíliába 10 napra, majd augusztus 20 hosszúhétvégén Temesvár-Arad 3 éjszakára (Temesváron lesz a szállás)


Mikor kisebb volt is mentünk, voltunk már Korfun, Cipruson, Svédországban vele.


Jövőre már tervben vannak messzebb útvonalak is (Omán, Portugália-Madeira)


Nekem pihentető, nincs házimunka.

febr. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Mi minden évben megyünk születésük óta is.

En jobban szeretem ezeket a nyaralásokat, mint amikir kettesben voltunk. Az is jó volt, félreértés ne essék, de ez más.


2 és 5 évesek.

febr. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%

Megyünk, 1 éves múlt. Áprilisban Hollandiába, augusztusban Angliába és Skóciába.


Tavaly is voltunk vele, Ausztriában. Szlovéniában és belföldön is, a Balatonnál, a Mátrában.

febr. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
5 és 2 évesek a gyerekek, Horvátországba megyünk augusztusban.
febr. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%
Persze, hogy megyünk. Eddig is mentünk. Nem Ázsiába, meg Amerikába, de Görögországba, Ciprusra, Mallorca-ra...igen. Max. ~3 óra repülőtávra. Most 4 és 8 évesek, a nagy 1 évesen repült először, a kicsi 2 volt, mert a covid miatti év kimaradt.
febr. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%

Nem megyünk. 1 éves múlt a fiunk. De nem miatta, hanem amúgy sem szoktunk (sajnos). Utoljára 10 éve nyaraltunk 3 napot, nászút címén. 😄

Mindig volt indok, miért nem megyünk.

febr. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
60%
Nem megyünk, csak kettesben. Nem bírják a napirend borulást, de utazni akartunk, úgyhogy nélkülük megyünk. Viszont várom már az időszakot, amikor már rövidebb belföldi utakra lehet velük menni.
febr. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%
Megyünk, 4 és 2 évesek lesznek addigra a lányok. Tavaly is voltunk, előtte évben is, azelőtt is, előtte meg csak azért nem, mert a nagy júliusi, azért gyermekágyasan annyira nem volt hangulatom nyaralni menni. Az elmúlt 3 évben külföldön is voltunk (Cipruson, amíg még a kicsi pocakban volt), idén Horvátországba megyünk, a közbenső időkben pedig Balaton mindig ott van. Fárasztó meg minden, nyilván, de azért nem értek egyet azokkal, akik szerint "ugyanaz, mint otthon, csak máshol". Nem ugyanaz, és abszolút jó élmény gyerekekkel- akár ilyen kicsikkel is- együtt nyaralni. Mondjuk az előny, ha tudsz vinni magatokkal egy lelkes nagyszülőt vagy nagynénit vagy valakit, de amúgy anélkül is bőven élvezhető szerintem, nekünk legalábbis így is-úgy is sikerült abszolút jól éreznünk magunkat mindegyik nyaralásunkon 1 és 2 gyerekkel is.
febr. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
27%

Én mentem vele mindig, idén is megyünk valahova, még nem foglaltam, de az első repülőutat tervezem neki.


Mondjuk nem, hogy nem pihentető sosem, úgy kell kihevernem a pihenést utána, pedig már 10 éves. Régebben úgy kellett utána futkosnom a hotelekben, nem fogta a kezem és ismeretlen területen be voltam ijedve, nem tudtam hol lesz wc, bírni fogja-e, alig evett valamit, bebújt az asztal alá az étteremben, hangosan fujjogott(szelektív evő volt és most is), most is néha, folyamatosan fröcskölt a vízben, úszni nem tud, mert fél, hogy belemegy a víz a szemébe és olyankor abbahagyja az úszást, hogy két kezével törölje a szemét(ha az úszószemüveg alá megy a víz). Aztán mi volt.. természetes vízbe nem megy a hínár miatt, meg a döglött halak miatt, kint zavarták a rovarok, a sós/klóros víz csípte a bőrét, csúszda felvágta a hátát/fenekét horzsolta.. Mindig résen kellett lenni, ne fulladjon meg. És egyke, unatkozott velem, ha meg mással játszott folyton lesnem kellett, ne legyen gond. Én könnyen égek napon, még az is jött mellé. Nem szerettem, de olyan 3-4 éves korától mindig mentünk, előtte medencézett a kertben, meg játszóházazott rengeteget. Tavaly volt először külföldön(többször), felesleges volt, nem élvezte egyiket sem, fák, táj, város, emberek neki mindegy volt, a vidámpark tetszett neki, hotel az hotel. Idén lesz először repülőn, mert már vállalható gyerek lett belőle. Ezen kívül csúszdaparkba megyünk megint, hajdúszoboszló vagy szeged, de ilyen kisebb panziókban gyakran szoktunk megszállni illetve vonatozni, az nem megy "nyaralásszámba".


Ahogy én megfigyeltem van az az anyuka típus, aki csak elterül a medence szélén, vagy felnőtt szórakozásra(vásárlás karácsonyi vásárban) megy gyerekkel, és hagyja a gyerekét szabadon szaladgálni, veszélyes helyzetben meg rendetlenkedni, hagyja, hogy más szenvedjen vele, na ők elhiszem, hogy élvezik a nyaralást. Játszón is van, hogy anyuka padon, 3 évesét meg le kell beszélnem, hogy a táskámból ne egye ki a csokinkat. anyuka halál laza 5 méterről ránéz odaszól, gyerek meg se hallja, majd anyuka nagy lazán jön, elvezeti a gyereket akihez nem is szól, csak nekem egy bocs.. és aztán gyereket ha elengedte egyből jött vissza, be kellett zárnom és az ölembe venni a táskámat.. anyuka csak odapillant és nyugtázza..


Ja még annyit mellé, hogy a gyerekem vagy 5 évig nem aludt idegen helyen normálisan, 4-5x kelt éjjel és velem egy ágyban aludt csak idegen helyen..nagyon rossz volt.

febr. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!