Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináltok a gyerekkel ovi...

Mit csináltok a gyerekkel ovi után?

Figyelt kérdés

Hiába élünk a fővárosban, nem tudok programokat kitalálni. Jóformán már próbáltunk, láttunk mindent. 5 éves gyerekem itthon szokott jatszani bent vagy az udvaron, vagy játszóterezünk, kicsit "kirándulunk", biciklizünk. Amikor az apukája hazaér, próbálunk minőségi időt eltölteni hármasban, de olyan kevés az idő, és akkor is mindig ugyanazokat csináljuk. Beszélgetünk, könyvet olvasunk, rajzolunk stb... Olyan egyhangú, sivár, unalmas az egész.

Ti miket csináltok a gyerekkel?


ápr. 11. 16:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 100 családbòl kb 99 azt csinálja ami ti, mit szeretnél igazán, ezen kívül délután csinálni ovi után? Menjetek kirándulni, már jò idő van hozzá 😃
ápr. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt nem feltétlenül kell ovi után mindig valami plusz program, másrészt az, hogy neked unalmas valami, lehet a gyereknek izgalmas. Minket a nagyapám vitt ide-oda, ha ő jött értünk oviba. Ő már lehet, hogy unta, de nekünk nagy szám volt, ha megint elmentünk a várba, Gellért hegyre vagy akár csak trolibuszozni.
ápr. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Derjaderja ***** válasza:
90%

Szerintem ez nem unalmas.

A gyerek 25 fővel egy szobában csinált végig egy kötött programú napot. Az én lányom sokszor csak lazán ellenni akar, még a bringát ilyesmit is csak akkor szeretik ha kötetlen.

Játszótér, fagyi, beszélgetés az ikerszomszed kislánnyal a kerítésen át, ilyeneket szeretnek. Ne kelljen időre menni, ne legyen semmi kötelező.

ápr. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
08:00-tól 16:00-ig dolgozom, fizikai munkát végzek. Legtöbbször semmi energiám nem marad munkaidő végére, így ovi után hazamegyünk. Ez van. Játszótérre vagy fagyizni járunk, ha jó az idő és nem leszek hulla.
ápr. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ovi utan? Max játszótér. Mi más kellne, bakker? A gyerek is "ledolgozott" egy napot, szabadon pihenhet otthon.
ápr. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

mikor mit.

Hétfőn könyvtár napunk van, elmegyünk és kiválasztja azt amiből a héten olvassak neki. Ez fix


ez mellett meg amihez kedvünk van: elmegyünk fagyizni, vagy van egy kedvenc pékségünk, ott megvárjuk apát és bent vacsorázunk, pizzát sütünk otthon, dolgokat dugok el neki a lakásban ő meg "kincskeresőzik" (ezekhez csinálok feladatokat ki kell találni egy találós kérdést és megszerez egy részletet ami közelebb viszi a "nagy kincshez" ez általában egy tejszelet, ez heti egyszer van, cserébe egy órát lefoglalom:-D

Ha hulla vagyok, akkor mozidélutánozunk(plédekből csinálunk sátrat, párnákat rakunk a földre, viszünk be nasit a sátorba és régi disney mesét nézünk

vagy csak hagyom unatkozni míg utolérem magam:-D

ápr. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

Egy normális (kütyükkel és képernyőkkel nem agyonnyomorított) ovisnak az is élmény, ha elmész vele a játszótérre. Akár minden nap ugyanoda.

De otthon nincsenek játékai? Nincs egy képeskönyve, amit nézegethet? Az én gyerekeim nagyon szerettek építőkockából építeni, amiben a műanyag állatkáik laktak stb. Rengeteg történetet játszottak így végig. Soha nem unták. És ez csak egy játékuk volt a sok közül.

ápr. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%
Játszótér.
ápr. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden nap kell program.Az enyém alig várja,hogy itthon legyen ês lazuljon.
ápr. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%
Hazajöttünk, jatszóra nem mentünk ovis napon, itthon játszott, bár a lányom inkább táncolni szeret, úgyhogy azt csinálta. Fárasztó az ovi, nem értem miért kell pluszban vonszolni valahova ovi után. Már iskolás és heti kétszer megyünk táncra, többi napon haza.
ápr. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!