Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lakásban élők, mit csináltok...

Lakásban élők, mit csináltok tavasztól őszig a gyerekkel bent a lakásban?

Figyelt kérdés

Ne vegyétek bántásnak, szimplán felmerült bennem ez a kérdés most, hogy kisgyerekeim vannak. Szerencsére még az első babánk születése előtt sikerült családi házat venni (mi is lakásban láttunk előtte), így mondhatni a zord idők elmúltàval majdnem egész nap kint vagyunk.


Most nyáron pl. medencézünk, grillezünk, a veteményest szedegetjük a gyerekekkel, van hinta, homokozó, kinti játékok. Van árnyék, a teraszon akár egész nap kint lehetünk, nem olyan az idő ott, mint a tűző napon.


Olyan nehéz elképzelnem, mi a tökömet csinálnék kisgyerekekkel bent a házban, ha még egy sima játszóterezéshez is már reggel 8-kor neki kéne indulnom, felpakolnom és aztán kánikula idején csak bent lehetnénk.



2023. júl. 9. 09:21
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
96%

Lanyom volt 8 honapos amikor lakasba koltoztunk.egesz 5 eves koraig ott laktunk

Szerencsenk volt,mellettunk volt a jatszoter,minden nap kijartunk.

Bent is talaltunk elfoglaltsagot .

Volt erkelyunk is,ladaba ultettunk fuszernovenyeket,azt locsolgattuk,turkaltuk.

Vagy siman csak ott jatszottunk az erkelyen .

2023. júl. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
93%
Azert a lakasban sem all meg az élet...
2023. júl. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
96%
Nem vagyunk fent. Lent vagyunk a parkban.
2023. júl. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
96%
Tudom , hogy nem bántàsból kérdezed, de mindeki nem lakhat családiban. Egyrészt anyagi okok miatt, másrészt meg ha az összes panellakó kerteshàzat akarna venni, sehol nem férnènk el. Tehát evidens, hogy valahogy kénytelenek megoldani, mégha nem is ideális. Lakás-lakàs sem mindegy, úgy gondolom szerencsésebb az aki ki tud menni valahová a természetbe, árnyékba.
2023. júl. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
88%

En amugy szerettem ott lakni.este mikor elaludt a gyerek kiultunk az erkelyre a mellettunk es a folottunk levo szomszedok szinten es ugy pletykaltunk,neha hajnalig is 😅

1 voltam

2023. júl. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
89%

Mi kertesben sem vagyunk kint egész nap, unatkoznánk. Amíg még panelban laktunk, lejártunk kirakatokat nézegetni, motorozni a sétálóutcába meg játszótérre. De az erkélyünkön is játszottunk sokat, meg néztük a buszokat fentről.

Amíg kicsik voltak, nem engedtem ki őket a kertbe sem egyedül, így sok nem változott. Azóta könnyebb, mióta egyedül sem féltem őket, és kiküldhetem trambulinozni pl, amíg főzök.

2023. júl. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
95%
Mi családi házban lakunk, mégsem úgy élünk, ahogy ti. Minimális időt töltünk az udvaron. Egész nyáron dolgozunk. Kétszer egy hét szabadságom van nyárra, akkor elmegyünk nyaralni. Hétvégente kirándulunk, családot látogatunk, intézzük az ügyeinket, stb., nem a saját udvarunkban vagyunk. A gyerekünk is jobban szeret pl. biciklizni, rollerezni. Amikor lakásban laktunk, akkor is hasonlóan éltünk.
2023. júl. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
89%

A városi játszótér se melegebb, mint a kerti. 🤦 Akinek van erkélye, az ugyanúgy ki tud menni oda, mit te a teraszra.

Délben meg a többség amúgy is inkább bent van, a kicsiknek egyáltalán nem szabad napon lenni ilyenkor.


Mi évekig laktunk kertesházban. Úgy hozta az élet, hogy most panelba költöztünk.

Munka után szinte minden nap a strandon vagyunk ebben a melegben. De van egy hétvégi telkünk, ott van játszótér, homokozó, kis medence. A szomszédban is vannak hasonló korú gyerekek, ezért szeret a kicsi is kimenni.

Előtte a ház előtti focipályán, vagy mögötte a játszótéren voltunk. Hétvégén meg tavasszal és ősszel inkább kirándulni járunk. Nem vagyunk bezárva a lakásba.

2023. júl. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
82%
Meg fogsz lepődni,a játszótéren is van árnyék. És míg a te gyerekednek a kert az élet, másénak a strand, mert kimozdul otthonról...
2023. júl. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
54%

Igaz én még csak várandós vagyok,lakásban élünk de egy hónapon belül költözünk kertesházba pont emiatt. Meg nehéz lenne minden nap cipelni a picit babakocsistól 42 lépcsőfokon,illetve nekem is nehéz már ennyit lèpcsőzni..

Nagy udvarunk lesz,így majd lesz elfoglaltságunk,játékok medence stb:)

2023. júl. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!