Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a szitter felnapi bérem...

Ha a szitter felnapi bérem inkább csúsztassak állandóan?

Figyelt kérdés

A suliban szinte állandó jelleggel van olyan hogy pl pedagógiai értekezlet vigyük el hamarabb a gyerekeket, vagy kirándulás, sportnap 3 ra érkeznek menjünk èrtük, ezen kívül pl ha a kormányablakba akárhiva kell mennem aminek nincs hosszitott nyitvatartása akkor később tudok beérni meloba, állandoan csúsztatok vagy kések vagy hamarabb kell elmennem a melobol és gyerekbarát munkahely ugyan, de már sok ez nekik is.



Erre megint levél a sulitól és ugyanezek.

Szpontorált sulisfutás vigyük őket el hamarabb, aztán rendezvény szintén aminek 2 30 kor van vége(16:30 ig tart a munkaidőm), ügyelet nincs.


Már képem sincs mondani a munkahelyen. Legszivesebben fel is jelenteném az iskolát..


De talaltak vmi utcai hirdetésben gyerekfelügyelő számot. De ha meg őt hívogatnám hogy menjen a gyerekért meg állandoan kéne 2 -3 órás felügyelet, az szinte olyan mintha az aznapi/félnapi munkabérem adnám neki. Tehát meg se éri aznap bemennem igy dolgozni se mert "ingyendolgozom".


Nincs mama ismerős senki.


Hogy oldjam meg



#pedagogusnapok
ápr. 15. 07:50
1 2 3
 11/27 Andi80018 ***** válasza:
89%

Milyen fos suliba jár a gyerek, ahol nincs ügyelet? Én ezt nem értem. Persze, más kérdés, hogy jó-e a gyereknek, ha 8 évesen pl. ilyen sokáig bent marad.

De ügyelet van, sőt, nálunk még az ofő rá is kérdez levélben, hogy ha bármi ilyen eljövetel van, feliratkozunk-e ügyeletre, 17 óráig, pedig már hatodikos.

Negyedikben már egyébként haza is tud menni, ha a suli közel van. Addig kell kibírni.

ápr. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
36%

Azért nem hetente kell a kormányhivatalba menni...

Nincs egy barátja/barátnője az osztályban, akinek hasonló gonddal küzd az anyukája? mert akkor meg lehet beszélni, hogy egyik alkalommal ő, másikka te rendezed a gyerekeket... Máris előbbre vagy.

ápr. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Illetve jun 1-szept 30 ig meg a táborozás viszi el a fizetesem nagy hányadát


Meg a külföldö nyilván jól kereső apukát, nem? MErt nyilván nem lenne kint, ha anyagilag nem érné meg...

ápr. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Hányadikos a gyerek? Nem opció, hogy lassan egyedül menjen haza?


Az nem opció, hogy kiköltöztök apukához?


Nyílván az én helyzetem full más, de azért leírom, hátha bárhogy segít:

Mi Németországban élünk, 2 kisgyerekünk van, más segítségünk nincs.

Feleségem, mint a legtöbb anyuka, csak részmunkaidőben dolgozik. Én 90%-ban home officeból, rugalmas beosztásban. Így ha el kell ugrani a gyerekért az többnyire belefér. Illetve itt kb második osztálytól minden gyerek egyedül jár, lassan mi is eljutunk ide. Ha kiköltöznétek az apához egyben lenne a család és ti is tudnátok valami hasonló felállást kialakítani.

ápr. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
85%

Túl sok opciód nem marad. Ha nyáron a táborok, ilyenkor a bébiszitter vinné el a fizetésed jórészét, akkor el kell gondolkozni, hogy egyáltalán megéri-e dolgozni.

Ügyet intézni azért zömében lehet munkaidőn túl is, legalább heti egy hosszított nyitvatartásnak lennie kell a közelben. A sulis dolgokat viszont meg kell oldani.

Gondolom apuka eltud tartani titeket külföldről, de én nem élnék így. Vagy apuka jön haza, vagy mi megyünk utána, de így nem élet ez. Ő alig ismeri a gyerekét, te meg magadra vagy hagyva a problémákkal...

ápr. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben (apa külszolgálatban, nagyszülők az ország másik felében, munkahelyem 10 km-re a megyeszékhelyen, a kis korkülönbséggel született gyerekeit nevelő, túlterhelt barátnőm türelmével sem akartam visszaélni), amikor sokadszorra az utolsó pillanatban jelezték, hogy pénteken korábban el kellene vinni a gyereket, megmondtam, hogy nem tudom megoldani. Lett felügyelet.


Más az, amikor a félév eleji szülői értekezleten előre megmondják, hogy mikor lesz tanítás nélküli munkanap/levelek-fák napja/mezei futóverseny, akármi, akkorra vettem ki a szabadságaimat.


A nyári szünetet sokan táboroztatással tudják megoldani, illetve a szülők felváltva mennek szabadságra.

ápr. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Az nem lenne opció, hogy másképp add vissza a segitséget a többi szülőnek? Mondjuk délután vigyázól a gyerekre amég ők kikapcsolódnak?
ápr. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy érzed ki fognak rúgni emiatt, akkor megéri a szitter.


Egyébként ezt az ügyelet dolgot firtatnám kicsit a suliban, mert KELL lennie.

Szóval ha nem opció más szülőkkel felosztani, én jelezném az iskolában az igényemet erre.

Bár szerintem is az lenne a járható, ha 2-3 anyukával összefognátok és akkor mindenkinek kevesebbszer kellene csúsztatnia a melóban.

Vagy ha ez nem opció, mondd el őszintén mi a helyzet és kérdezd meg azt szülőt aki vitte már el a gyerekedet ilyenkor, hogy pénzért vállalná-e máskor is. Biztos nem kérne annyit mint egy hivatásos felvigyázó és te sem érzed magad adósnak.

ápr. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
A rendezvények sportnap kirándulás meg ezek azert nincs ugyelet mert a gyerekek tanitok sem az iskolában vannak.
ápr. 15. 12:36
 20/27 anonim ***** válasza:
Fura hogy a sok ötletre nem jön reakció, csak arra amire van kifogás.
ápr. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!