Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Reggel hány órától lehet...

Reggel hány órától lehet vinni a gyereket az oviba/bölcsibe? Délután hány óráig vigyáznak rá? Intézményenként eltérő?

Figyelt kérdés
2011. júl. 18. 15:08
1 2 3
 11/21 ava87 ***** válasza:

Nálunk a bölcsi hatkor nyitott (hét előtt csak egy csoportszobában volt az összes gyerek, nagyon kevesen voltak ott olyan korán) és négyre legkésőbb értük kellett menni, bár papíron ötig voltak nyitva, de én egyszer felvetettem, hogy csak fél ötre érek oda (én akkoriban 9-re vittem a gyereket, szóval messze nem korán reggel), és kijelentették, hogy 4-kor elmegy mindenki, nem mehetek négy után.

Az ovit ősszel kezdi, ha jól emlékszem, azt mondták a szülőin, hogy reggel 6-tól van ügyelet, 7-től már mindenki a saját helyén van, 5-ig ott vannak, fél hatig meg ugyan úgy ügyeleti rendszer. Fél hatig lehetnek bent legkésőbb.

2011. júl. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
42%
És ilyenkor felmerül bennem,hogy miért is kapnak az óvónők 8 órás fizetést,mikor(tisztelet a kivételnek) 6-ot sem dolgoznak...
2011. júl. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Igaz. Sírni persze tudnak, hogy kevés a fizu, meg a neveletlen gyerekek stb.

Mi van a műszakba járó anyukákkal?Őrület.Mintha a nem dolgozó nők gyerekeinek találták volna ki ezeket az intézményeket:-(

2011. júl. 19. 14:22
 14/21 anonim ***** válasza:
66%

Miért sírnak az óvónők? Miért nem dolgoznak még 6 órát sem?

Tudod te mekkora felelősség van rajtuk? Sokkal nagyobb, mint a tanárokon! Merthogy a 3-6 éves korosztályt sokkal jobban kell felügyelni, mint a nagyobbakat.

Nálunk 25 gyerek jut 2 óvónőre, de még ez is sok! Tisztelem és becsülöm a munkájukat, erre a pályára születni kell.

szakmabeli családtag

2011. júl. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
56%

Én is tisztelem és becsülöm a munkáját annak,aki tisztességesen végzi,de gondolkodjunk el.

Mondjuk 6-18-ig van óvoda,az ugyebár 12 óra,erre van 2 óvónő,az 6 óra.Itt említették többen,hogy 7-ig csak ügyelet van,de ettől is tekintsünk el.A délelőttös műszakban van a reggeli,és az ebéd,amit a dadusok készítenek elő,tálalnak,leszednek,mosogatnak.Amikor az udvaron játszanak a gyerekek,megint csak ott vannak a dadusok is,utána alvás,amihez a dadusok ágyaznak.Ha a gyereknek segítség kell a WC-zéshez,vagy esetleg pelenkázni kell,azt sem az óvónő csinálja.Míg a gyerekek alszanak,jön a délutános,és a másik 2-kor már sehol sincs.

Délután szinte ugyan az,uzsonna,játék,az óvónő 6-kor már sehol sincs.Azokra a gyerekekre,akikért csak "későn" tudnak menni(értsd 5 után),azokra a dadus vigyáz,vagy a takarítónő(!).És ez csak az,amit látok.

Amiket meg kolléganőim tapasztalnak,az néha vérlázító:

-Pénteken vigye el ebéd után a gyereket,mert hát péntek van

-Nyáron az ügyeletbe ne vigye már be a gyereket,mert az mégis milyen(hozzáteszem törvényesen 2 hétre zárhatnának be az óvodák,nem másfél hónapra,plusz téli,tavaszi szünet,mintha a gyakorlat kicsit eltérne ettől)Nem tudom kinek van ennyi szabadsága,nekünk kettőnknek sincs összesen.

-Ha otthon van a kistesóval esetleg,akkor mi az,hogy nem viszi haza délben.

-Ha véletlenül "későn" mész a gyerekért,mert úgy alakul már csúnyán néznek rád,és még sorolhatnám.

Nagy a felelősség rajtuk,igen.Neveletlenek a gyerekek,sokszor igen.Viszont amíg ezeket tapasztalom,amit fent leírtam,addig nem tudom őket sajnálni(megint tisztelet a kivételnek,biztosan sokan vannak),főleg,hogy a kulimunkát a dajkák végzik 8 órában,számottevően kevesebb bérért.

Egy szintén szakmabeli családtag.

2011. júl. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

A dajka a gondozási és takarítási feladatokat végzi, az óvónő pedig a nevelőit. A kettőt nem kellene összekeverni.

Ezen kívül a gondozónő/óvónő nem 6 órát dolgozik - mifelénk legalábbis nagyon nem- hanem váltott műszakban dolgozza le a 8 órás munkaidőnek megfelelő óraszámot. Van amelyik reggel 6-ra megy és 1-ig van, van amelyik 8-16-ig dolgozik, van amelyik 10-17-ig, aztán csere.

2011. júl. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Nem kell veszekedni. Aki lelkiismeretesen végzi a munkáját, az előtt le a kalappal, de sajnos az én bölcsődei gondozónő unkatesóm már attól ki van akadva, hogy miért nem viszi el anyuka péntek 12-kor a gyerekét.Mondom neki, hogy dolgozik, azért.Válasz: lógjon meg a munkahelyéről, őt az sem érdekli. Na az ilyet el kéne küldeni munkanélkülire.
2011. júl. 20. 07:46
 18/21 anonim ***** válasza:

Az ebédeltetés-fektetés alatt átfedésben van a két óvónéni két órán át, agy mindkettő legalább 8 órát bent van, nálunk még sokszor többet is. Amelyik hétkor kezd, sokszor még négy után is ott van, és nálunk 30 gyerek van egy csoportban...

Nem tudom, más óvodák milyenek (ezt az egyet ismerjük), de én nagyon felnézek az óvónőkre. A beszoktatás alatt egy fél napot ott töltöttem a lányommal, és majdnem megvadultam, alig bírtam ki a folyamatos hangzavart, kiabálást stb. Sosem tudnám ezt a munkát végezni, ők meg teljes nyugalommal csinálják, kedvesen, mintha mi sem lenne természetes. És nem akarom tudni, mennyi pénzért...

(Egy nem szakmabeli)

2011. júl. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Éppen ezért mondtam,hogy biztosan vannak kivételek.Én csak arról tudok nyilatkozni,amit látok.
2011. júl. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Az óvónőknek a gyerekek nevelés mellett van adminisztrációs feladata is (nem kevés) és jó esetben felkészül a következő foglalkozására, képeket gyárt, vagdos, ragaszt, bábot varr, dekorációkon agyal.

Ugyan nem látványos dolgok, mivel ezeket nem akkor csinálja, amikor a gyerekek között van, de mégis a feladatuk. A 8 órás munkaidőbe ez is beletartozik, sőt van, hogy nem is elég rá.

A daják feladatával ne hasonlítsuk össze, övék (sajnos) fizikailag nehezebb, de pedagógiailag, szellemileg, idegileg viszont az óvónőké.

2011. júl. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!