Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Reggel hány órától lehet...

Reggel hány órától lehet vinni a gyereket az oviba/bölcsibe? Délután hány óráig vigyáznak rá? Intézményenként eltérő?

Figyelt kérdés
2011. júl. 18. 15:08
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

A kérdésre: nálunk 6-7-ig és 16:30-17-ig összevont csoport van 1 óvónővel, a nap többi részében mindenki a saját óvónőjével van.


A kommentekre: Óvónő vagyok. Napi 6,5 órát vagyok a gyerekekkel. 25 gyerekkel, ebből 2 beszokós, sír egész nap. Ahhoz, hogy a munkaidőm teljes hosszában csak a gyerekekkel tudják foglalkozni, otthon csinálom meg a csoportnaplót, a mulasztási naplót, a fejlődési naplókat (minden gyereknek van külön), az óvodai jellemzéseket, az egyéni fejlődési terveket, a mérések kiértékelését, a foglalkozások tervezését, és itthon készìtem el az eszközöket is a foglalkozásokhoz, dekorációt (6 ablakra, 13 szekrényre, a menyezetre és a folyosóra,stb. Ez a szabadidőmből elvesz napi 4-6 órát. Vannak, akik ezt a gyerekek között csinálják, de úgy gondolom, az nem minőségi munka, ha a papírmunkát írom egész délelőtt, mert az nem nevelő-oktató tevékenység, csak gyerekmegőrzés.

Kedves hozzászóló, aki keveselled a 6 órát! Jobb lenne, ha bent lennék 8-at, de mivel a papírmunkának meg kell lennie, ezért a gyerekektől venném el az időt, hogy otthon én is a családommal lehessek munkaidő után??

2016. ápr. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!