Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit gondoltok erről, nagyon...

Mit gondoltok erről, nagyon rossz anya az ilyen? Mit tehetnék, hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés
Én vagyok az illető... nagyot csalódtam magamban, próbálok valahogy túljutni rajta. Egész egyszerűen képtelen voltam / vagyok élvezni ezt a helyzetet, hogy itthon vagyok a kicsikkel. (2 éves az egyik és fél éves a másik). Az elejétől fogva csak kínlódok, hol jobban, hol kevésbé. Most eljött az a pont, hogy már szó szerint kezdek félni magamtól, türelmetlen vagyok a kicsikhez, csúnyán beszélek és kiabálok velük, csapkodok, felrúgom az utamban levő tárgyakat. Nagyon szégyellem magam ezekért. Most megkértem az apjukat, hogy maradjon velük itthon ő. De ezzel meg úgy érzem, hogy feladom és cserben hagyom őket, és az egész világnak beismerem, hogy egy csőd vagyok :(((. Tudom, hogy lehetne szuper és csodálatos is ez az egész, de két picit egyedül nem tudok mindenféle izgalmas programokra, de még a közeli játszótérre se elvinni. El akartunk költözni már akkor, hogy a pici jött, de nem találunk azóta se jobbat. Vagy egyszerűen csak lusta depressziós volnék? Ezt is megkaptam már...
2012. szept. 5. 16:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem fáradt vagy és ezért már lusta vagy kimenni.


megértelek, az elsö 2 éves lesz a második meg 2 hós.

a nagy mindent kitalál szoptatás közben csak hogy ö legyen a központ, a kicsi meg mindig cicizne.

Aztán áradt vagyok és sokszor azt érzem, nincs is kedvem velük elindulni.


De megeröltetem magamat és elindulok ahogy lehet. Nekem az vált be hogy akit csak ismertem (3 éve költöztünk ide, alig van ismerösöm, külföld)felhívtam hogy ök jöjjenek a gyerekkel, így 1-2 hetente jön valaki hozzánk. elkezdtünk a nagy tornájára járni amit régen is csináltunk, és kb heti 1x eljutunk játszóra is. ìgy nekem is jobb, még ha minden össze készülödés egy rohanás, stress, hogy idöben kijjünk. tegnap pl a nagy utcán fetrengve hisztizett, teljesen kiakadtam, de nem adom fel, ök gyerekek, teszik amit tenniük kell.


találj ki programot, mint pl játszótér és készülj rá egésznap hogy délután x idöben elmentek. ne mond a nagynak csak ha már minden késsz van. én mindig így csinálom, ha nem jön össze maradunk és késsz. de neked már a kicsinek is van gondolom napirendje, így egyszerübb.


de rossz anya nem vagy, és ha apa vigyáz rájuk sincs baj. ha már jobbak lesznek az esték akarok egy anyukás estét rendezni minden hónapban, ahol gyerekmentesen tudunk más anyukákkal beszélgetni.

2012. szept. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia.Kíváncsi leszek a válaszokra.Hasonló cipőben járok én is.A kisfiam 3 lesz.Türelmetlen vagyok hozzá,kiabálok,és igen én is kapok rohamokat,és mikor mit,széket rúgok,asztalra verek,vmit dobálok.Én is tudom hogy ez így nem jó,és nem egyszer látom hogy ezzel a viselkedésemmel mennyire megijesztem a gyerekem,mert amikor ő csinálja ezeket,akkor én veszekszem rá,és ezért nem tudja hova tenni.Ezáltal ő is idegesebb és rosszabb lesz,és ez egy őrült körforgás.Kérlek,nézz szembe vele.Nem teheted ezt velük.Biztosan imádod őket,hisz bűntudatod van ezmiatt.De a gyerekkorukat éljék meg szépen,ne hagyd hogy azt vegyék természetesnek hogy az anyukájuk mindig csak kiabál.Ameddig ilyen picik,és a legaranyosabbak muszály kontrolálni magunkat.Ők nem szenvedhetnek miattunk.Én próbálom magam kezelni.Csendben elszámolok magamban,vagy csak becsukom az ajtót.Tegyél meg mindent azért hogy jól érezzék magukat,és mi,csak szenvedjünk csöndben.Persze ha komoly a baj,mindenképpen segítség kell.
2012. szept. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

én is az t mondanám, hogy ez részben depresszió. a szülés utáni fajta.

nem bántás, nem te tehetsz róla, sajnos előfordul. viszont orvosi segítség kell, mert csak rosszabbodni fog.

2012. szept. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtatok. Tényleg nem normális ez így. Egyszerűen már gyomorgörcsöm van, ha sírnak... Pedig ez a gyerekekkel előfordul. Tehetetlennek és nyomorultul érzem magam :( Sajnos anyagi problémák is lettek útközben, ez sem használ a hangulatomnak...
2012. szept. 5. 16:38
 5/7 anonim ***** válasza:

Kezdj el magne b6-t szedni és valamilyen természetes nyugtatót! (pl. sedatif pc)

Első babámnál előjött nálam egy ilyen, de ez már nem szülés utáni depi volt mert kb. 7-8 hónapos volt, mikor először éreztmm azt, hogy mindjárt szétrobbanok....Ha sírt az volt a bajom, ha nem evett rendesen azért kezdtem el idegeskedni....semmi nem volt jó.

De ez a kettő segített.

egyébként az hogy apa bevállalta, h otthon marad azt jelenti nagyon szeret !!!

2012. szept. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én nem hibáztatlak, fáradt vagy. Azonban ezen változtatni kell. Én is hasonlóan voltam, kiabáltam, nem volt türelmem, nem szerettem sehová sem menni, főként nem játszótérre a lányommal. Aztán az ébresztett fel, hogy egyszer a lányom amikor baja volt, nem engem hívott, hanem az apját. Ez bevallom rosszul esett. Akkor fogadtam meg, változtatok. Nekem ez elég akaraterőt adott, azonban emellett kellett az is, hogy magamra is szánjak időt, együtt legyünk a férjemmel, hogy kikapcsolódjak. Valamint ittam a magne b6 feminát, az is segített. Kitartást kívánok neked, az már fél siker, hogy észrevetted ezt és próbálsz változtatni! 4,5 éves kislány anyukája.
2012. szept. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
szia!Látom,már nem mai a kérdésed.Azért leírnám,nem vagy egyedül!Ugyanígy vagyok,csak én ikrekkel vagyok itthon!Szedem én a magne b6-ot,de asszem kevés lesz ide..:)!Igen,valóban az alapvető gond a fáradtság.De szerintem ezt mind tudjuk.Tehát a megoldás a phenés és kikapcsolódás lenne.Nekem megoldhatatlan,nincs kire hagynom őket!Nálad mi a helyzet?Mert ha valaki elvállalja a gyerkőcöket,legalább heti1-2 délutánra,már nyert ügyed van,menj és pihenj!Utánna tuti,szebbnek látod a világot.Én csak azzal vígasztalom magam,hogy"csak felnőnek lassan"...:)
2012. szept. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!