Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Azért mert bölcsibe adtam...

Tóth Bernadett2 kérdése:

Azért mert bölcsibe adtam rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés

Anyum nagyon haragszik rám, mert a 19 hós fiamat bölcsibe adtuk most szept. 5-től. Az ok az, hogy külföldön élünk, nem beszéljük jól a nyelvet ezért szeretném ha a bölcsiben megtanulná a fiam a nyelvet és szocializálódna. Mivel csak 3-an vagyunk itt ezért gyerek társaságban (és felnőttben sem) sosincs. Itt a játszóterek fél 8-ig üresek, mi meg 8kor fürdünk és már alszik is mint a bunda utána. Ráadásul 37 hetes terhes vagyok, erőm nincs sétálni délután a melegben sajnos... A fiam jól viseli a bölcsit, első egyedül lévős napon sírt, második nap már csak az első 10 percben. Nem lett befordulós, vidám itthon mint azelőtt. Ma pl nem volt bölcsi és alig bírtam vele, egész délelőtt sírt mindenért.. Ne értsetek félre, én itthon bőgtem amíg a férjem elvitte a bölcsibe, nagyon megvisel, de tudom h hosszútávon jó lesz neki. Nem akarom oviba adni úgy hogy nem beszél egy szót sem spanyolul.

Szerintetek nem kellett volna bölcsibe adnom?


2012. szept. 11. 19:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
23%

19 hónaposan tanuljon nyelvet?

Akkor beadni mikor jön a tesó hát szerintem is rossz döntés, nem mondom hogy rossz anya vagy csak így nem szerencsés.

2012. szept. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
Nem nem vagy rossz Anya ezt csak Magyarországon van, hogy baj ha bölcsibe adod.
2012. szept. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
Nem tartalak rossz anyának ezért. Mint írtad máshol nem lenne gyerektársaságban, és jól is érzi ott magát. Az a legfontosabb, hogy neki jó legyen.
2012. szept. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Rosszul fejeztem ki magam. Nem beszélni tanuljon meg hanem értse a másik nyelvet is. Így már az oviban megérti hogy mit mondanak neki majd.
2012. szept. 11. 20:14
 5/14 A kérdező kommentje:
Tudom h a kistesó miatt sem szerencsés de év közben nem lehet beiratni... Amikor itthon van megpróbálok csak ráfigyelni most.
2012. szept. 11. 20:16
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy rossz anya, a kicsi meg pikk-pakk meg fogja tanulni a nyelvet és gyorsan be fog illeszkedni. Jobb neki a társaságban, Spanyolban tényleg konganak a játszóterek az ürességtől estig, társaság nulla. Van kinn ismerős kisgyerekes család. :))

Egyébként ez a bölcsibe, oviba adom, pláne kistesó érkezése előtt, tényleg csak itthon eredendő bűn. Nagyon sok ismerősünk él a világ több országában, talán Amerikából hallottam olyant, hogy megszólják anyukát, ha otthon van (nem dolgozik) és bölcsibe adja a gyereket.

2012. szept. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
35%
A legjobb döntés én 2 gyerekkel megzavarodok itthon. egy hete kezdte a nagy az ovit, hát megváltás volt de lebetegedett, most megint itthon rágja az életem alig várom hogy visszamenjen mert megöli az unalom itthon. és ha unatkozik bontja a házat. semmire nincs időm a kosz megesz minket.
2012. szept. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%
Dehogy vagy rossz anya, sőt. Ezzel teszel jót neki.
2012. szept. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A rossz anyaság számomra nem itt kezdődik:) Meggyőződésed hogy jót teszel neki ezzel, akkor tedd ezt. Nekem a személyes véleményem az hogy 19 hónaposan még nem baj ha a saját anyanyelvét tanulgatja otthon tőled. A gyerekek olyanok mint a szivacs, oviban is simán 2-3 hónap alatt magára szedné a nyelvet, nem egy külföldön élő kisgyerekes ismerősöm van, nagyrészük csak az ovit kezdte kint és pikkpakk elsajátította a nyelvet, a gyerekek nagyon toleránsak egymással etéren, jól eljátszanak együtt úgy is ha csak pár szót tud a másik.

Mi nem járunk ebben a cipőben mert itthon élünk de a fiam 2.5 éves kora után kicsivel került oviba, úgy képzeld el hogy 10 szót tudott kb. (megkésett beszédfejlődésű) de ugyanúgy lettek kis haverjai, befogadták és beilleszkedett, mai napig imád járni.

A másik hogy én sem tartom szerencsésnek bölcsibe "küldeni" amikor te a picivel otthon leszel.

Attól is függ amúgy hogy mennyit tölt a bölcsiben? Csak délelőtt? Vagy egész nap? Mert az sem ugyanaz.

Amúgy meg ebben is van valami hogy itt M.o-n kicsit túl van misztifikálva ez a "gyereknek 3 éves koráig anya mellett kell ülnie" dolog.

2012. szept. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
80%

Egyáltalán nem vagy rossz anya, szinte egész Európában csak Magyarországon ülhetnek az anyukák otthon a gyerekkel 3 éves korig. Egy németországi ismerősömnek 6 hónaposan! kellett bölcsibe adni a gyereket, mert utána sokkal kevesebb pénzt kap. Vissza kellett mennie dolgozni és ez ott teljesen természetes, senki nem szólja meg érte.

Én 20 hónaposan adtam bölcsibe, mert ha akkor nem megyek vissza dolgozni, utána már nem lett volna helyem. Döntöttem és nem bántam meg, a nyűgös, néha agresszív kislányomból 1-2 hónap alatt nyitott, vidám gyerek lett.

2012. szept. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!