Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kisfiam augusztusban lesz...

A kisfiam augusztusban lesz 2éves. Meg szeretném próbálni, hogy legyen szobatiszta. Milyen cselekkel vegyem rá, hogy üljön a wc-re, vagy jelezze ha kell pisilni, még nem beszél?

Figyelt kérdés
Ha leveszem pelenkát róla mindend összefog pisilni?
2008. júl. 1. 16:25
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Igen, össze. De mégéri, mert majdcsak rájön, hogy ez neki is kellemetlen. Amíg rajta hagyod a pelenkát, nincs választása, abba fog pisilni. Nálunk egy fotel kiképzésű bili vált be, de szerintem nem lehet a folyamatot gyorsítani.
2008. júl. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én úgy tudom, sokkal több eredményt érsz el, ha megvárod, míg ő maga kezdeményezi ezt a dolgot. Amikor már érdekli, akkor majd bemegy utánad a wc-re, figyel és előbb-utóbb utánozni is akar. Akkor jön el a pillanat, hogy megmutasd neki a bilit, addig éretlen rá. Lehet, nem fogja érteni mit szeretnél tőle, ha nem várod ki ezt a fejlődési periódust. Addig a gyerekek saját maguk részének érzik a "produktumot", és természetes számukra. Lehet megijed, ha el akarod venni tőle, pl. a bili segítségével. Szerintem várj!
2008. júl. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen segitségeteket,fotelszerű bilink van nekünk is már ráül de csak ruhában,a wc-től még fél,akkor talán még várok,vagy csak akkor veszem le ha mellette vagyok.
2008. júl. 1. 16:42
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is azt tanácsolom, hogy várd meg, amíg megérik rá a kisfiad. Az én fiam novemberben volt 3 éves, és semmi jelét nem mutatta annak, hogy szobatiszta szeretne lenni. Decemberben viszont egyik pillanatról a másikra az lett. Minden gyermek más. Persze azt megpróbálhatod, hogy szabadon hagyod a popsiját amikor kint vagytok az udvaron. Lehet, hogy megtetszik neki a dolog. De ha látod rajta, hogy nem tetszik neki, akkor add vissza rá a pelust! Nagy baj lehet belőle ha megijed, mert ne adj' isten még elkezdheti visszatartani a vizeletét, székletét.
2008. júl. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

szia.Az első válaszoló jókat írt.Úgy is meleg van, sokat vagytok kint.Mindig vedd le róla a pelust, és észreveszi hogy csurog valami.Vegyél egy szőnyegtisztítót.Hasznát fogod venni.Hiszen valóban pisilni fog mindenhová.Néhány nap után már kötni fogja a látványt az érzéssel, addig meg lesz néhány pisis naci.Nálunk is így volt, és egy hét sem kellett már szólt.Sőőt második éjjszaka nem engedte hogy bepelusozzam, 2szer felkeltettem pisilni, és már teljesen szobatiszta.Nem mondom, hogy néha nem szalad be a pisi mikor eljátsza, de nem vettem már pelust 4 hónapja.

sok sikert, és ne ijedj meg ha pisis a szőnyeg vagy az ágy, egy kis szőnyegtisztító és kész.Megéri.

2008. júl. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk napi 8-10 pisis nadrág volt, de megérte mert 10nap után szépen ült a bilin, és belepisilt.Csak vedd le róla nyugodtan a pelust.
2008. júl. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Nyugodtan leveheted a pelust róla és most nyáron nagyon jó idő van kint, egy kis bugyiban nyugodtan szaladgálhat. Inkább bugyi, mint hogy összepisilje a nadrágját, harisnyáját és állandóan mosni kelljen.
2008. júl. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekünk a zenélős bili szuperül bevált,csak arra figyelj,nehogy a teáját borogassa bele.Imádta amikor megszólalt.
2008. júl. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
én mindig azzal riogatom, hogyha bepisil, eljön érte a "nyulas lány", ettől annyira fél, h általában beszarik :( ezért újabban csokit rakok a wc mellé, de olyankor meg a férjem azt hiszi, h a wc mellészartam, és nincs kedve utána szexelnie velem... ez egy ÖRDÖGI KÖR
2010. febr. 14. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!