Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szülők, akik fb-on üzengetnek...

Szülők, akik fb-on üzengetnek babakorú vagy ovis gyereküknek, hogy "szeretlek" stb. - miért tesztek így? Mi ennek az oka / célja?

Figyelt kérdés

2015. máj. 14. 08:01
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%
na erre en is kivancsi lennek
2015. máj. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
100%
Mért már a babáknak is szokott lenni fb-juk?
2015. máj. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:
Nem, fölposztol egy képet amin a gyerek fürdik/fagyizik/valami másoknak tök érdektelen dolgot csinál, photoshoppal keretet tesz rá, kis virágokat, szívecskéket, lufikat stb, és alárja, hogy szeretlek Pucukám, anyuci kicsi csillaga, te vagy a legdrágább vagy ilyesmi.
2015. máj. 14. 08:18
 4/43 anonim ***** válasza:
67%
kb pont olyan mint az itt ott nyaraltunk, ezt ettünk itt-ott voltunk bla bla ezzel meg azzal (az ember párjával barátaival stb.). az sokkal érdekesebb?! megoszt egy dolgot az ismerőseivel amire büszke számára kedves stb. nem erre való a közösségi oldal? vagy csak napi bölcsesség megosztásra?
2015. máj. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:

Nem, csak... elmondom, miért tettem föl a kérdést.


Számomra az igazi szeretetkapcsolat nem képmutatás, nem látszat, nem posztolás, nem arcoskodás. Nem is titok, hisz a nyílt utcán puszilgatom én is a gyerekemet, de az neki szól!! nem a körülöttünk állóknak. Jó, föltesz egy képet, tegyen felőlem, de az üzenet ami a gyereknek szól TÚL IGAZ ahhoz, hogy valójában ne is a gyereknek szóljon (hiszen a gyerek nyilván nemolvassa), hanem távoli ismerősöknek. Akik számára az egész egyébként egy nyáladzásnak hat valószínűleg.


Na most vannak ilyen anyukák az ovis csoportban és nekem ez nagyon taszító, idegen. Ami nem gond, de lesz egy ismerkedős délután és nem akarok egyből ellenérzésekkel menni. Ennek, gondoltam, legjobb módja, ha megértem a motivációikat. Hát ezért.

2015. máj. 14. 08:31
 6/43 anonim ***** válasza:
12%

Én is teszek ki fotókat a kislányomról és írok alá,hogy pl kis drágám,cukikám,stb...


Azért teszem mert imádom,őt büszke vagyok rá,magamra,a családra. Posztolom,hogy lássa mindenki "barátok" ,hogy mennyire imádjuk a kincsünket:)

Sőt én mondok jobbat:) Aztán jöhet a lepontozás:D

Mikor a drágám megszületett legszívesebben egy táblával a nyakamon mentem volna az utcán amire rá van írva, "Ő az én kislányom nézzétek milyen csodás teremtés:)"Mikor sétálunk és pl a barátnőm tolja a babakocsival,akkor odamennék minden járókelőhöz és mondanám,hogy nem az övé hanem az enyém!!:)

Nem tudom büszke vagyok rá,imádom,posztolom:)

Bár nem még soha nem csináltam neki habos-babos kereteket és pillangókat virágokat:)

2015. máj. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
100%

A FB egy "image". Mindenki szeretné másokban azt a képet kialakítani magáról, amit ő saját magáról gondol.

Ilyen esetben egyfajta bizonygatása annak, hogy ő jó anya.


Tény, hogy tapasztalatból én is kétkedve állok a túlreklámozott dolgok előtt. Ha valamit ennyire bizonygatni kell másoknak, akkor ott valami hibádzik. Vagy nem igaz, vagy az illető nem teljesen biztos abban, amit állít. Ez lehet sima önbizalomhiány is.

Párkapcsolati szinten is szokott hasonló működni.

2015. máj. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
71%

igaz a szeretet nem kell reklámozni. de posztolni a gyerekről egy képet komment nélkül meg furcsa!

csak annyit kell megértened: nem vagyunk egyformák. én kiütést kaptam attól is hogy valaki a fb-on közli a barátnőjével hogy elviszi újzélandra. nekem ez már vajnatimis. anyám attól is kiakadt hogy vkik UH fotókat teszek fel a gyerekről, mert az szerinte csak a családra tartozik. mást az zavar ha vki mindig megosztja "ezt reggeliztem, ez törént ma velem, szorulásom volt vagy ment a hasam". vagy elfogadod hogy ez emberek nem egyformák vagy stresszeled magad a semmin, esetleg letiltod őket.

Amúgy is vannak a "világlegjobbanyukái" akiknél te soha nem fogsz jobban gyereket nevelni és különben is... na őket meg ne is akard megérteni :D

2015. máj. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
97%
Engem csak az idegesít mikor felköszöntik a szülei a facen a babájukat.Azt mégis minek,hogy minél többen megköszöntsék?Úgy sem olvas az a baba.
2015. máj. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
96%
Ezek az emberek itt élnek, a FB-on. Mindent kitesznek a kirakatba, azt hiszik, mást érdekel, mennyire imádja az ő kis cukikáját. Szerintem semennyire nem érdekes ez mások számára, inkább röhejes, szánalmas.
2015. máj. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!