Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szülők, akik fb-on üzengetnek...

Szülők, akik fb-on üzengetnek babakorú vagy ovis gyereküknek, hogy "szeretlek" stb. - miért tesztek így? Mi ennek az oka / célja?

Figyelt kérdés

2015. máj. 14. 08:01
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
95%
Épp ezt akartam írni, amit az utolsó! Teljesen kiakaszt, amikor valaki felteszi a 2-3-4-5 szülinapi képet és boldog születsénapot kíván az ő drágájának. Ez veri nálam a biztosítékot. Felteszi a szülinapi képet, ezzel nincs baj, ha büszke, ha szép stb...tegye. De másképp fest ha odaírja, hogy ma volt a szülinapja vagy ilyesmi. Mostanában, hogy itthon vagyok én is több képet teszek fel az ismerősöknek, hetente-kéthetente 1 biztos felkerül, de az nekik szól, nem a gyerekeimnek. Megmutatom, mit csináltunk. De még ezt is sokallom egyébként. szóval agyereknek való üzengetést nem érzem felnőtt dolognak. De más meg másként látja, el kell fogadni, nem vagyunk egyformák.
2015. máj. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
94%

Én már nem tudom, kinek mire való a közösségi oldal, de amit a kérdező írt, attól én már rosszul vagyok az ismeretségi körömben. Álszent képmutatásnak tartom, amikor az anyuka fellövi a gyereke fotóját, és nyilvánosan üzenget neki ország világ előtt. PL. drága kislányunk Zoé ma lett 2 éves, Isten éltessen sokáig, imádunk, szeretünk, szia, puszi. Na hát ha ez a Zoé 2 éves ugye, akkor nincs fb-ja, nem is tud még olvasni, miért üzenget itt neki az anyuka, ráadásul a 2 éves biztos nem járult hozzá fotója nyilvánossá tételéhez, igaz?

Kedves kérdező, én ilyet nem teszek, de azért válaszolhatok a kérdésedre, mert ez engem is foglalkoztat, csak a saját ismerőseimnek nem szegezem neki ezt a kérdést, hogy miért csinálják ezt, tiszta nevetséges számomra.

Szerintem ezek a szülők persze hogy nem a saját gyerekeiknek akarnak így üzengetni, hanem az ismerőseiknek a figyelmét akarják felkelteni a gyerekeik iránt, akikkel büszkélkedni akarnak, vagy hát a szülinapoknál meg ezzel akarják tudatni az ismerősökkel, hogy a gyerkőcnek szülinapja van, és köszöntse már fel mindenki, meg dicsérgesse, na. Oka, célja, ez lehet szerintem.

Nekem is van pici gyerekem, egy 4 éves meg egy 1,5 éves. Nem köszöntöm őket a fb-on, nem üzengetek nekik, néha rakok fel róluk képet, amit meg szeretnék osztani az ismerősök egy részével, nem az összes többszázzal, csak a család, barátok, rokonok. Ja és van egy 11 éves fiam, akinek már van fb profilja, és kérdi, anya ugye te nem teszel fel rólam képet a tudtom nélkül. Persze hogy nem teszek, de a gyerek mesélte, hogy van néhány osztálytársa, aki nem bírja leállítani az anyját, felrak a kamasz gyerekéről olyan képeket amit a gyerek szégyell, hozzáír olyanokat, ami a gyereknek ciki.

Amikor szülinapja volt a fiamnak, és boldog-boldogtalan felköszöntötte az idővonalán, én nem írtam semmit, időm sem volt rá, meg nem is érdekelt, hisz őt én az "életben" köszöntöttem fel, nem a világhálón, utólag több ismerőstől megkaptam, hogy szégyelljem magam, fel sem köszöntöttem a saját fiamat! Hiába mondtam, hogy mi rendesen otthon ünnepeltünk családilag, az nem olyan mert nem írtam neki nyilvánosba, és nem raktam föl képet sem a szülinapjáról, így honnan tudják, hogy én valóban felköszöntöttem?

Jaaaj, hová fajul a világ...

2015. máj. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
0%
#12 - ezek szerint van profilja a 4 vagy a 1,5 éves gyerekednek? (Nem tudom, melyik a fiú, akit felköszöntöttek.)
2015. máj. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
91%
13-as! a 11 éves gyerekének van profilja.
2015. máj. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
100%
13-as, légyszi olvasd már el. Van egy 11 éves fiam is, róla volt szó.
2015. máj. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a "kedvenceim" koze tartozik a tulzott napi posztolgatas a gyerekrol.

Pl.:

Reggel koran olyan 7 ora korul: "Most ebredtunk a dragasagommal". - 3-4 kep

40 percmulva reggeli: "Fincsi lagytojast eszunk sajtos pritossal a bogarkammal" - kb. 8 hasonlo tojas evos kep

Eltelik egy kis ido: "Kincemmel a kertben" - egy rakas kep a rohangalo gyerekrol.

Del koru: "Xy-kammal fozocskezunk" - 3-4 kep

Ebed utan: "Mindenem kifaradt es alszik" - jo esetben csak egy kep az alvo gyerekrol pont ugyan olyan mint a tegnap es tegnapelott posztolt kep.

Es ez igy meg egeszen este 9-10 oraig amikor a nap egy ismet alvo gyerekkeppel zarul.


Felre ne ertsetek engem nem zavar. Tollem minden percben feltehet akkar 20 kepet is a gyerekrol csak eppen azon gondolkodtam el, hogy egy ilyen anyuka a nap 12 orajaban a telefonjaval vagy a kameraval szaladgal? Hogy lehet igy elvezni a pillanatot ha folyamtosan rohangalsz a gyerek utan a geppel, hogy megorokitsd eppen azt amit csinal? Kinek jo ez? Kiert csinalod? Nem mondom azt, hogy nem lehet megorokiteni egy szep vagy eppen vicces pillanatot vagy akkar egy szulinapi esemenyt, kirandulast... A gyereknek ebbol az egeszbol majd annyi marad meg, hogy anya aki folyamatosan rohangal utannam a fenykepezogeppel. Na nallam az ilyen dolgok verik ki a biztositekot. :)


Egy masik nagy "kedvencem" a: Meg X het, meg X nap... van egy esemenyig. Es ezt heti majd, napi szinten posztolgatjak. Pl. multhonapba mar az egyik ismerosomnel ez elkezdodott, "Mar csak 8 honap van Karacsonyig". Es azota ez heti szinten megjelenik egy-egy fenyofas vagy telapos keppel. Na itt rendesen hatast dobtam.

2015. máj. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:

Tényleg, a 11 évesen átsiklottam.

(Nem 13 év az alsó korhatár amúgy a regisztrációnál...?)

2015. máj. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 A kérdező kommentje:

Jó értem én, nem kell vele foglalkozni, való igaz. Csak engem valóságban is zavar, mikor valaki beszél hozzám mások előtt, és tudom, érzem, hogy amit mond, azt nem nekem mondja, hanem mert tudja, hogy mások hallják!! Tudom, hogy négyszemközt nem ilyen lenne. Ismeritek ezt a szitut? (Anyósom rendszeresen így nyomja.) Ez is nagyon szokott zavarni és unintelligens dolognak tartom. Plusz úgy érzem, hogy fölhasználnak valamihez. Szóval ugyanez a fíling, mikor üzensz a gyerekednek fb-on, pedig nyilvánvalóan nem neki szól az üzenet, tehát felhasználod őt egy kamu dologhoz. Nekem ez az érzésem, de igazatok van, nem kell vele foglalkozni.


Bocs de én még új vagyok a fb világában, eddig ellenálltam, most is a gyerek csoportja miatt csináltam accountot. Úgyhogy lszi homályosítsatok már fel, ha letiltom ennek az anyukának a posztjait, arról ő értesülni fog? Amúgy továbbra is egy nagy kamunak tartom az egészet, próbál mindenki egy irigylésre méltó képet kamuzni magáról, ahelyett, hogy valóban tenne bármit is azért, hogy a valóság jobb legyen. Vagy legalább megőrizné a hitelét azok előtt, akik igazán ismerik. Nekem ez olyan beteg dolog.

2015. máj. 14. 09:16
 19/43 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mindenki a legjobb képeit pakolja fel, igyekszik mindig a legjobb arcát mutatni. Tökéletes család, álomférj, utazások. A háttérben meg sokszor a nagy nulla.
2015. máj. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 A kérdező kommentje:
És a másik, hogy miért van szükségem arra hogy körülbelül idegen embereknek bizonygassam, hogy szeretem a gyerekemet? HIszen ha ez nem kérdés, és nyilván nem az, akkor nincs rajta mit bozonygatni, fölögleges reklámozni egy triviális dolgot. Ha én jó anya vagyok (viszonylag), akkor tudom, hogy jó anya vagyok (viszonylag :)), és nem gondolkozom rajta, hogy mások is így vélekednek-e. Főleg nem a tíz évvel ezelőtti kolléganőm meg az általános iskolai biosztanárom véleménye érdekel ezzel kapcsolatban, akik meg sose láttak anyaként.
2015. máj. 14. 09:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!