Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szülők, akik fb-on üzengetnek...

Szülők, akik fb-on üzengetnek babakorú vagy ovis gyereküknek, hogy "szeretlek" stb. - miért tesztek így? Mi ennek az oka / célja?

Figyelt kérdés

2015. máj. 14. 08:01
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
100%

12-es vagyok. Persze 13 év vagy 14 a korhatár, de a fiam is mint minden hasonló korú már elcsábul, jön a szöveg, hogy már minden osztálytársamnak van fb-ja, ő ötödikes korától van rajta, jórészt chatelésre, osztálytársakkal, haverokkal való kapcsolattartásra használja, illetve őt érdeklő cikkek olvasgatására.

Kedves kérdező, azt írtad, még új vagy a fb-on. Nagyon sok jó és rossz dolog van benne, majd meglátod, neked mire lesz jó és hasznos. Nem kötelező mindent látnod, ha valaki posztolása zavar, azt letilthatod. Nem kötelező mindent mindenkivel megosztanod, az adatvédelmi beállításokban teljesen egyéni dolgokat is beállíthatsz, majd kitapasztalod.

Én nem tiltok le senkit, végülis nem zavar, a rossz tapasztalat is tapasztalat, akkor elgondolkodok az illetőn, milyen ember is valójában, ez egyfajta pszichológiai játék, akiket ismerünk az életben, hogyan viselkednek a közösségi oldalon, ez is a személyiségük részéhez tartozik, és elgondolkodtatóak lehetnek a szélsőséges viselkedések, mi van mögötte valójában.

2015. máj. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:
Hatos, nagyon kíváncsi lennék a te nézeteidre az eddigiekről. Biztos a másik álláspontban is van logika, van magyarázat, tényleg érdekelne engem.
2015. máj. 14. 09:41
 23/43 anonim ***** válasza:
100%
A 6-os enyhén szólva túlzásokba esett. Vadidegeneket egyáltalán nem érdekli az ő babája. Az meg, hogy amikor a barátnője tolta, az is zavarta, hááát:)
2015. máj. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
29%

Tipikus anyuka csicsergés :) ha nem tetszik ne nézzed szivi, kit érdekel? Tiltsd le, állítsd be, hogy ne lássad az illetőt, csukd be az explorer ablakot, húzz ki a kertbe és napozz, minek zavartatod magad ezen?

Imádom, ahogy a csajok bírják egymást kutyázni, bezzeg egyiknek sincs töke ahhoz, hogy odamenjen az illetőhöz és megkérdezze így egyszerűen:


Szia te miért teszel fel kommenttel gyerek képet?

2015. máj. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:

Igen, miért érdekel valakit, hogy tök idegen emberek őszerinte vélhetően mit gondolnak őróla? Egyébként is valószínű, hogy semmit... Hiszen miért gondolja bárki, hogy ő érdekel egy szembe jövő idegent, aki valszleg nem is érzékeli, hogy elment mellette egy babakocsi, mert el van foglalva a saját életével, és mert aznap már háromezer babakocsi ment el mellette? Úgy gondolja, hogy az ő teljesen normális élete, amibe teljesen normális módon született egy kisbaba (nem ötösikrek vagy egy földönkívüli), mindenkinek akkora szám? Én úgy érzem, hogy a fentebb leírt problémákon kívül még hülyét is csinál magából az ilyen ember azzal, hogy folyton a látszatra összpontosít. Folyton ömleng, cukiskodik mint egy tini, kipakolja az inernet világa elé az legprivátabb örömeit is.


Eddig kicsit sem kerültem közelebb hozzá, hogy megértsem ezt a gondolkodásmódot, de hátha még sikerül. Segítsetek, akik másképp látjátok.

2015. máj. 14. 09:58
 26/43 A kérdező kommentje:

Mer neked van tököd szivizni engem? Én milyen becenevekkel illettelek téged, hogy úgy érezted, erre fel vagy jogosítva? Vagy ez is a imázsépítés része?


Észérveket várnék, nem fölényeskedést. Azok vannak?

2015. máj. 14. 10:00
 27/43 anonim ***** válasza:
4%

Vannak.

1- nem vagy őszinte az ismerősöddel, nem kérdezed meg egyenesen arról, ami téged zavar hanem a neten kutyázod. Tudod, miért nem kérdezed meg erről és fektetsz bele 10x annyi energiát itt? mert te is érzed, hogy :

2- neked semmi közöd ahhoz, hogy más mit csinál BÁRHOL,az egy közösségi tér. Ha mégis frusztrál, akkor fent leírtam, mit kell tenni.

3- Örülj neki, hogy én inkább megmondom neked azt, amit gondolok mert ez az EGYENES, nem teszek ki egy általánosító kérdést egy ostoba fórumba arról, hogy :

"Szerintetek az anyukák egy nagy része miért gondolja azt, hogy mindenféle fórumon kell az ismerőseikkel kapcsolatos véleményeiket megosztanii?"

2015. máj. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
6%
Elnézést egyébként, csak felhúztam magam rajtad és a többi anyukán. Már itt sem vagyok.
2015. máj. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:

Persze arc és név nélkül állati egyenes vagy!! Büszke lehetsz magadra, egy hős vagy!! :D Egy anonim oldalon lovagias módon leszivized az ismeretlen anyukákat, ez aztán az igazi jellem!! :) És minderre még büszke is vagy, úgyhogy egész biztos rendben van az önértékelésed :)


Nem hinném, hogy jogom van egyébként szőnyeg szélére állítani egy anyukát, viszont ahhoz igen, hogy mások véleményét megkérdezzem bármiről (!!), anélkül, hogy őt a nevén nevezném. Bár lehet, te hősiesen odamennél és kérdőre vonnád őt, viszont ha olvastad az elején a kommentemet, nem letámadni szeretném őt, hanem megérteni. És egyébként sem csak róla szól a történet, ez a jelenség nemcsak őrá korlátozódik.


Habár jobban belegondolva nem hinném, hogy okom van a magyarázkodásra.... nem baj??

2015. máj. 14. 11:02
 30/43 anonim ***** válasza:
4%

Ha megérteni akarsz valakit akkor mindig másokkal beszéled ki?

Hát elég kifacsart ez a logika...

2015. máj. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!