Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elszaladt a kezem . Hogy...

Elszaladt a kezem . Hogy tegyem jova? Nem akarom hogy feljen tolem!

Figyelt kérdés
5 eves mult a fiam . Mostansag nagyom hisztis akaratos .. Nem fogad szot , visszabeszel .. Ha valami nem tetszik neki akkor olyanokat mond hogy o nem szeret engem , meg hogy o semmirekello , haszontalan .. Es hasonlok! Soha nem mondtam neki ilyet , de meg hasonlot sem .. Ma viszont annyira kihuzta a gyufat , hogy eletemben eloszor elcsattant egy pofon , annyira szerencsetlenul hogy mqradt egy kis nyoma .. Ne iteljetek el, teljesen elszakadt a cerna , tudom kifogas nincs .. Mardos a lelkiismeret . Bocsanatot kertem tole es mondtam neki hogy nagyon szeretem, nem akarom hogy nyomot hagyjon benne .. Mit tehetek meg ??

#szeretet #bűntudat #5 éves #megutottem a gyereket
2015. jún. 24. 22:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
80%
Nem kell ezt túlaggódni, ez a mai modern felfogás, hogy nem érhetsz hozzá a gyerekedhez, nagy hülyeség. Én is kaptam nem is egy fülest anyukámtól meg apukámtól kiskoromban, ha megérdemeltem. Mégse félek egyiküktől sem, nagyon szeretem őket.
2015. jún. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
90%

Abból lesz lelki sérült, akit bántalmaznak a szülei és megfélemlítenek, megaláznak, nem pedig abból, aki kikapott egyszer vagy kétszer.

Persze nem ez a követendő nevelési módszer, de mivel furdal is a lelkiismeret, kétlem, hogy bántalmazó szülő lennél, aki nem foglalkozik a gyerek lelkivilágával.

Ki fogja heverni nyugodj meg.

Egyébként azt tanultuk, hogy ilyen túlfeszített, stresszhelyzetekben automatikusan az a nevelési minta jön elő, amit a jelenlegi szülő is átélt gyerekként. Ezt nagyon nehéz felülírni az adott stresszhelyzetben (de nem lehetetlen).

2015. jún. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
86%
Egyetértek az elsővel. Nem hiszem hogy egész életére depressziós lesz, mert öt évesen kapott egy pofont. Félni biztos nem fog tőled. Szerintem nincs tragédia abból, ha a gyerek kap a szüleitől egy-két pofont, PERSZE CSAK HA MEGÉRDEMLI. A leírtak alapján, a tiéd meg érdemelte.
2015. jún. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
89%
Így van, nem lesz tőle semmi baja! Nálunk is volt 1-2, bár nem arcra, popóra kaptunk... És tudom, hogy meg is érdemeltük! Viszont, megtanultuk a tiszteletet és soha nem beszélnék úgy a szüleimmel/szüleimről, ahogy manapság sok gyerektől hallom!
2015. jún. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
66%
Jol tetted, ne engedd, hogy elvaduljon ... a gyerekek provokalnak mert nincs megmutatva, hogy hol a hatar, nevelni csak szeretettel nem lehet
2015. jún. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
2%

" mqradt egy kis nyoma ."


Ásd el magad!!!!

Ha a "párom" lennél, nem engednélek többet a közelükbe.

2015. jún. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
2%
Tele van az oldal agresszív barmokkal, akik itt élik ki magukat. Nálam ez nem játszik. Bár eleve jók választok párt.
2015. jún. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%

Az ilyenek sírnak, hogy "véletlenül" a konyhakredencnek löktem a nejem...... jajjj, jajjj, nem tehetek róla....



Ha ez volt az első agresszív kirohanásod, még az sok, de ha nem az első, bárki fele, akkor ilyen vagy... Részvétem a nejednek....

2015. jún. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
90%
6-7-8, finoman fogalmazok : hülye vagy.
2015. jún. 25. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
86%
6-7-8 sz ilyenek miatt kanászodnak el a gyerekek és a kamaszok, mert hozzá sem szabad érni, megtehet bármit a gyerek, mert jogai vannak. én sem verem a gyerekem, de egyszer már elcsattant egy fenékre csapás, mikor már tizedjére se értette meg hogy nem szabad, és csak vigyorogva csinálta tovább. utána persze elmagyaráztam neki hogy ezt miért kapta, nem azért mert nem szeretem, hanem mert szófogadatlan volt és veszélyes dolgot csinált. érdekes, azóta nem teszi, de a kapcsolatunk ugyan olyan jó. Különbséget kell tenni a rendszeres verés meg az egyszer-kétszer elcsattanó, nevelő célzatú pofon között.
2015. jún. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!