Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elszaladt a kezem . Hogy...

Elszaladt a kezem . Hogy tegyem jova? Nem akarom hogy feljen tolem!

Figyelt kérdés
5 eves mult a fiam . Mostansag nagyom hisztis akaratos .. Nem fogad szot , visszabeszel .. Ha valami nem tetszik neki akkor olyanokat mond hogy o nem szeret engem , meg hogy o semmirekello , haszontalan .. Es hasonlok! Soha nem mondtam neki ilyet , de meg hasonlot sem .. Ma viszont annyira kihuzta a gyufat , hogy eletemben eloszor elcsattant egy pofon , annyira szerencsetlenul hogy mqradt egy kis nyoma .. Ne iteljetek el, teljesen elszakadt a cerna , tudom kifogas nincs .. Mardos a lelkiismeret . Bocsanatot kertem tole es mondtam neki hogy nagyon szeretem, nem akarom hogy nyomot hagyjon benne .. Mit tehetek meg ??

#szeretet #bűntudat #5 éves #megutottem a gyereket
2015. jún. 24. 22:56
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Az a kérdés, hogy mi az, hogy nyoma maradt? Egy kisgyereknek nagyon vékony a bőre, lehet utána piros egy darabig. Ellenben ha bekékült, vagy felhasadt a bőre, az már súlyos.

Nagyon remélem, hogy az előző.

Hidd el, hogy nem lesz tőle lelki sérült.

Viszont azzal nem értek egyet, hogy ne kérj bocsánatot. Nem szép dolog verekedni, ne ez legyen a követendő példa.

Nekem is van ilyen néha. Ritkán, de van.

Pl.legutóbb a 7 éves lányom előreszaladt, és átszaladt az úttesten. Ordítottam, hogy álljon meg, de hiába. Ő még körül is nézett, nem is azzal volt a baj, hanem azzal, hogy a kistestvére is szaladt utána.

Jól megmostam a fejét, hát erre még neki állt feljebb, elkezdett visszafeleselni, hát erre lekentem neki egy pofont. Nem fájt nagyon, de sírt, és ment az apjához, hogy őt micsoda méltánytalanság érte, órákig szóba sem akart velem állni.

Utána megbeszéltük, elmondtam neki,hogy

1. Nagyon felbosszantott, mert veszélyes volt amit csinált, és ha ilyenkor leszidom, csendben lesüti szemeit, hallgat és elnézést kér.

2. Én is csak ember vagyok, és véges a türelmem. Amennyiben látja, hogy olyan ideges vagyok, hogy majd szétrobbanok, legyen esze, és ne feleseljen velem.

Ugyanakkor sajnálom, és elnézést kértem.

De mondtam neki azt is, hogy tudja, hogy hirtelen haragú vagyok, szóval jobban teszi, ha nem provokál.

Megértette, nem fél tőlem, nem utál, és nagyon remélem, hogy nem fordul elő többször.

Utána megkérdeztem, hogy megbocsájt-e, egyből rávágta, hogy igen.

Szerintem azon jobban kiakadt, hogy ezért a mutatványáért nem ehette meg a süteményét.

Egyébként Popper Péter azt mondta egyszer:

-Szabad verni a gyereket, de csak hirtelen felindulásból. Előre megfontolt szándékkal nem. A hirtelen felindulást ők is megértik és megbocsájtják, de a higgadt verést nem. (Pl. na, majd ha hazaérünk,megkapod a magadét!)

2015. jún. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Tudom,hogy màr lejàrt téma de gondolom vannak még olyanok akik bele olvasnak... Na szóval én a fiaimat soha meg sem ütöttem egyszer sem, mert tudom, hogy van rosszabb annáál ha megütnek. Én ha a nagyobbik fiam valami rosszat csinàll (7 éves) akkor elveszem a kedvenc játékát pl. a lego egyik készletét és amig nem kér bocsánatot nem adom vissza neki. Én szinténn kaptam a szüleimtől mikor kicsi voltam lelki bajom nem lett belőle csak anyi hogy megtud nem vagyok egy drogos vagy napról napra élő homlesz.... És vissza gondolva ez a pofon dolgot àtt lehet vetiteni a felnőtt életre is mivel ha gyerek ként nagy hülyeséget csinàltam vagy leszidtak vagy a pofon a felnőtt életben a hülyeség utànn lehet hogy pl. Kirúgnak a munkahelyről.... Hisz mi mind pofonozzuk egymàst minden nap, egy hajléktalannak akit észreveszel és nem adsz pénzt (gyorsban ez jutott eszembe) annak az a pofon,,,, Ha az aki titokban szeret és meghiv valamire de te vissza utasitod annak az a pofon..... Én azért nem nyultam egy újjal sem a fiaimhoz mert nem kellett de ha kéne akkor is csak a leg végső esetben de akkor is a hàtsójàra adnàm nem arcàra az fàjna.... Ha kelleni fog én még 19 éves koràban is meg fogom tudni nevelni..(Mellesleg ügyvéd vagyok és akàr menyire is nem szeretek néhàny jogot muszàj betartanom de a verésre kitérő anyit mond ki rövidenn hogy nem szabad töbször fàjdalmat okozni a gyereknek a töbször nem azt takarja hogy minden nap ha kell 3 pofon tilos hanem azt, hogy ok nélkül pusztànn a sajàt szórakozàsunkra csinàlni.)
2015. aug. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
Kissé késve .. az Anyja vagyok ! Koszonom a valaszokat ! A nyoma maradt alatt azt eetettem h piros lett neki ! De ezt akkor megbeszeltuk a kisfiammal nem tortent azota ilyen . Bevezettem a fekete -piros pont rendszert ,sokat segit ! :)
2015. okt. 27. 05:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!