Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért van az, hogy ha a...

Miért van az, hogy ha a bölcsiben sír a gyerek pár napig, az óriási lelki traumát okoz, de az egyéb bömböltetés belefér?

Figyelt kérdés

Biztos ráismertek melyik kérdésről van szó. De általában is itt az álláspont, hogy a bölcsitől sérül a gyerek, ha már 2 napnál tovább sír, azonnal vegyük ki.

Más kérdéseknél meg simán rávágjátok, hogy persze, vonjuk meg a gyerektől a cumit, éjszakai evést, szülők ágyában alvást, stb, Két-három napig bömbölni fog, de majd elfogadja, megszokja.

Hol itt a különbség?

Mivel jobb az, hogy anya ugyan ott van, de nem ad enni, ha kérem, mert neki nem kényelmes felkelni éjjel? De ha anya kénytelen munkába menni, mert pénzt kell keresnie, akkor ugyanezzel tönkreteszi a gyereket. Nem ellentmondás ez?



2015. szept. 4. 07:24
1 2 3 4 5 6
 21/52 A kérdező kommentje:

A tej, feltételezem, onnan jön, hogy kisbabaként eszik éjjel, tehát megszokja. Nem létezhet olyan gyerek, aki ezt időnként igényli? Nem iszik minden éjjel tejet, ahogy írtam, csak van néha ilyen időszak. Tehát nem egy bevett szokás nála.

Akkor pedig mit tudok csinálni, ha egy-egy este nem hajlandó vacsorázni? Nem tudom erővel megtömni. Amikor vacsora idő van, nem kér (előfordul ilyen, nem rendszeresen), mit javasolsz ilyenkor?


A beszoktatást is felfoghatjuk úgy, hogy a gyerek azt szeretné, hogy anyuka ott maradjon, nem az ő akarata érvényesül, ezért sír. Mert azért egy másfél-két éves gyerek biztos volt már külön az anyjától félórára, nem mondhatjuk, hogy ilyet még sosem élt át. Ezért is mondtam, hogy kell a lassú beszoktatás, mert ha ott hagyod valakivel, akit akkor lát másodszor, persze, hogy félni fog.


Nekem az jön le, hogy ezen az oldalon olyan válaszokat kap az ember, ami a "tökéletes gyerekre" hasznosítható, nem sokan veszik figyelembe, hogy van olyan, aki nem úgy működik.

2015. szept. 4. 19:13
 22/52 anonim ***** válasza:

Nézd, te etted fele a kérdést, most is te hoztad fel. Kifogásokat találni bárki tud, megoldani nehezebb. De mit vagy felháborodva, ha neked nem is probléma? Ha meg nem az, minek kérdezed? Te tetted fel a kérdést, valami oka csak lehetett...

Megvilágítottuk jópáran a két kérdés közti különbséget.

Te azt csinálsz, amit akarsz, nyugodtan magyarázd mellé, ez egy szabad oldal.

Nem kell mindent értened, ne aggódj. De nem is kell úgy csinálnod, mintha egy gondolatot is be akarnál fogadni, kár a gőzért. Már lejött, hogy miről szó ez a kérdés igaziból. Jó éjt! :)

2015. szept. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 A kérdező kommentje:

Köszi, ez sokat segített. Itt kezdődik a probléma, hogy mindeki papol, de amikor már konkrét ötletet kellene adni azon túl, hogy szoktasd le, akkor jön, hogy én nem értem a kérdést.


Tessék, minden körítés nélkül leírom a kérdést, szerintem erre lehet válaszolni anélkül, hogy összeesküvést látnál mögé:

Előfordul, hogy a gyerek nem hajlandó este enni. Éjjel felébred, éhes. Szóval mit teszel? Megtömöd este? Vagy éjjel csak simogatod a hátát, hogy sebaj, akkor sem eszünk?


Egyébként meg kit nem zavar, hogy fel kell ugrálnia éjjel? Igen, zavar, de ha kell megteszem, mert azért vagyok az anyja. Persze, ettől még mindenki szeretné, hogy a gyereke szó nélkül aludjon egész éjjel. Nem értem, hogy mi ebben a kifogáskeresés. Attól, hogy te mondasz valamit, én meg nem értek vele egyet, az nem kifogás. Lehet, hogy a te gyereked megnyugszik attól, hogy simogatod a hátad, az enyém meg bömböl tovább.

2015. szept. 5. 08:26
 24/52 anonim ***** válasza:
44%
Adtam konkrét ötletet és is, más is. Szánalmas vagy, tényleg.
2015. szept. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:

És akkor mit vársz tőlünk ""konkrétan"?

Egy csomóan leírták, hogy mit tehetsz. A te problémád, te vetetted fel, kaptál egy csomó választ. Tényleg nem érzed, hogy értelmetlen, amiket írsz? Kit akarsz meggyőzni és miről? Mit gondolsz, kit érdekel, hogy hogyan csinálod? Elárulom, senkit, mert ez csak neked gond. Nálunk már bevált a leírt megoldás, ha nem tetszik, ne csináld. De ne próbálj minket értetlen és rosszindulatú szülőknek beállítani, mert neked így a könnyebb.

2015. szept. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 A kérdező kommentje:

Igen, az volt a konkrét ötleted, hogy adjak neki este enni. Erre megkérdeztem, hogy hogyan adjak neki este enni, ha akkor nem hajlandó enni? De tényleg én vagyok a szánalmas, amiért az eget rengető ötletedet nem tudom alkalmazni. Képzeld, nekem is eszembe jutott már, hogy adjak neki enni.


De tényleg egyszerűbb szánalmasnak nevezni a másikat, mint elfogadni, hogy az általad felvetett megoldás másnak nem működik.


Ha meg nem érdekel a "problémám", nem kell rá válaszolni. De tudom, most megint én leszek az agresszív bunkó, mert nem bólogatok.


Egyébként pedig ez a kérdés nem a tejes probléma megoldására irányult, hanem arra, hogy ott mindenki azt javasolta, hogy bömböltessem a gyereket néhány éjjel, majd megszokja, hogy nincs kaja. Míg mást leugattak, hogy nehogy sírjon a gyerek, hogy megszokja, anya nincs ott néhány órát. De ha továbbra sem látod a párhuzamot, nem magyarázok tovább. Úgyis te vagy az okosabb.


"Mit gondolsz, kit érdekel, hogy hogyan csinálod? Elárulom, senkit, mert ez csak neked gond."

Ezzel kb le is írtad ennek az oldalnak a lényegét. Senkit nem érdekel a más gondja, de lehet idejárni másokat kioktatni, mert neked már bevált egy módszer. Milyen hülye már az, akinek nem működik ugyanaz. Gratulálok.

2015. szept. 5. 15:31
 27/52 anonim ***** válasza:

Nincs párhuzam a két szituáció között.

Ha egy másfél éves gyerek nem tud beszokni a bölcsibe, mert még nem érett rá, arról a szülő nem tehet. Ha van más lehetősége jobban teszi, ha nem adja be. Ha nincs más lehetősége, akkor sem lesz lelki sérült a gyereke, de nyilván nem egy ideális helyzet és azért jót nem fog tenni a gyereknek.

Ha egy 2 éves gyereknek van egy olyan rossz szokása, hogy éjszaka eszik, akkor az a szülő hibája, akár azért eszik, mert éhen maradt napközben, akár azért, mert bár nem éhes, de a szülő képtelen máshogy megnyugtatni.

Szerintem, ha ez ritkán fordul elő, pl. havonta, két havonta, akkor nem érdemes vele foglalkozni, majd elhagyja előbb-utóbb. Nem lesz semmi baja, ha alkalmanként eszik éjszaka. Viszont ha ez sokszor, pl. hetente többször előfordul, akkor lépnék valamit. Először eldönteném, hogy éhes, vagy csak rossz szokás. Mivel már írtad, hogy olyankor fordul elő, amikor nem vacsizik, gondolom, hogy nálatok az éhség miatt van ez. Szerintem ez a könnyebbik eset. Egy ideig megfigyelném, hogy mikor fordul elő. Mikor, mit, mennyit eszik azokon a napokon délután, amikor nem bír vacsizni. Akár jegyzetelhetsz is egy ideig. Lehet, hogy kevesebbet kellene ennie uzsonnára, vagy korábban, vagy kevésbé tartalmasat, még az is lehet, hogy teljesen el kell hagyni az uzsit, korábban vacsizni és esetleg lefekvés előtt kaphatna még tejet. Neked kell kitapasztakni, de szerintem meg lehet oldani, ráadásul sírás nélkül.

2015. szept. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
Huh, kérdező. .. A gyereket rendszeresen, azonos időben kell etetni. Ha közben nincs nasi, nem létezik, hogy estére nem lesz éhes -kivétel persze, ha beteg. Ha nem kér, el kell neki mondani, hogy most van vacsora, éjjel már nem kap semmit. Ha felebred, hogy márpedig ő éhes, akkor adsz neki vizet és elmondod, éjjel nem eszünk, majd reggel. Hidd el, nem kínzás és nem is fog éhen halni 8-10 óra alatt. Nem azért kér enni/inni, mert ehes/szomjas, hanem azért, mert anya úgyis ugrik, hogy szórakoztassa. Éjjel aludni kell
2015. szept. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim válasza:
100%
Igen kedves kérdező, meg kell tömni vacsorára. Már bocsánat a vulgáris fogalmazásért, de szerintem mindenki érti csak te nem. Biztos van oka, hogy vacsorára már nem kíván enni, mint előttem is írták (túl sok nasi, uzsi stb.). A bölcsődében is van, hogy a gyerekek nem akarnak ebédelni, mégis odahívjuk, és addig próbálkozunk míg nem eszik egy keveset legalább. Hozzá kell szokni a vacsoraidőhöz. Vagy majd ha néha úgy lesz 7 évesen is felkelsz hajnali kettőkor tejitalt adni neki?!
2015. szept. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:

Igen, azt írta, adj neki este enni. Aztán folytattam azzal, hogy ez egy folyamat, nem 1-2 nap alatt fog végbemenni a változás. Azt is írtam, hogy menj be és adj neki vizet a tej helyett. Sajnállak, hogy nem jut el a pici agysejtekig. Ha csak a felét fogod fel, nekem az se baj, továbbra is a te bajod. De ne írj olyat ami nem igaz, nem csak azt írtam, amire hivatkoztál.

Semmit nem értesz és még fel vagy háborodva. Gáz.

2015. szept. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!