Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért van az, hogy ha a...

Miért van az, hogy ha a bölcsiben sír a gyerek pár napig, az óriási lelki traumát okoz, de az egyéb bömböltetés belefér?

Figyelt kérdés

Biztos ráismertek melyik kérdésről van szó. De általában is itt az álláspont, hogy a bölcsitől sérül a gyerek, ha már 2 napnál tovább sír, azonnal vegyük ki.

Más kérdéseknél meg simán rávágjátok, hogy persze, vonjuk meg a gyerektől a cumit, éjszakai evést, szülők ágyában alvást, stb, Két-három napig bömbölni fog, de majd elfogadja, megszokja.

Hol itt a különbség?

Mivel jobb az, hogy anya ugyan ott van, de nem ad enni, ha kérem, mert neki nem kényelmes felkelni éjjel? De ha anya kénytelen munkába menni, mert pénzt kell keresnie, akkor ugyanezzel tönkreteszi a gyereket. Nem ellentmondás ez?



2015. szept. 4. 07:24
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:

Kedves 28-29!

Sajnos kár a gőzért, leírtuk neki ugyanezt sokan, de egyszerűen nem akarja megérteni. :)


Kérdező! Azért írtam, hogy nem érdekel, mert kaptál egy csomó jó szándékú tanácsot, el is magyaráztuk, miért és hogyan. De te csak szajkózod ugyanazt. Nagyon tévedsz abban is, hogy nem akarok segíteni, azért járok ide. De tőlem azt gondolsz, amit akarsz. Ha már mindenáron hasonlítgatni akarsz, magadat hasonlíts össze azokkal a kérdezőkkel, akik megpróbálják megérteni a válaszokat. Csodát fogsz látni. Fura, hogy senki nem ért veled egyet, nem?

El kéne döntened, hogy le akarod szoktatni, vagy nem. Ha nem, akkor ne tedd. Ha igen, találd meg a módját. Ilyen egyszerű. A tejet azért vette elő itt mindenki, mert te hoztad fel és ezen lovagoltál végig. Nem olvastam az eredeti kérdést, gondolom ott is hasonló válaszok jöhettek és ez volt a gondod.

2015. szept. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
Nálunk napi 5 étkezés van, nagyon pontos időben. 7-10-13-16-19. Aki ekkor nem eszik, az eszik a következő adott időpontban, legyen az felnőtt vagy gyerek. 2 évesen már előtte 10 perccel lézeng az asztal körül, ráérez, hogy jön a következő ideje. Mert ráállt. Azt gondolom, hogy ez szoktatás kérdése. Nem muszáj az enyémnek sem rendesen ebédelnie, de nekem nem jön fél3kor, hogy éhes. Megmondom, hogy uzsonna 4kor, és ennyi. Voltak ilyen irányú próbálkozásai, de feladta, amikor látta, hogy nem adok a ritmusból. Ez nem éhezés, hanem nevelés. 5x kap enni minőségre és mennyiségre is szépen, panaszra semmi oka nem lehet, én így szeretem őt, és nem úgy, hogy minden este/éjjel piknikezünk alvás helyett.
2015. szept. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 A kérdező kommentje:

Rendben, én tényleg nem vitatkozom tovább. Biztos én vagyok a hülye, amiért az én gyerekem nem úgy működik, mint a tiétek.

Értem én, hogy tömjem meg, de valahogy nem hagyja magát, hiába fogom le, és nyomom le a torkán.

Nem én tehetek róla, hogy rossz evő, lényegében egy-egy joghurton kívül semmi édességet nem eszik, nem nassol. Erre tényleg nem lehet ráfogni, hogy egész nap chipset eszik, este meg nem kell neki a kaja.

Mielőtt valaki azt mondaná, nincs semmi egészségügyi baja, egyszerűen ilyen. Vannak időszakok, hogy három falat kaján él egész nap.


De mint most már többször leírtam, a kérdésnek nem ez volt a lényege. Ha jól emlékszem, az eredeti kérdésben sem azt taglaltam, hogy adjak-e neki vagy sem, hanem szerettem volna megérteni, de mindenki csak lehurrogott.

Igen, tudom, hogy jobb nem rohangálni éjjel,azt is, hogy nem fog éhen halni, és azt is tudom, hogy nem ideális az éjszakai evés, de azért ne hasonlítsunk már egy két éves egy hét éveshez.

Sőt abban is reménykedem, hogy 18 éves korában nem kell neki tejet bevinnem.


Kérdeztem, más mit tesz, nekem ezek nem váltak be, ennél többet sajnos nem tehetek. Egyébként meg kár ezen vitatkozni, mert már azóta eltelt félév, és rég nem aktuális a dolog.


Azt még halkan hozzátenném, hogy ismeretlenül nagyon kár beszólogatni (szánalmas, kis agysejtek) másoknak, csak azért, mert nem ért veled egyet. Előfordulhat, hogy te sem vagy tévedhetetlen.

2015. szept. 5. 18:29
 34/52 A kérdező kommentje:

32-es, nálatok beválik ez a módszer, de én magam sem vagyok ilyen. Nálunk senki a családban, hogy időre eszünk, akár éhesek vagyunk, akár nem. Az ebéd nagyjából azonos időben van, és nem jelenti azt, hogy bármikor ugrálunk kaját csinálni.

Ha nálatok valaki véletlenül 7:30-ig alszik, akkor 10-ig már nem is ehet?


"én így szeretem őt, és nem úgy, hogy minden este/éjjel piknikezünk alvás helyett."

Ezért a félmondatért külön köszönet.

2015. szept. 5. 18:37
 35/52 anonim ***** válasza:
Atyaúristen...de legalább elégedett vagy magaddal, az is valami. :)
2015. szept. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 A kérdező kommentje:
Bocs, de szállj már ki a témából, mert nem tudsz már mit mondani, erre meg nem kíváncsi senki. Nem kötelező leereszkedni az ilyen szánalmas emberekhez, mint én. Menj, boldogíts valaki mást.
2015. szept. 5. 20:08
 37/52 anonim ***** válasza:

Tudod, végre írtál valamit, amivel egyetértek. Erre már tényleg nem lehet mit mondani. :)

Érthetetlen, hogy mindenből a legkevésbé logikus következtetést vonod le. Forgathatod akárhogy, 2 eset lehetséges. Vagy tényleg ennyire buta vagy, vagy nagyon be vagy fásulva az otthoni létbe és itt ereszted ki a gőzt a kötekedéssel.

Én viszont majd akkor szállok ki, ha úgy érzem, ki szeretnék szállni. Te kérdezhetsz, én válaszolhatok. Így megy ez. :)

2015. szept. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 A kérdező kommentje:

Igen, te vagy az emberi lélek nagy ismerője. Milyen borzalmas következtetést vontam már le megint, amikor csak elmeséltem, hogy mi a helyzet nálunk? Komolyan, te már minden szavamba belekötsz, csak hogy tovább kötözködhess.

Mondd, hadd tanuljak tőled, mester.

2015. szept. 5. 20:21
 39/52 A kérdező kommentje:
Ja, egyébként nem ülök itthon, szóval marad a másik opció, hogy buta vagyok. Nos, nem is tudom, hogy te vagy-e a legalkalmasabb ember ennek megítélésére.
2015. szept. 5. 20:25
 40/52 anonim ***** válasza:

Pl. ezt: "Értem én, hogy tömjem meg, de valahogy nem hagyja magát, hiába fogom le, és nyomom le a torkán." Ehhez hasonló tanácsot sem adott senki.

És az agysejtek szerinted mekkorák??? Nem az agyadról írtam, mindenkinek ici-pici agysejtjei vannak, a sejtek már csak ilyenek. Látom, te szeretsz mindenen megsértődni, csak rajta.

És igen, végre egy találat lenne, ha nem gúnyolódni akarnál, én valóban értek az emberi lélekhez.

Vitatkozni meg eddig sem tudtál, egyrészt nem volt min, másrészt nincs érved. Nagyon keserű ember lehetsz.

Boldogabb életet a továbbiakban!

2015. szept. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!