Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért van az, hogy ha a...

Miért van az, hogy ha a bölcsiben sír a gyerek pár napig, az óriási lelki traumát okoz, de az egyéb bömböltetés belefér?

Figyelt kérdés

Biztos ráismertek melyik kérdésről van szó. De általában is itt az álláspont, hogy a bölcsitől sérül a gyerek, ha már 2 napnál tovább sír, azonnal vegyük ki.

Más kérdéseknél meg simán rávágjátok, hogy persze, vonjuk meg a gyerektől a cumit, éjszakai evést, szülők ágyában alvást, stb, Két-három napig bömbölni fog, de majd elfogadja, megszokja.

Hol itt a különbség?

Mivel jobb az, hogy anya ugyan ott van, de nem ad enni, ha kérem, mert neki nem kényelmes felkelni éjjel? De ha anya kénytelen munkába menni, mert pénzt kell keresnie, akkor ugyanezzel tönkreteszi a gyereket. Nem ellentmondás ez?



2015. szept. 4. 07:24
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:

Senki nem alszik nálunk 7:30-ig. Egyszerre kelünk fél7kor. A rendszer az egész életünket könnyebbé teszi és nincsenek éjszakai rohangálások, köztes evések, könyörgés az evésért, alvásért, mert igen, az altatás ritmusa is fix. Neki is, nekünk is. Az, hogy ti felnőttek sem így éltek, minta a gyerek számára is. Vannak dolgok, amiket érdemes kipróbálni, ilyen a rendszeresség is. Meglepő változásokat lehet elérni vele.


Azon gondolkodom, mikor a válaszaidat olvasom, hogy honnan jön belőled ez a hatalmas feszültség és indulat. Miért nem tudsz lazítani? Mi a baj? Miért érzed úgy, hogy támadnod és védekezned kell? Szoktál meditálni, relaxálni? Esetleg tornázni, vagy ilyesmi? Szerintem szükséged lenne egy kis pihenésre és feltöltődésre, mert iszonyú sok energiát fektetsz olyan dolgokba, amibe nem érdemes (mint itt felszínes, meddő vitát folytatni másokkal). Beszélgetni egy dolog, ennyire belemerülni pedig valami másnak a jele. Kérdezd meg magadtól őszintén, mi a baj?

2015. szept. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:

Ritka egy értetlen nőszemély vagy, kérdező. Nem érted meg mit írnak a válaszolók és még nekiállsz kötözködni.

Jól írtad, buta vagy de rémesen. Nagyon ráérsz. Egy normális érved nem volt, komolyan. Csak veszekedni akarsz, bármit írnak, mindent kiforgatsz. Teljesen igaza van az előttem válaszolóknak, szánalmas vagy.


Válasz a kérdésre, bár előttem már mindenki leírta:

a két dolog teljesen más. Csak azért nem indokolom meg, mert úgyse értenéd.

2015. szept. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ti itt elolvastok pár sort, és olyan hangnemben "halljátok", ami nektek tetszik, pedig bennem semmi támadó nincs.

Minden egyes alkalommal, ha én nem értek egyet valamivel, megkapom, hogy hülye vagyok és szánalmas. Szerintem itt nem én vagyok a támadó és keserű.

De legyen nektek igazatok, én lezártam a témát. Úgy látom a szarkazmus szó nem sokat jelent egyeseknek.


72%-os, ne legyél ebben olyan biztos, hogy értesz az emberi lélekhez, mert nagyon mellényúltál.

2015. szept. 5. 21:50
 44/52 anonim ***** válasza:
Végigolvastam az összes választ és kommentet mielőtt írtam az előbb, csak te kötekedtél, senki más. A 72%-os pedig jól látja a helyzetet. Végtelenül keserű vagy és támadó. Ennek pedig nem itt van az oka, hanem nálad.
2015. szept. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim válasza:
Egyébként meg ahelyett, hogy itt kötekedsz és kiforgatod mások szavait inkább foglalkozz a gyerekeddel és talán rájössz miért nem akar rendesen enni.
2015. szept. 6. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
0%
Kedves kerdezo!en voltam az aki azt a kerdest feltette a bolcsivel kapcsolatban amire hivatkoztal.most rajottem hogy itt ezen az oldalon tenyleg kotekedo agressziv emberek vannak akik azt elvezik hogy mindenkibe belerughatnak.kerdezo ne csuggedj mindket esetben sirni hagyod a gyereket ugyhogy szerintem is ugyanaz.nyilvan ha otthagyod hirtelen idegenek kozott a bolcsiben az durvab lenne.de az en esetemben ilyenrol szo sem volt.ne foglalkozz ezekkel az emberekkel mindenbe belekotnek.es mindenkibe.en ugyanolyan agressziv es buta voltam mint te.szanalmasok es nevesd ki oket:)
2015. szept. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
75%

A 11 százalékos megírta a tutit, hogy a kérdezőnek van igaza. Szerintem most már megnyugodott.


Az a baj kérdező, hogy nem látod a végletek között a középutat. Korábban már írtam, hogy egyáltalán nem mindegy, miért sír a gyerek, egész más a cél a két esetben. Az egyiknél egy rossz szokásról kell leszoktatni, a másiknál pedig meg kell értetni vele, hogy anya mindig visszajön. Később egy válaszoló másik példát is hozott: nem mindegy, hogy azért sírunk mert elfogyott az összes boltból a Nutella vagy azért, mert mondjuk egy szerettünk nyaralni indult de még nem adott hírt magáról egy nap után és már nagyon aggódunk.


Azt is írtam, hogy a beszoktatás jár némi sírással, az egy ilyen műfaj. De a gondozónők feladata ezt kezelni, nem anyukának kell ötpercenként visszarohangálni.


A tejital esetében pedig az a gond, hogy csak végletekben tudsz gondolkodni.

Azt tanácsolják, hogy "vacsoráztasd meg", azt hallod, hogy "tömd meg a gyereket". Azt mondják, hogy "ne adj neki éjjel tejitalt" és te azt érted, hogy "hagyod üvölteni a gyereket" vagy azt, hogy "éheztesd a gyereket".


Nem: beszéld meg vele, nem két hónapos, hanem két éves. El lehet neki mondani vacsora közben, hogy egyen rendesen, mert éjjel nem kap már tejitalt, mert már nagyfiú, és a nagyfiúk már nem isznak éjjel. Aztán ha mégis felébred éjjel, és kéri, akkor megpróbálod neki újra elmondani. Zárójelben jegyzem meg, hogy ha veri magát a földhöz a tejitalért, akkor az nem éhség, az hiszti (nevezzük akárhogy). Próbálkozom, elmondod neki kétszer, háromszor, reggel majd eszik. Ha semmi nem jön be, adsz neki vizet.


Az pedig tévedés, hogy nálatok nincs rendszer, és nektek ez így jó. Van rendszer: az a rendszer, hogy nem kell vacsorázni, mert anya úgyis felszolgálja éjjel a tejitalt.


Neked kell a gyereket nevelni, és nem fordítva.

2015. szept. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
0%
utolsó te szánalmas bunkó.te a pontozás alapján itélsz meg embereket?el tudom képzelni micsoda primitv személyiség lehetsz.Sajnállak,komolyan.
2015. szept. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy a két okos megtalálta egymást. Igaz, hogy senki nem ért velük együtt, de végülis ők kínlódnak a gyerekeikkel, nem mi.
2015. szept. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
Nem együtt, hanem egyet, elnézést.
2015. szept. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!