Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan védjem meg a gyerekem...

Hogyan védjem meg a gyerekem a zsarolások ellen? Pl nagymama aki ráterheli hogy látogassa meg, és stb.

Figyelt kérdés

a nagyim(akivel rendszeresen találkozunk, látogatjuk 80 éves, de fitt) mindig olyanokkal jön, hogy:

- majd ő vigyáz rá, ha beteg, ne menjek táppénzre, holott millioszor példálóztam vele, hogy miért nem bízhatom rá (úttest mellett elengedi a kezét, játszótéren más gyerekekkel foglalkozik, ha a dédunokája le fog esni a mászókáról, fel se tűnne neki, annyira figyel, ha ki akar szaladni a gyerek a szomszédba, neki áll panaszkodni, hogy nem tud mit csinálni, stb


szóval a szemében én vagyok a lusta munkakerülő, ha otthon merészelnék maradni a gyerekkel, míg beteg, mert hát ő mondta, hogy vigyáz rá (közben megebédeltetni se tudná)


- a másik, hogy még jó, hogy nem beszél a gyerek!! mert olyanokat kérdez tőle amikor konkrétan közlöm, hogy nem tudjuk most meglátogatni, jöjjön ő, mert vagy esik, vagy akármi van, neki áll zsarolni a gyereket hogy ő milyen szomorú hogy nem jöhet hozzá és ugye jössz, jönni szeretnél a dédihez. tehát egy drámát akar csinálni a szituból, a gyerek lelkét terhelni olyannal, intha én gonosz anyuka szemétségből nem vinném a szeretett nagyihoz. Még jó, hogy szerintem a kérdés érzelmi zsaroló jellegét nem is érti a gyerek!! és még jó, hogy nem beszél így nem tudja olyan válaszokra kényszeríteni, hogy olyanok ogalmazódjanak meg benne, hogy ő én szegény, nem mehetek a mamihoz brühühű.



Félek, ahogy egyre jobban myílik az értelme, hogy a nagyi ilyen érzelmi játszmákat fog vele lefolytatni, vagy még a betegségéből is azt hozná ki, hogy miért anyával vagy és nem velem.


hogy oldjam ezt meg, tekintve hogy hosszútávú, rendszeres kapcsolatról van szó?


2016. nov. 15. 10:14
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
91%

10es egyetértek veled, nem a kérdezővel van a baj..



Kedves Kérdező,

nekem anyósom ilyen pontosan. Én minimálisra szorítottam a talikat 6 év alatt, mert nem tudom hány éves a gyerkőcöd, de olyan 5 év körül nagyon elkezdenek ezek hatni rá, és konkrétan sírt hogy a mama mindig azt mopndja, hogy nem szeretem, pedig én szeretem, de nem hiszi el..és zokogott..

Na innentől nyiltan megmondtam neki, hogy ezeket fejezze be, mert nem fogom hozni a gyereket, és ne mondja, hogy nem vigyázhat rá, mert vigyázhatott volna, ha utána nem azt szajkózza a gyerek nekem, hogy én ilyen meg olyan vagyok, ésha nem hagyná a nyitott domestost a konyhába, meg a levél nyugtatót, és antidepreszsánst az asztalon..:-O

Természetresen mindent tagad...

Na, azóta nemigen megyünk..

Figyi, nem tudod megoldani..sajna az ilyen tipusú embereknek ez lételeme, és egy kisgyerek védtelen ezzel szemben, neked kell segítened neki, hogy ne kelljen vele konforntálódnia...


Amúgy meg egy 80 éves már magára vigyázzon, ne egy kisgyerekre akármilyen fitt, mert már fngja sincs milyen egy kisgyerek, és segíteni se tud neki, ha kell...

Mindigis mimózaféle voltam, és mindenkinek alávetettem magam, de mióta gyerekem van, senki, és semmi nem érdekel..ha a gyerekem érdeke azt kívánja, akkor megszakítom bárkivel a kapcsolatot, és szembeszállok vele...anyatigris lettem..:-D

2016. nov. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Hmm... Találkoztam már ilyennel... Csak akkor a nagymama házhoz jött és egy napig ott is maradt. Aztán letolta a hisztit az elmenetelnél, hogy „Jajj! De rossz nekem!” Akárcsak a te esetedben, szavait a gyerekhez intézte. Ez egy barátomnál volt és amikor én ott voltam még akkor is letolta a siránkozást. Haverom meg elég szarul érezhette magát amiatt, hogy ezt én is láttam. Amúgy a kedven öregasszony két naponta jön és megy. :)
2016. dec. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!