Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan védjem meg a gyerekem...

Hogyan védjem meg a gyerekem a zsarolások ellen? Pl nagymama aki ráterheli hogy látogassa meg, és stb.

Figyelt kérdés

a nagyim(akivel rendszeresen találkozunk, látogatjuk 80 éves, de fitt) mindig olyanokkal jön, hogy:

- majd ő vigyáz rá, ha beteg, ne menjek táppénzre, holott millioszor példálóztam vele, hogy miért nem bízhatom rá (úttest mellett elengedi a kezét, játszótéren más gyerekekkel foglalkozik, ha a dédunokája le fog esni a mászókáról, fel se tűnne neki, annyira figyel, ha ki akar szaladni a gyerek a szomszédba, neki áll panaszkodni, hogy nem tud mit csinálni, stb


szóval a szemében én vagyok a lusta munkakerülő, ha otthon merészelnék maradni a gyerekkel, míg beteg, mert hát ő mondta, hogy vigyáz rá (közben megebédeltetni se tudná)


- a másik, hogy még jó, hogy nem beszél a gyerek!! mert olyanokat kérdez tőle amikor konkrétan közlöm, hogy nem tudjuk most meglátogatni, jöjjön ő, mert vagy esik, vagy akármi van, neki áll zsarolni a gyereket hogy ő milyen szomorú hogy nem jöhet hozzá és ugye jössz, jönni szeretnél a dédihez. tehát egy drámát akar csinálni a szituból, a gyerek lelkét terhelni olyannal, intha én gonosz anyuka szemétségből nem vinném a szeretett nagyihoz. Még jó, hogy szerintem a kérdés érzelmi zsaroló jellegét nem is érti a gyerek!! és még jó, hogy nem beszél így nem tudja olyan válaszokra kényszeríteni, hogy olyanok ogalmazódjanak meg benne, hogy ő én szegény, nem mehetek a mamihoz brühühű.



Félek, ahogy egyre jobban myílik az értelme, hogy a nagyi ilyen érzelmi játszmákat fog vele lefolytatni, vagy még a betegségéből is azt hozná ki, hogy miért anyával vagy és nem velem.


hogy oldjam ezt meg, tekintve hogy hosszútávú, rendszeres kapcsolatról van szó?


2016. nov. 15. 10:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%

Te vagy az egyszerre oviba es csanaba dilemmas.

Konyorgom, keress fel egy orvost! Uldozesi mania, egyeb manias dolgok. Hogy lehet igy elni???

2016. nov. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
lehet mást nem érdekelne, ha így szórakoznak a gyermeke érzelmeivel, de ettől még nem üldözési mánia, hogy én viszont igen.
2016. nov. 15. 10:22
 3/12 Andizsuzsi ***** válasza:
73%

" nem tudjuk most meglátogatni, jöjjön ő, mert vagy esik"


A nagyi fölött nem esik??? 80 éves nagyanyádtól elvárod, hogy ő menjen, mert te megázol?

Ha egy dédnagymama azt mondja, hogy szomorú, mert nem megy hozzá az unokája, az nem zsarolás, hanem az érzelmeinek a kifejezése.

Azt pedig, hogy nem bízod rá egész napra, egyszerűen és nyíltan kell megmondani és "példálózni".

2016. nov. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
azért hívom olyankor át, mert abból is drámát csinál, ha nem megyünk!!mert szerinte akkor őt nem is szeretjük, meg hasonló beszólások! így felajánlom, ha kedve jöjjön. és átjön és akkor neki áll zsarolni a gyereket, hogy de szomorú, hogy nem a gyerek megy hozzá. Ne zsarolja a gyerekem, miért nem lehet neki örülni a gyerek otthonában??
2016. nov. 15. 10:28
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

Az én nagymamám is ilyen érzelmi zsaroló, értem, hogy miről beszélsz.


Nálunk az a módszer, hogy rendszeresen helyre kell tenni, hogy észrevegye magát!


Akaratos, erőszakos, SÍR, hogy mi unokák nem megyünk hozzá, 4-en vagyunk, de senki nem vele egy településen él. Elvárná, hogy minden hétvégén menjünk, önző, mert egyáltalán nem veszi figyelembe, hogy nem csak ő van nekünk, hanem a férjem és az én szüleim, másik nagyszülők stb., a kettesben eltölteni kívánt programokról nem is beszélve. Tehát Karácsony nálunk 5 napig tart mire mindenkit végigjárunk. Ezt nem bírja megérteni, hogy Ő nem szülő, nem Ő az "első".

Érdekes módon a többi nagyszülő nem ilyen, megérti, hogy másfél-két hónap is eltelik akár, úgy, hogy nem megyünk, mert így jön ki a lépés. Telefonon persze beszélünk, de az neki nem jó. Ha másik rokonnál találkozunk, az olyan, mintha nem is találkoztunk volna, mert mi nem nála voltunk.


A szép az az egészben, hogy amikor ott vagyunk 1 óra ezzel a litániával telik, hogy mi nem megyünk soha, meg bőgéssel. Aztán jön a csesztetés mindennel, hogy miért ezt csináljuk, miért azt, és ezt miért így, meg miért úgy. Levezetésképpen az összes pletykát (gonoszkodva) meghallgatjuk a faluból. Meg persze anyámat szidja (ő a menye).


Nem azt mondom, vannak jó tulajdonságai is, de sokszor kivagyok tőle.

Nálam az vált be, hogy amikor elkezdte a műsort, akkor kiosztottam szépen, olyankor lecsillapodik.

2016. nov. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Andizsuzsi ***** válasza:
0%

"akkor neki áll zsarolni a gyereket, hogy de szomorú, hogy nem a gyerek megy hozzá"


Újra elmondom, ez nem zsarolás akkor sem, ha lepontozol.

2016. nov. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%

Ez bizony erzelmi zsarolas nem uldozesi mania


[link]

2016. nov. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Csak a kerdezo szemszoget ismerjuk. Es aki heti akar ket napot is feljon ide, az ismeri mar a kerdezo maniait. Bolcsi, bebiszitter, fejlesztesek...Megorjiti egyszer a sajat gyereket is.
2016. nov. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
89%

1, 8-as

Te honnan ismered? Vagy honnan tudod, hogy még miket kérdez?

2016. nov. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
94%

#1, 8-as 67%-os!


Egy másik kérdésnél is ott vagdalkozol, szerintem te vagy az is. Nem neked van üldözési mániád?


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

2016. nov. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!