Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Igyekszel megválasztani,...

Igyekszel megválasztani, kikkel barátkozik a gyereked?

Figyelt kérdés
Szülőként folyamatosan bánt az a gondolat, hogy nekem gyerekkoromban nem mondták meg a szüleim, hogy kiket kéne hanyagoljak, azzal barátkoztam, akikkel akartam. Éppen ezért mindig csapódtam az erősebb, nagyszájúbb gyerekek felé, tinédzser koromra a baráti köröm nagy részre nagymenő volt, de vagy drogozott, vagy ivott minden hétvégén. Bár még csak a nagyobb gyerekem 7 éves lesz, de mégis próbálom terelgetni pont ezért, hogy az értelmesebb, nyugisabb gyerekekkel haverkodjon, ne a bandavezérekkel, mert előre félek, hogy ő is ebbe az irányba fog sodródni. Vajon ez normális-e a részemről, vagy hagyni kell, hogy ő válasszon társaságot? Itthon hiába beszéljük meg, hogy mit szabad és mit nem, de mégis érzem a gyerekemen, hogy ugyanolyan, mint én voltam, hogy azokhoz vonzódik, akik kitűnnek a többiek közül valamivel. Nem szeretnék zsarnok, megmondó szülő lenni, mert úgyis az ellenkezőjét váltom ki, de mégis szeretném jó irányba terelgetni, hogy válogassa meg, kikkel is áll szóba. Erről tapasztalat?

2017. jan. 1. 02:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a napjai nagy részét nem veled tölti, erre csak korlátozott mértékben lehetsz hatással. Beszélgtni lehet róla, de az iskolában úgyis azzal fog játszani, akivel akar. Inkább reménykedj, hogy sikerül úgy nevelned, hogy eleve a normális gyerekekhez vonzódjon.
2017. jan. 1. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogod tudni eltiltani attól akivel barátkozni akar, mert többet van vele, mint veled. Korlátozni tudod hogy szabadidejében kikkel játsszon. Én így építettem le nagyjából a lányomról egy kis csajt, de ő veszélyesen hülye volt már nagycsoportosnak is, most negyedikes és mindenki azt lesi mikor lesz kicsapva az iskolából. Mert olyan..
2017. jan. 1. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Természetesen nem barátkozhat idióta, balhés gyerekkel.
2017. jan. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Próbálom terelgetni. De magától is tudja, ha úgy neveled, hogy milyen viselkedés az, amit jó követni. Olyanokhoz fog csapódni, akik hasonlóak.
2017. jan. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!