Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Köhögéssel miért viszi valaki...

Köhögéssel miért viszi valaki oviba a gyerekét?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy dolgozik a szülő és hamar elkopik az a 42 nap, amit igénybe lehet venni, de basszus ha köhög akkor megfertőzi a többi gyereket is. Nálunk sokan csak akkor maradnak otthon a gyerekkel, ha az már lázas, de például ha úgy köhög mint egy tüdőbeteg még simán beviszik oviba, dolgozni kell címszóval.
márc. 13. 13:32
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értem ezeket a kérdéseket, te is nagyon jól tudod, hogy azért viszik, mert a munkahelyek jelentős részén nem tűrik el, hogy anyuka folyton táppénzen legyen a gyerekkel, élni meg kell valamiből. Akkor minek a kérdés, ha tudod a választ?
márc. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
78%

Utolso,nem Mo-n élsz?

A gyermek életkorához igazodóan igénybe vehető gyermekápolási táppénzes napok száma:


1 évesnél fiatalabb gyermek szoptatása, ápolása címén a gyermek 1 éves koráig időbeli korlátozás nélkül;

1 évesnél idősebb, de 3 évesnél fiatalabb gyermek ápolása címén évenként és gyermekenként a szülőnek 84 naptári nap;

3 évesnél idősebb, de 6 évesnél fiatalabb gyermek ápolása címén évenként és gyermekenként a szülőnek 42, egyedülálló szülőnek 84 naptári nap;

6 évesnél idősebb, de 12 évesnél fiatalabb gyermek ápolása címén évenként és gyermekenként a szülőnek 14, egyedülálló szülőnek 28 naptári nap.

márc. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
86%

"A 3 éves vagy annál idősebb, de 6 évesnél fiatalabb gyermek ápolása címén évenként és gyermekenként a szülőnek 42, egyedülálló szülőnek 84 naptári nap gyermekápolási táppénz folyósítható."


Gyermekapolasi tappenz. Ovis gyerek, tehatb3 és 6 év közötti

márc. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:
Nálunk kifejezetten kéri az ovi, hogy köhögéssel véletlenül se. Nem is szeretik az óvónők az olyan szülőt, aki mégis viszi.
márc. 13. 18:06
 25/33 anonim ***** válasza:
100%

Inkabb ne szeressen az ovono, mint ehen haljunk.

Ha van orvosi igazolas, hogy mehet, akkor az ovono a feje tetejere is allhat, KOTELES bevenni, ez a torveny.

márc. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
95%
Ez nem szeretem/nem szeretem kérdése. Én fogorvos vagyok, egyik reggelre belázasodott a kisfiam, úgy tudtuk megoldani, hogy én az első betegemet lemondtam, az időpontja előtt 40 perccel. Hát nem esett jól neki, mivel nem a szomszéd lakásban lakik, hanem messzebb, már fél úton volt. Se neked, se az óvónőnek nem tetszene, ha ugyanígy járna, ha így szerveznéd a napod, majd többször mondogatnák le az időpontjaidat (hiszen köhögés elég gyakran előfordul). És ha azt gondolod, hogy vannak ilyen helyzetekre ilyen potya időpontok: hát nincsenek. Hogy is volna? 2 hónapra be vagyok táblázva, ha egyetlen egy napom kimarad, már van egy rakat beteg, akinek legközelebb 2 hónap múlva tudok új időpontot biztosítani. Mint írtam: qrvára nem lennél boldog, ha éppen te lennél az, akinek elmarad a kezelése és ide a rozsdás bökőt, hogy éppen pont azt is lesz@rnád, ha a “kifogás” az lenne, hogy a gyerekem kórházban, nemhogy az, hogy “ne tessen már haragudni, de a gyerek 2-t köhintett, és Marika néni meg fog haragudni, ha így viszem, úgyhogy tessen a fájós fogával még 2 hónapot szenvedni”. Na, ez a realitás.
márc. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
85%
Én se szeretem a h*lye ügyfeleim többségét a munkahelyemen, mégis válaszolok minden kérdésükre 100X is. Kit érdekel mit szeret az óvónő? Nem orvos..
márc. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
41%
Nálunk pl azért hozzák mert ott van meleg, tisztaság, étel a gyereknek. Hónap közepén pedig már nincs pénz gyógyszerre,tüzelőt ilyenkor már nem vesznek. Köhögnek, de olyan hurutosan hogy van hogy telehányják slejmmel a fektetőt. A szülő persze otthon hedereg, csavarog, dolgozni derogál. Ilyenkor sokszor felteszem a kérdést magamnak hogy meddig tudom még ezt csinálni?
márc. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
Tavalyi kálváriám, hogy kiscsoportban állandóan hazahívtak, hetente, ezen, hogy köhög..otthon annyira nem köhögött, de ott állítólag igen, egyszer kétszer videót is csináltak ahol köhög.. hetente egyszer minimum hazarángattak ezzel és utána jött hogy ne vigyem. Pulmonológiaián is kaptunk papírt, hogy semmi baja, nyilván csak a szokásos nátha után hetekig köhögés, majd kinövi, meg meleg is van ott..hát de akkor se vigyem így, ha megfullad ott ki vállal érte felelősséget? Ezt mondták. Ok, alig járt, június elsején 9 év után megkaptam az elbocsátó szép üzenetet a munkahelyemen. Kösz. Szeptember 1-el elhelyezkedtem újra, kezdték megint, már első munkahetemen kezdték, köhög. Na leordítottam őket a pitsába és mondtam hogy megyek az óvoda vezetőhöz, mert ez már nonszensz, a lusta pitsa anyjukat ami itt megy, azóta érdekes, nem hiányzik a gyerek meg alig köhög állítólag.
márc. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
0%

Mert félnek hogy kirúgják őket, ezért mindenféle önigazolást kerenek hogy valójában allergiás a gyerek, nem fertőz, normális, stb. Nálunk érdekes mód egészséges, kikúrált gyerek nem köhög se szárazon, se hurutosan. Valahogy mindig hallom az "á, csak kicsit köhög, télen normális, nem beteg" anyukák gyerekeit, hogy úgy köhögnek, mint egy COPD-s dohányos vagy már az érkezés két orrfújással van övezve, és vastagon oda van száradva a nem beteg gyerekre a takony. Természetesen behozzák, hiszen már nem fertőz, és csak a puszta véletlen hogy három nap múlva 5-7 gyerek kidől. Nálunk gyakorlatilag minden futótűzként megy végig, ha a félig beteg gyerekeket bedobják. És igen, bőven vannak akik simán megteszik, úgyhogy van a kemény mag aki akkor is beviszi ha "kicsit köhög", és vannak akiknek a gyereke minden második héten otthon ül, hogy a kúrálja a köhögő, taknyos gyerekét.


Az orvosra hivatkozni meg hülyeség. Magam is orvos vagyok, és pontosan tudom hogy az esetek 95%-ában egy orvosi vizit max 3 perc, és alig van objektív jele bármiféle betegségnek. Ha a szülő azt mondja hogy a gyereknek semmi baja, és alig köhög, akkor ki fogja adni az igazolást, hiszen - hacsak nem ott a rendelőben készül mefulladni - ellenőrizhetetlen. Az online kiadott igazolások idején pláne.

márc. 14. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!