Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Köhögéssel miért viszi valaki...

Köhögéssel miért viszi valaki oviba a gyerekét?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy dolgozik a szülő és hamar elkopik az a 42 nap, amit igénybe lehet venni, de basszus ha köhög akkor megfertőzi a többi gyereket is. Nálunk sokan csak akkor maradnak otthon a gyerekkel, ha az már lázas, de például ha úgy köhög mint egy tüdőbeteg még simán beviszik oviba, dolgozni kell címszóval.
márc. 13. 13:32
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
100%

30!

Igazad lenne, csakhogy orvosként lássuk be, elég kiváltságos helyzetben vagy, mivel nem kell alapvetően minden szirrel, sz@rral dokihoz rohangálnod a gyerekkel, hiszen gyerekgyógyászatból, legyen bármi is a szakterületed, bizonyosan kaptál annyi képzést, amivel egy átlag betegséget képes vagy kezelni. Én fogorvosként legalábbis kaptam. Tudod hányszor jártunk a házi orvosunknál? Az oltásokat leszámítva 0 alkalommal, mindig képesek voltunk mi kezelni, diagnózist felállítani. Ha gyógyszer kellett, magunk írtuk fel, de szükség esetén bemutatom a MOK kártyámat és vágják is utánam, amit kérek. Aki nem orvos, vagy nincs orvos a családban, annak azért ez nem ennyire egyszerű és nem is ennyire egyértelmű. Igen, lehet sokszor azon csúszik el a dolog, hogy nincs rendesen kikúrálva az a gyerek és nem kétlem, hogy sok embernél lustaság, emberi butaság és nem törődömség áll a háttérben, de számos esetben viszont az, hogy nem kapnak megfelelő tanácsot, hiszen orvosként gondolom te is nap, mint nap találkozol olyan kollégákkal, akiknek már réges régen nem is szabadna praktizálni és hordanak össze akkora hülyeségeket, hogy igen, fogorvosként tudom, hogy ez úgy marhaság, ahogy van. Nehéz úgy bármit is kikúrálni, ha az egyik orvos, aki 80 éves és úgy akar még doktor bácsisat játszani, hogy az újabb irányokat nem hajlandó elfogadni, minden fingásra írja az antibiotikumot, jól szétb@szva ezzel a gyerek emésztését és mikrobiomját, így közvetve az immunrendszerét, míg a másikhoz be sem lehet jutni, mert ő hozzá beteg ember ne menjen (élő példák a környezetemből), hiszen ő már idős, nehogy megfertőzze valaki, és végül a 3. az, aki esetleg képes uptodate tanácsot adni. Aztán laikusként döntsd el, hogy kinek van igaza.

A te írásodban is van igazság, de lássuk be, mi orvosként qrva kiváltságos helyzetben vagyunk és nem az ítélkezés, hanem pont az oktatás a feladatunk.

márc. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
100%
Először is én gyerekemen is ott q száraz takony főleg télen,orrszi porszi után amint kimegyünk a hideg miatt folyik az orra és ugye orrot fújni még nem tud( 2 éves). Szóval ez az elmélet is bullshit. Ja nálunk mindenre azt mondja a doki ugyan nincs baja és kB csak akkor veszi komolyan ha már a tüdőre megy,magánhoz meg nem tudom folyton vinni mert a jó dokihoz kb várólista van. Igen ilyenkor félre kezeljük a doki miatt aztán beteg megint,szóval a beszóló utolsó előtti válaszadó doki elmehet a francba az orvosi istenkomplexusával. Mert kb mindegyik doki istennek hiszi magát.
márc. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor már csak a váladék miatt köhögnek, köhögünk sokat, aminek távoznia kell a szervezetből. Mi 3 hete köhögünk! Egy durva hete volt, akkor nem vittem. De az hogy emiatt itthon maradjon 3-4 hetet, az nonszensz.
márc. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!