Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Négy hónapot otthon kistestvér...

Négy hónapot otthon kistestvér születése miatt?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdte a nagyobbik az ovit, két hét után otthon is maradt, mivel megszületett a kisteso. A gyerekorvos négy hónap otthonletet javasol, betegség elkerülése érdekében, mig meg nem kapjuk az oltásokat. Nem túlzás ez? A nagyobbiknak már nagyon hiányzik az ovi.
2016. okt. 23. 22:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
36%
Nálunk a nagyobb most szeptemberben kezdte az ovit 4 évesen, 3 év bölcsi után. A pici szeptember végén született. Senkiben nem merült fel, hogy a nagyot otthon kellene tartani.
2016. okt. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 aHermann ***** válasza:
52%

Szia!

Szerintem ez butaság. Nekünk ilyet nem javasolt a dokink.

Anno a nagy szeptemberben kezdett, a kicsi decemberben született, és még volt itthon egy 2 éves is.

A nagynak már kellett az ovi, ami tetszett is neki.

Az első év úgyis a betegségekről szól.

A nagy januártól fokozatosan hozott haza minden betegséget, ami végigment majd mindenkin. A pici elég sok mindent elkerült, mert védte az anyatej.

Volt influenza szerű nátha, hányás-hasmenés, középfül gyulladás, bárányhimlő (a pici ezt megkapta, de ő viselte a legjobban), kötőhártya gyulladás.

Azóta a középső is ovis, alig beteg, és a nagy is sokat edződött.

Ahol szintén év közben született tesó, ott sem maradt ki a nagyobb.


Biztos kényelmesebb ha otthon van, de sok mindenből kimarad (barátok, érdekes foglalkozások). Örülj neki, hogy szeret járni.

Én vinném.

2016. okt. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
40%

Szerintem ez túlzás.

Ha mondjuk általános iskolás, vagy gimis lenne, akkor is házi őrizet van a kicsi miatt? Ugyan már...

1-2 hét még oké, mert összeszokik a család, a nagy sem azt érzi, hogy neki azért kell oviba járni, mert megszületett a kicsi. De hónapokra ezért kivenni szerintem badarság.

A betegséget ugyanúgy hazaviheti az apuka is, esetleg te, vagy bármelyik más látogató.

2016. okt. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Igen, pontosan azért javasolta a doki, mert most kezdte az ovit, még nincs szokva a közösséghez. Előtte nem járt bölcsibe. Elkezdett járni, mert hiányzott neki a közösség, és akkor még nem számoltunk vele, hogy 4 hónapra akarja majd kiírni az orvos, és a kistesonak is csak októberben kellett volna érkeznie. Természetesen az orvos ránk bízta a döntést, ő csak javasolt. Beleegyeztunk, mert most az a legfontosabb hogy kórházba ne kerüljünk ismet, de már legszívesebben vinnem, mert otthon nem bírunk vele, egész nap nyaggat, hogy játszunk vele, láthatóan hiányzik neki az ovi, mindig ovisat játszik. Viszont mi ha igaza van az orvosnak, és jönnek a bacik...
2016. okt. 24. 13:26
 15/19 anonim ***** válasza:
55%

Ez egy nagy marhaság! Pláne, hogy a nagy most kezdte az ovit, tehát óvodaköteles! Egyáltalán nem tesz jót, ha a frissen beszokott gyereknek megszakítjuk a kialakult kis napirendjét, ritmusát.

Vannak családok, ahol sok gyerek van, ott sem lehet mindenkinek vigyázzba állni otthon, mert az újszülött megérkezett.

Majd kialakul szépen az immunitása, hamarabb, mint a nagynak.

2016. okt. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Még nem lenne ovodakoteles, 3 éves, nálunk az utolsó év a kötelező. Az oviban nem csinálnak belőle problémát, azt mondták így csinálják a szülők. En max. két hétre gondoltam.
2016. okt. 24. 13:56
 17/19 anonim ***** válasza:
51%
Ez meg miféle orvos?!A 3. gyerekünk szeptember végi,nem is volt kérdés,hogy a középső megy oviba,mint előtte.Mit gondol a doki,ha 4 hónapig otthon van a nagyobb,akkor a kicsi már semmiféle nyavaját nem fog elkapni a jövőben?Nem is értem....épen elég nagy változás a nagyobbnak egy baba érkezése,nem kellene az egész addigi életét/rendszerét borítani.
2016. okt. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
46%
épen=éppen.Bocsi,lemaradt egy p betű!
2016. okt. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
72%
Szeptemberi a kicsi, a nagy hazahozta a suliból a bacit, 3 hetesen orrcsepp, orrszívó 2 hétig. Örültem volna, ha otthon maradhat, de suliból nem lehet ennyit hiányozni. 4 hónap szerintem túlzás, de az első hónapot kihagytam volna, ha megtehetem.
2016. okt. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!