Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kötelező az oviban aludnia a...

Kötelező az oviban aludnia a gyereknek?

Figyelt kérdés

20hónapos a kislányom,áprilisi ugyan,és lesz majdnem 3,5 éves mire oviba megy,de belefáradtam az altatásokba,képtelenség! Újszülött kora óta sem alszik jól,éjszaka alszik 10-12órát,de hónapok óta a délutáni alvás egy rémálom! 1,5órát szenvedek vele,mire alszik,1,5órát alszik ekkor,de aztán az este megint egy rémálom,szintén 1-1,5óra altatás,és 10óra mire alszik! Többször volt már,hogy feladtam,hogy akkor majd összeesik,ha összeesik,persze eddig egyszer sem dobta el magát,hogy alszik :D

Viszont a kimaradt délutáni alvások után este fél 9kor gond nélkül aludt el,és ígyis aludt reggel 7:30-8-8:30ig is akár! Ha nem is alszik délután,akkor sincs vele baj,nem nyűgös,a szemein persze látszik,de nem dilis! :/

Köszönöm a válaszokat!


2017. jan. 19. 14:01
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező, nézheti a plafont is, én is azt csináltam gyerekkoromban. Viszont a lányunk alszik az oviban annak ellenére, hogy itthon már nem aludt 2 éves kora előtt sem. Hamarabb felkel reggel, jobban elfárad délelőtt.
2017. jan. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
96%
1,5-2 évesen már egyik gyerekem se aludt napközbe. Az oviba és a bölcsibe viszont igen. Persze attól független,hogy ott alszanak, szünetekbe és hétvégén itthon szintén nem hajlandóak.
2017. jan. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
78%
Nemkötelező, hazaviheted ebéd után nyugodtan.
2017. jan. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Az mondjuk igaz,hogy ott kifárad,korán kel!

Ebéd után nem fogom tudni elhozni,mert dolgozni fogok ;)

Na majd meglátjuk akkor mi lesz... :D

2017. jan. 19. 14:42
 15/25 A kérdező kommentje:

És nem is erőltetem a délutáni alvást,ha kidől,ugyis kidől :D

Ha nem akar aludni,akkor meg én hiába szenvedek vele!

Pici még,rengeteget fog változni,az biztos!

További szép napot nektek!

2017. jan. 19. 14:43
 16/25 anonim ***** válasza:
29%
"Reggel nagyon nehezen kel" - fektesd már le előbb este
2017. jan. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Kedves vagy,kedves utolsó! Ha végig olvastad volna,amit írtam,akkor rájönnél,hogy k* nem én tehetek arról,hogy a gyerek nem alszik el,én elvonulok vele 8-8:30kor az ágyba,olvasunk,aztán villany leolt,de a gyerek nem hajlandó aludni,1,5óra mire bealszik,de akkor már ordít,elhiheted,h nem játszok vele! Egyszerűen nem hajlandó elaludni!

Köszi a hozzászólást

2017. jan. 19. 14:49
 18/25 anonim ***** válasza:
68%
A fiam nem tud aludni az oviban, nagyon ritkán dől ki, akármilyen fáradt. Itthon elalszik. Ott csendben van, de amikor csak tudom, inkább elhozom. Én sem aludtam soha, bár én nem is igényeltem a délutáni alvást, nekem kínzás volt anno a csendes pihenő. Fiaméknál elnézik, hogy ébren van, ha csendben marad.
2017. jan. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam pont ugyanilyen volt, mint a kislányod. Most lesz 4 éves, ősszel, 3,5 évesen kezdte az ovit. Rémálom volt az altatás, főleg az esti. Én is aggódtam, hogy nem fog aludni az oviban. De alszik gond nélkül. Fenemód lefárad az egész napos pörgésben a sok gyerkőc között. És persze az is segített nagyon sokat, hogy korán kel, ugyanis az egész család fél 7-kor kilép az ajtón reggelente. A férjemmel dolgozunk, a két éves kislányunk bölcsibe, a fiunk oviba megy. Ez a napirend szuperül beállította az alvásokat. Azt javaslom, hogy ovi előtt kb. 2-3 héttel kezdd el korábban ébresztgetni. Egyébként mikor kell majd kelnie?
2017. jan. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
27%
Próbáltad azt hogy fél hat-hat körül kiviszed futkározni, játszótérre, bárhova hogy lefáradjon, utána egy könnyű vacsi(semmi kakaó vagy csoki, semmi cukros) majd finom meleg fürdő, levendula olajos krémmel átsimogatni már félhomályban? Nálunk ez bevált
2017. jan. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!