Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kötelező az oviban aludnia a...

Kötelező az oviban aludnia a gyereknek?

Figyelt kérdés

20hónapos a kislányom,áprilisi ugyan,és lesz majdnem 3,5 éves mire oviba megy,de belefáradtam az altatásokba,képtelenség! Újszülött kora óta sem alszik jól,éjszaka alszik 10-12órát,de hónapok óta a délutáni alvás egy rémálom! 1,5órát szenvedek vele,mire alszik,1,5órát alszik ekkor,de aztán az este megint egy rémálom,szintén 1-1,5óra altatás,és 10óra mire alszik! Többször volt már,hogy feladtam,hogy akkor majd összeesik,ha összeesik,persze eddig egyszer sem dobta el magát,hogy alszik :D

Viszont a kimaradt délutáni alvások után este fél 9kor gond nélkül aludt el,és ígyis aludt reggel 7:30-8-8:30ig is akár! Ha nem is alszik délután,akkor sincs vele baj,nem nyűgös,a szemein persze látszik,de nem dilis! :/

Köszönöm a válaszokat!


2017. jan. 19. 14:01
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Sajnos mindegy,kéthetente hétvégén az ugriparkba vagyunk délután 4től este 7ig és a gyerek akkor sem alszik időben :o

Tényleg nem egyszerű! Viszont a masszást még nem próbáltam! ;)

2017. jan. 19. 15:33
 22/25 A kérdező kommentje:
5perc az ovi tőlünk,szóval nem tudom! :/
2017. jan. 19. 15:34
 23/25 anonim ***** válasza:
92%

Én is rossz alvó voltam, szerencsére a mi szüleink nem erőltették a délutáni alvásokat.

Az oviban is többnyire feküdtem alvásidőben az ágyamban és az állatmintás takarót nézegettem. Nem azt mondom, hogy sosem aludtam, de általában lefoglaltam magam csendben fekve.

Nem volt belőle probléma. Este meg úgy aludtam mint a kisangyal, mert lefárasztott a korán kelés, sok játék, inger meg délutáni nem alvás.

2017. jan. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
74%

hú kérdező totál megértelek. Az én lányom is nagyon rossz alvó...1,5 éves koráig éjjel kelt állandóan, aztán az éjszakákat elkezdte átaludni viszont akkor meg nappal nem lehetett letenni...most 2,5 éves, éjszaka kb. minden 4-5. éjszaka ébred fel egyszer, nappal kb. minden 3. nap nincs napközbeni alvás mert nem hajlandó aludni...de volt olyna hogy két hétig egyáltalán nem aludt napközben. Pedig ő 6-kor kel! És ráadásul ha nem alszik délben, délután már kajla, fáradt, esik kel, szinte önveszélyes, tehát igényelné, de egyszerűen nem hajlandó elaludni ha megveszek se, ha meg netán mégis elalszik az az este rovására megy...

éna zt figyeltem meg, hogy sokkal jobban elalszik dfélben ha nem éri annyi inger, pl nem viszem ki délelőtt...szóval én rettegek az ovitól e téren..fél évünk van kb...

2017. jan. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem akar aludni ne aludjon délután igy elöbb letudod tenni este ,lányom sem aludt ennyi idösen itthon de bölcsibe minden gond nélkül aludt.oviba is elfárad a lányom de itthon nem alszik inkább mesét néz ,pihenésképp vagy csöndbe szinez.
2017. jan. 20. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!