Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Őszintén megvallva, mennyit...

Őszintén megvallva, mennyit kiabáltok a gyereketekkel?

Figyelt kérdés

febr. 19. 18:27
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
94%
Pár naponta biztos. Mostanaban alkalmi süketet játszik, az ember agya elpattan. De hazudik, aki még nem ordított a gyerekével.
febr. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
24%

Hat elég szánalmas azzal nyugtatni magad, hogy hazudik aki nem ordít a gyerekével.

Én pl soha. Mert semmi értelme, és egyébként is undorító megnyilvanulas. A saját tehetetlenséged, eszkoztelenseged kivetitese egy védtelen gyerek felé. Volt nálunk is dackorszak, több éves kialvatlansag, egyedüli program semmi. De ezek nem okok arra, hogy megfélemlitsem a saját gyerekem. Mindig értettem mi zajlik benne, mikor miért viselkedik úgy, ami számomra igen duhito. De a kiabálás még sosem volt megoldás semmire. Ellenben rengeteg más eszköz van, ami építő jellegű. Elem szemben se emelték meg sosem a hangjukat a szüleim, sőt egymással sem.

febr. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
73%
#2 akkor te magadba fojtod a dühöd. Az mennyire jó és hasznos? Azt hiszed a gyerek hülye és nem érzi rajtad?
febr. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
77%

Bírom ezeket a csillámpónivilágú rózsaszín anyukákat, akik hazudnak maguknak meg a külvilágnak. Sosem voltak dühösek, elkeseredettek, sose bőgtek, nem haragudtak soha senkire semmiért. Kinek akartok hazudni és miért?

Mi veszekedünk néha a férjemmel is, gyerekkel is. Nem dugjuk homokba a fejünket, felvállaljuk a véleményünket, kiállunk az érveink mellett, megbeszéljük a problémákat. A gyerek innen látja, hogy az élet nem habcsók mennyország, hanem néha küzdeni kell benne és felvállalni az érzéseinket.

Néha ez kiabálással jár.

De tudtad, hogy a válasok nagyrésze a kimondatlan problémák miatt van? Mert az emberek játszák az eszüket.

febr. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
85%
2-3naponta tuti, hogy felcseszi valamivel az agyam annyira. Persze nem használ ha kiabálok, ugyanúgy folytatja de legalább kicsit kieresztem vele a gőzt. Én senkinek nem hiszem el, hogy soha ne kiabált volna..
febr. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
90%

Én is szoktam

Ez van

febr. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
80%

Megkérdeztem, mielőtt ide írtam volna, hogy majdnem soha. Azt mondta a gyerek, hogy kb heti 50-szer.

Jó, hát mi számít kiabálásnak... Ha nem akarja hallani, amit kérek, akkor nyomatékosítom. Hosszabb hangos monológokat, vagy megfélemlítés céljaból csúnyább üvöltéseket nem szoktam előadni.

febr. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
60%
Sokat
febr. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
83%
Amióta elkezdődött a dackorszak, örülök ha nem naponta. Kiszívja a véremet. Egyik napról a másikra egy hisztérika lett 🤷‍♀️ Még edződnöm kell 😂
febr. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
92%

"Ellenben rengeteg más eszköz van, ami építő jellegű."


Ezt mindig leírjátok, de ha kérdezik, egy ilyet sem tudtok leírni :D

febr. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!