Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Őszintén megvallva, mennyit...

Őszintén megvallva, mennyit kiabáltok a gyereketekkel?

Figyelt kérdés

febr. 19. 18:27
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
40%

Szoktam ideges, stresszes lenni, de ettől még nem ordítozok a gyerekkel. A hangomat felemelem néha, de az nem kiabálás a gyerekkel. SNI-s gyerekekkel dolgozok, nagyon stresszes tud lenni, de velük sem kiabálok, akkor sem, ha esetleg ők kiabálnak velem, vagy megütnek. Akkor miért tenném ezt a saját gyerekemmel? Nekünk el kellett végeznünk egy tanfolyamot, Non-Violent Crisis Intervention, abból is rengeteget tanultam. Rengeteg technika van, főleg autistákkal való együttműködéskor, ami használható átlagos gyerekeknél is.


"Nem dugjuk homokba a fejünket, felvállaljuk a véleményünket, kiállunk az érveink mellett, megbeszéljük a problémákat." Mi mindezt megtesszük ordibálás nélkül.

febr. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
88%
Én is megfogadtam, hogy nem fogok kiabálni, de igazából nem is kiabálás. Felemelem a hangom. Na azt viszont napi többször is… az a legjobb, amikor az 5 évesemnek elmondtam 4szer szépen, hogy ne smárolja le taknyosan a 8 hónapos testvérét, de igazából 5ödjére már teljesen felesleges felemelni a hangom, de egyszerűen nem tudom ezt mégis, hogy lehet türelmesen kezelni? Már mindent kipróbáltam
febr. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
77%
#11, hogy kell megbeszélni a problémákat egy visító, sikító 2 évessel? Komolyan kérdezem, érdekel a módszer.
febr. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
100%

Nem a visító gyerekkel kell megbeszélni a problémákat. Ezt egy hozzászolásra reagéltam, ahol anyuka a férjjel is veszekszik és kiabál.


Ha tudsz angolul, akkor itt egy jó cikk, ha nem, akkor Google Translate.


[link]


Visító gyerekkel nem kell megoldani semmit, az első lépés a gyerek megnyugtatása, és utána lehet megoldani a problémákat.

febr. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy majdnem 12 éves fiam és egy 3,5 éves lányom van. Mióta a kicsinél lecsengett a dackorszak (bő fél éve biztosan) nem jellemző, hogy kiabálok vele. Nyilván van, hogy megemelem a hangom, de nem sűrűn. A naggyal sokkal többször kell erőteljesebb hangot megütni, ő kiskamasz, ez sokkal keményebb, mint a dackorszak, másféle hozzáállást, kezelést is kíván. Egészében viszont a kiabálás nem jellemző, az erőteljesebb fellépés igen, de ez természetes, folyamatosan mosolyogva nem lehet gyereket nevelni.
febr. 20. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
55%

Egy 2,5 éves hiperaktív gyerekem és egy 10 hónaposom van.


A nagy egész nap tör-zúz, rohangál fel-alá a házban is (pedig órákat vagyunk kint napközben), mindent szétszed, piszkál és újabban folyton nyúzza a kicsit, ráfekszik, nem engedi mászni, ezt így naponta 200-szor, hiába szólok rá, ha félrenézek, már megy nyúlni.


Nem tudom, milyen eszköz van arra, ha egy nap századjára ugrál fejest a kanapéról a földre, századjára nyomja le a visító testvére fejét, századjára áll neki hisztizni a kamraajtó előtt, holott tudja, hogy csak ebéd után van nasi?


Az ilyen nyugodt megbeszélés, "megértem az érzéseit, blabla", figyelemelterelés, büntetés maszlagon túl, mert ezek mondjuk a valóságban semmit nem érnek.

febr. 20. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:

Viszonylag ritkán. Tényleg ilyen havi 1-2 alkalmakban tudnám meghatározni. 2 gyerek, egy 15 hónapos és egy 3,5 éves ugrál az idegeimen nap mint nap, de a kiabálás részemről általában egy-egy hangosabb "NEM", amikor a kicsi már huszadjára akarja leverni a tévét a helyéről vagy egy "hagyjátok már abba" jellegű, amikor egymást nyúzzák. És ezek is inkább akkor, amikor fáradt vagyok és kialvatlan és türelmetlen. De az én lányaim alapvetően jól kezelhetőek, még a dackorszakos nagyobbik sem húzgálja a bajuszom annyira, hogy szükségét érezzem a velük való kiabálásnak. Olyan már volt, hogy fogtam egy párnát és beleordítottam csak úgy, de ez inkább olyan szituációkban, amikor csakazértse tudta kitalálni, melyik zoknit akarja felvenni vagy még harmincadszorra is el akart menni pisilni oviba indulás előtt, tehát csak simán frusztrált a helyzet, de ezekért úgy mégis milyen ember kiabál a gyerekkel? :D

A határozott hangnem amúgy nálam nagyjából olyan, mint a normál, nem hangosabb, csak más a hangsúly. Ez is kellően hatékony, a hangerő úgy vettem észre, hogy nem feltétlenül segít.

febr. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
73%

Régen én is azt hittem, kamuzik, aki azt mondja, soha nem kiabál. Korán szültem, egyedül neveltem a gyerekem, tele voltam stresszel, gonddal, tanácstalansággal, és bizony rendszeresen kiabáltam, ő pedig rendszeresen kiborítóan viselkedett. Aztán fenőttem. Eltelt sok-sok év, közben lett egy fantasztikus, buddha természetű férjem, lett egy rakás további gyerekünk, és én megértettem, hogy hogyan lehet másképp. Van, hogy a nyomaték kedvéért felemelem a hangom, megkeményítem a hangsúlyt, vagy azért beszélek hangosabban, hogy az általános zajszinten át utat törjön a mondandóm, de soha nem akadok ki rájuk. Nem arról van szó, hogy elfojtom, hanem egyszerűen soha nem is érzek dühöt, haragot, vagy mérgességet miattuk, soha nem borulok ki, soha nem szidom őket, és soha nem viselkedem velük úgy, ahogy az elsővel annak idején. Pedig akkor ezt el se tudtam volna képzelni.

Amúgy a férjemmel sem veszekszünk. Soha. Van, amikor ellenkező állásponton vagyunk, vagy bánt minket a másik viselkedésében valami, én különösen hajlamos vagyok a morcogásra, de mindig konstruktív beszélgetések útján rendezzük a frusztrációinkat, soha nem kiabálunk egymással, soha de soha nem mondunk olyat pl. hogy menj a francba, hagyjál békén, hogy képzeled, elég, de nem érted meg hogy..., elegem van, stb.

Szóval a jó hír, hogy igenis lehet nem kiabálni egy családban.

A rossz hír viszont, hogy egy 7 évig kiabálással nevelt gyerek sémáit szinte lehetetlen átírni a tapasztalataink szerint, de azért sokat lehet javítani a helyzeten.

febr. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
71%
Sajnos igen.4 eves. Semmiben nem fogad szot, de semmiben. Nem kel fel, nem oltozik,nem issza a kakaot. Nem huzza a cipot. Nem akar oviba menni. Nem akarja kikapcsolni a tevet, nem akar furdeni,aztan onnan kijonni. Nem akar fogat mosni, sem lefekudni. Semmit nem akar csinalni amit kerek. Nekem meg nincs birkaturelmem. Az a baj a csalad tobbi tagja is, a 10 eves nagylany es a ferjem is csak a kiabalasra mozdul meg. A nagylany kamasz, a kicsi dackorszak, a ferjem meg csak lusta. Ha szepen kerek vmit,senki nem hallja meg. Oszinten,rohadtul elegem van mindannyiujokbol, szivem szerint elmennek egyedul a francba,aztan kinlodjanak magukkal ok.
febr. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
Olyasmi az 5 éves gyerekem, mint a 16osé. (Adhd gyanúval vizsgálják most) Sokszor emelem fel a hangom. Tudom, elrontottam, már csak akkor fogad szót, ha emelt hangon mondom neki... De egyre kevesebbszer kell alkalmaznom. Nálam ha végleg elszakad a cérna, nem szólok hozzá. Már kezd rájönni, hogy az a rosszabb.
febr. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!