Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek, hogy a kislányomat...

Mit tegyek, hogy a kislányomat fogadják be a többiek?

Figyelt kérdés
Kislányom öt éves, most kezdte a középső csoportot egy új óvodában. Eddig egy magánoviba járt, de nem voltunk vele megelégedve, elvittük egy körzetibe és találtunk egy nagyon jó óvónőpárost. Anyagilag elég jól állunk, ez látszik is rajtunk, kislányomnak szép ruhái, játékai vannak. Pár kislány azonban nagyon irigy és ezért terorizálják a gyerekem. A lányomat nagyon bántja a dolog, tegnap sokat sírt. Milyen intézkedéseket tegyek? Valószínüleg a szülőktől jön a rosszindulat, velük nem tudok beszélni. Volt valaki már ilyen helyzetben?

2012. szept. 15. 15:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/86 anonim ***** válasza:
100%

Én saját bőrömön tapasztaltam meg, hogy nagyon gonoszak tudnak lenni a gyerekek. Pedig én pont az ellenkező helyzetben voltam, mint ti.

Szegény, hátrányos helyzetű családban nőtte fel. Anyámék alkoholisták voltak, másoktól kapott ezeréves ruháim voltak.

Engem meg ezért néztek le a gyerekek az iskolában. S én tenni se tudtam ellene semmit.

Nem vehettem jobb ruhát magamnak 8-10 évesen, csak hogy megfeleljek nekik.

Ez még rosszabb volt.

2012. szept. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/86 anonim ***** válasza:
100%

Én most minden bántás nélkül kérdezem: miben jár a kislányod oviba? Nem a márkákra gondolok, hanem milyen típusú ruhákban?

Szoktatok bevinni játékokat az óvodába?

2012. szept. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/86 A kérdező kommentje:
Utolsó: elég csajos ruhákban, nem szereti a sportos dolgokat, inkább elegánsan öltözködik, szoknya és csipkemániás, meg mindig magánál hord ilyen kis gyerekretikülöket, abban hordja az alvókát, játéktelefont, stb. Meg anyósom rászoktatta a parfümre, vett is neki valami cukorillatút, ami engem is nagyi idegesít, de mindig magára locsol valamennyit. Sokszor kifestem a körmét, ( hogy ne szopja az ujját) párszor volt rúzs, az a bébiszitter műve. Sajnos anyósom többszázezres dolgokat vesz neki, de ezeket is rá kell adnom, főleg ha anyósos nap van, mert anyós hisztizni fog.figyelek rá, hogy a ruhái mindig harmonizáljanak egymással. Játékoknak alvókát szokott bevinni, néha játéktelefont, meg néha pár műanyag tündérkét, többet nem engedek, mert elveszti. Viszont sokszor biciklivel, rollerrel megy/jön. Meg van, amikor a játékbabakocsijával várjuk, hogy tudja az utcán tolni, mert azt nagyon szereti.
2012. szept. 16. 16:50
 24/86 anonim ***** válasza:
92%

Parfüm?Rúzs???Körömlakk?

Most olvasgattam a válaszokat,kommenteket, és őszintén szólva nem tartottalak annyira unszimpatikusnak mint egyes válaszadók, de ez az utolsó kommentedet elgondolkodtatott.Meg többszázezres holmik.Én teljesen elégedett vagyok azzal ahogy élünk, nem irigylek senkitől semmit, tehát ezt rám nem mondhatnád az biztos hogy irigységből kritizálok, de ez hogy az öt éves kislányodat így járatod, befújod, kirúzsozod, kilakkozod a körmét, elfogadhatatlan.El sem hiszem hogy ilyen szülők vannak komolyan.....milyen világ van:-(

2012. szept. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/86 anonim ***** válasza:
83%

Nem a kérdező rúzsozza ki, meg fújja be. Körömlakk miatt nem hiszem, hogy gúnyolnák.

Szerintem egy idő után megunják a gyerekek ezt a viselkedést.

Ezt mindenhol lehet tapasztalni. Ha szegény vagy azért néznek le, ha gazdag vagy azért. Ha szép vagy azért, ha meg csúnya azért.

Ilyenek az emberek többsége.

2012. szept. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/86 A kérdező kommentje:
Utolsó, a befújást én is rühellem, de a gyerek valahigy mindig módot talál rá. A körömlakk az ujjszopás miatt van, ha rossz izű a keze, nem veszi a szájába. A rúzst meg a bébiszitter találta, mogyoróízű gyerekrúzs, nem nagyon látszik, de lehet nyalogatni. Egyet meg kell értenetek: a családom és a férjem családja nagyon sznob. Mondhatjátok rám is, hogy az vagyok, de akkor találkoznotok kéne velük. Anyósom bundát vesz félmilliókért, cipőt több tízezerért a gyereknek, anyám ugyanez, nővérem nem állna velem szóba, ha nem audival járnék.Az egész családom ilyen sajnos. Elég nagy küzdelmünkbe kerül a férjemmel, hogy a gyereket ne kényeztessék agyon. Szó szerint mindent megkap a rokonoktól. Gyerekspába járatják, ahol valami cukros masszást kap, meg csokiban fürdetik őket és profi manikűrt kapnak. A szülinapjára gyémántnyakláncot kapott. Nem értitek a helyzetem, én ugyanígy lettem felnevelve és megfogadtam, hogy nem így nevelem majd a gyerekeim, hogy a szeretetnek több értéke legyen, mint méregdrága holmiknak. Rengeteget jótékonykodunk, a kislányom megtanulta, hogy kell segíteni a szegénebbeken és hogy a pénz nem minden. De elég nehéz ez olyan rokonokkal, akik szerint viszont nincs igazam és ezt a gyereknekmis mondogatják. El sem tudjátok képzelni, milyen nehéz ez.
2012. szept. 16. 17:16
 27/86 anonim ***** válasza:
80%

Ha az oviban kényeskedik, hogy pl. ne legyen koszos az udvaron a csini ruhája vagy kirívóan viselkedik, akkor igenis ki fogják közösíteni. Biztos, hogy a természetével van a gond, biztosan látszik rajta, hogy gazdagok vagytok és ő ezt erősen ki is fejti. Kizárt, hogy ne. Ne csodálkozz.

Azt nem értem, hogy az óvodába hogy a fenébe lehet így járni????

Nálunk egyen törölköző, ágynemű, stb van. És megkértek, hogy semmit, de semmit nem vihet be a gyerek és amikor megyünk érte, ne adjunk az oviba semmi ajándékot neki. Ne járassuk extra márkás ruhába.

Ez az ovi kérése.

Én fiam márkás ruhákban jár, de nem feltűnő, mert figyelek arra, hogy ne ríjjon le róla, hogy next, h&m vagy márkásabb. Ne legyen feltűntetve, címkébe pedig úgy rajzoltam a jelét, hogy a márkajelzés szinte olvashatatlan.

Miért nem figyelsz ilyenekre? Úgy jár a lányod, mint egy királylány, mit csodálkozol? Ez nem átlagos viselkedés. Akkor fogadd el, hogy ki fogják nézni. De mivel átlagos képességű, ahogy írtad, hogy plusz programtól kivan, így csak vele szúrsz ki. Járasd valami elitt oviba, pl. ahova R.Réka.

2012. szept. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/86 anonim ***** válasza:
81%

27. vagyok. Hogy lehet, hogy panelos körzeti az ovitok??????

A panel prolikban kicsit igazat adok neked, vannak elég primitív szülők, akik lecsúsztak és panelosok, de nem mindegyik az.

Mi társasházban lakunk és egyáltalán nincs itt panelos ovi. Nálatok hogy-hogy oda jár????

2012. szept. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/86 A kérdező kommentje:
17:36: Most msolyogtam egy kicsit. Anyósomnál a Next meg a H&M szó szitoknak számít, ha abban járna a lányom, élve ásva el. Értsétek meg: nekem MUSZÁLY Baby Diorban, Gucciban, Hilfigerben, Young Versace-ben és társaiban járatnom a gyereket. Az Espirit meg a Benetton még megengedett, de akkor már húzza a száját a család. Nem akarom, hogy kitaszítson a családom, ez jutott nekem, ez van. A lányom nem hinném, hogy érezteti, hogy gazdag. Mindig hord magánál csokit, hogy odaadhassa a hajléktalanoknak a templom előtt. Már tudják egymás nevét is :))). A gyerekem nem egy sznob kislány, tudod, nem minden a külső. Pont ezért nem akarom elitt oviba járatni. Az iskola biztos magán lesz, mert szerintem a magyar iskolák nem jók.
2012. szept. 16. 17:45
 30/86 anonim ***** válasza:
67%

Most mit akadtok ki a csinos ruhán, meg a rúzson?

Nekem is volt gyerekrúzsom meg gyereksminkem, olyan boldog voltam tőle, hogy csak na.

Keresztlányomnak a 4 éves születésnapjára gyereksminkszettet vettem és nagyon örült neki. Most ebben mi a rossz? A frizuráját is szereti babrálni. Ezek nem olyan sminkek, mint amit mi felnőtt nők használunk, hanem gyerekeknek való, szinte játék.


Parfümöt is locsol magára majdnem minden kislány, mert anya szokta. Ez éppen olyan, mint amikor a kisfiúknak sebes az álla, mert utánozni próbálta, hogy apa borotválkozik :)

2012. szept. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!