Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek, hogy a kislányomat...

Mit tegyek, hogy a kislányomat fogadják be a többiek?

Figyelt kérdés
Kislányom öt éves, most kezdte a középső csoportot egy új óvodában. Eddig egy magánoviba járt, de nem voltunk vele megelégedve, elvittük egy körzetibe és találtunk egy nagyon jó óvónőpárost. Anyagilag elég jól állunk, ez látszik is rajtunk, kislányomnak szép ruhái, játékai vannak. Pár kislány azonban nagyon irigy és ezért terorizálják a gyerekem. A lányomat nagyon bántja a dolog, tegnap sokat sírt. Milyen intézkedéseket tegyek? Valószínüleg a szülőktől jön a rosszindulat, velük nem tudok beszélni. Volt valaki már ilyen helyzetben?

2012. szept. 15. 15:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/86 anonim ***** válasza:
52%

Ne foglalkozz azokkal akik irigyek, és leszólnak!

Szerintem arról lehet szó, hogy az a pár kislány undok, és egyszerűen nem szimpatikus Nekik a lányod, megérezték, hogy Ő gyengébb, nem védi meg magát. A rajz széttépése különösen gonosz dolog volt, megszorongatta a szívem.. El tudom képzelni hogy érezte magát szegényke!

Szerintem nincs köze a pénzhez, lehet, ha átlagos család lennétek akkor is csúfolnák szegénykémet!

Ahogy olvastam a márkákat amiket felsoroltál, csak kerekedett a szemem.. :)

Nem tudsz mit tenni, senki sem tehet arról milyen családba születik, a tehetős család gyerekeinek meg általában ugyanolyan gazdag párjuk lesz.. Egész másképp élnek és gondolkodnak a gazdag emberek, egész mást várnak el a gyerekeiktől, mint a középosztálybeliek, csak ezt sokan nem értik meg! A gazdagoknak teljesen normális egy Gucci ruha vagy bármi más. A szegényebbek meg csak álmodoznak róla. Ennyi!

Én a helyedben elvinném magánoviba, ahol hasonló gyerekek vannak, mint Ő! Nekem megérne egy kis autókázást, hogy a kislányom ne sírva jöjjön mindennap haza!

Remélem rendeződik a helyzet!

2012. szept. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/86 A kérdező kommentje:
Igazatok van, most már szerintem sem a pénzről szól ( bár a szülők még mindig irigyek, ez is befolyásolja a gyerekeket egy kis mértékben). Az ovónők már ráálltak a dologra, de sok mindent ők sem tudok tenni. Hétfőn az egyik lány nekilökte a falnak a lányom, beverte a fejét. Most van ott egy púp. Tegnap már nem is ment oviba, annyira fél, hgy azt leírni nem lehet. Mi viszont bementünk a férjemmel, beszélni a kedves anyukákkal, egyet el is "kaptunk", de ő a gyerekének hitt, a mi lányunk (meg a bébiszitter is, aki sokszor tanú volt), el lett könyvelve hazudósnak. Az a vicces, hogy anyuka az ovónőnek sem hitt, olyan hisztit levágott, hogy csak lestem. Szinte biztos, hogy elvisszük onnan a gyereket, csak attól félek, hogy még egy új közösség kicsit sok lesz. Ráadásul most nagyon fél mindenkitől. Szegényem:((( Ilyen szülőkkel és gyerekekkel nem akarok semmilyen közösségbe tartozni (ennek semmi köze az anyagi helyzetükhöz). Még egyszer köszönöm a válaszokat!
2012. szept. 19. 17:33
 73/86 anonim ***** válasza:
89%
Ezt a kérdést már régebben felraktad, hát tudod én nem sajnállak, hogy valaki ennyire szerencsétlen legyen, mint te? Mi az, hogy anyós és sógornő mondja meg, hogy hogyan élj? Egyébként pedig viheted akárhová a problémák megmaradnak. Azt meg ugye te se gondolod komolyan, hogy az "irÍgy" anyukák otthon hergelik a gyerekeiket, hogy bántsák a tiédet. Én nem tudlak védeni, körülbelül leÍrtad, hogy a ruhák miatt bántják, ja mert a gyerekek tisztában vannak vele, hogy mi az a Gucci. Szerintem állj a talpadra és próbáld meg kiderÍteni, hogy mi is lehet a próbléma és élj úgy ahogy te akarsz és nem egy sznob szipirtyó elvárásai szerint.
2012. szept. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/86 A kérdező kommentje:
utolso, tudom, hogy eleg szerencsetlen vagyok. en mar nem hiszem, hogy megvaltozom, de a kislanyom nem lehet ilyen.
2012. szept. 20. 10:28
 75/86 anonim ***** válasza:
100%

De gáz :(

Amiket most írtál csak megerősítenek abban, hogy semmi köze a dolognak a pénzhez, csak kifogtatok pár diktátor kislány :(

Sajnálom, szerintem elkerülhetetlen lesz a váltás.


Azért ez iszonyat elkeserítő. Tudom, hogy a gyerekek kegyetlenek tudnak lenni, de akkor is. Nekem van egy nagyon félénk, visszahúzódó és békés kisfiam. Kapta a kiképzést az oviban, de szó sincs ekkora "támadásokról" Én sajnos kénytelen voltam arzt mondani neki, hogy üssön vissza 2x akkorát. Hát az óvónők jöttek is pár nap múlva, hogy verekszik a gyerek, de én meg letojom, mert sosem kezdeményez balhét, de védje meg magát ha bántják.

2012. szept. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/86 A kérdező kommentje:
Utolsó, valószínű, hogy el is visszük.
2012. szept. 20. 15:16
 77/86 anonim ***** válasza:
100%
soha sem késö visszabeszélni a szüleidnek ,anyosodnak mond meg hogy a te dolgod hogy és miként és hogy nevelitek a gyereketeket és akinek nem tetszik föl is ut le is ut.ne hagyd magad .
2012. szept. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/86 anonim ***** válasza:
Én egy szóval tudom jellemezni ezt az egészet, a kérdést is, a válaszokat is, és a kommenteket is: ÚRISTEN!!!!! Ha ez igaz, soha nem akarok gazdag lenni.
2012. szept. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/86 anonim ***** válasza:
32%
Kedves Kerdezo,megirod,hogy alakult?
2012. szept. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/86 A kérdező kommentje:
A kislányomat elvisszük onnan. Próbálunk minnél kevesebbet oviba járni, nem így terveztem, ráadásul kár az ovónénikért. Folyamatosan kutakodunk ovik után, találtunk pár nagyon jót. Köszönöm szépen a támogatást és a válaszokat!
2012. szept. 25. 18:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!