Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek, hogy a kislányomat...

Mit tegyek, hogy a kislányomat fogadják be a többiek?

Figyelt kérdés
Kislányom öt éves, most kezdte a középső csoportot egy új óvodában. Eddig egy magánoviba járt, de nem voltunk vele megelégedve, elvittük egy körzetibe és találtunk egy nagyon jó óvónőpárost. Anyagilag elég jól állunk, ez látszik is rajtunk, kislányomnak szép ruhái, játékai vannak. Pár kislány azonban nagyon irigy és ezért terorizálják a gyerekem. A lányomat nagyon bántja a dolog, tegnap sokat sírt. Milyen intézkedéseket tegyek? Valószínüleg a szülőktől jön a rosszindulat, velük nem tudok beszélni. Volt valaki már ilyen helyzetben?

2012. szept. 15. 15:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/86 A kérdező kommentje:
A rendes, kedves válaszolóknak köszönöm! Zöld mancs :)
2012. szept. 16. 19:26
 62/86 anonim ***** válasza:
82%

8-as vagyok megint, elgondolkodtató amiket írsz.

Unokahugom is királykisasszonynak van öltöztetve az oviban, neki is sokszor lakkozza sógornőm a körmét, van parfüm is. A kislány nem hajlandó nadrágot felvenni, csak akkor érzi jól magát, ha kis fodros ruhában van. Szép autók, szép ház, saját jól menő vállalkozások, kislány mindent megkap. Kiscsoportba magánoviba járt, aztán középsőben kezdte az állami ovit, de sosem közösítették ki, rögtön befogadták.

Nem lehet, hogy ennek az egésznek valójában semmi köze a pénzhez? Hanem egyszerűen csak van két-három undok lány a csoportban és mivel a kislányod félénk és ő az új, ezért őt találták meg maguknak? A többi gyereket nem szekálják ezek a lányok?

2012. szept. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/86 anonim ***** válasza:
72%

Azért lett a családod is "kitárgyalva", mivel ott kezdődik a probléma. De amíg ezt nem látod és kritizálásnak véled a véleményeket, addig nem lesz változás.

A családod tehet arról, hogy a kislányod olyan, amilyen.

Nem válaszoltál arra sem, hogy homokozik, játszik, mint a többi vagy félti a körmét, ruháit? Hogy ő hogyan viselkedik. Erre nem válaszoltál.

2012. szept. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/86 A kérdező kommentje:

Csak azért beléptem újra, hogy válaszolhassak. Szokott homokozni, játszani. Biciklizni, rollerezni imád. A kedvenc ruháit félti, de különösebben nem érdekli a dolog. Szóval sarazik, könyékig turkál minden mocsokban és rácsorgatja a meggy levét a fehér ruhájára. Nem érdekli őt. Szeret csini lenni, de nem esik kétségbe, ha nem az.


Amúgy lehet, hogy csak pár szekálós kislányt fogtunk ki, ahogy az egyik válaszoló írta.


Ma már nem válaszolok kérdésekre. Mindjárt ki is lépek.

2012. szept. 16. 19:51
 65/86 anonim ***** válasza:
63%

59-es válaszoló vagyok.


Nyugodj meg, nem a kislányoddal van a baj, sőt nem is Veled, se nem a férjeddel.

Tényleg igaz lehet, amit írt is valaki, hogy van a csoportba pár undok kislány.

Sajnos ilyen gyerekek/emberek mindenhol vannak. Keresnek maguknak olyat, akivel ki tudnak szúrni.

Engem pl. azért csúfoltak, mert szegény voltam,nem jártam nyaralni.

Sok erőt Nektek, s kívánom a legjobbakat!

2012. szept. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/86 anonim ***** válasza:
23%
Húú, ezeket olvasva, kíváncsi leszek amikor a 4 éves ikreim 1 év múlva oviba mennek. Ők is olyanok, mint a lányod Arabella. Imádják a habos-babos ruhákat, csili-vili cuccokat, és alig vesznek fel nacit. Abból is nyúlós anyagút, leopárduc és zebra mintájút. Igen, a örmüket is festik, sőt használtunk már körömmatricát is, és nagyon szeretik. A rúzst és sminket csak táncversenyeken használunk, és abban az a jó, hogy elég is. Nem hiányolják a hétköznapokon. Szerintem jól neveled a lányod,de lenne egy kérdésem. Nem hiányolja a pici, hogy legyen tesója?
2012. szept. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/86 A kérdező kommentje:

Lolly B:

Sajnos nem lehet több ksigyerekem, pedig minden vágyam lenne. Sok sikert a gyerekeidnek a tánchoz és az ovihoz is.

2012. szept. 17. 21:24
 68/86 anonim ***** válasza:
10%
Köszönöm, de mindig van még 1 opció. Az örökbefogadás szerintem jó ötlet, van barátnőm akik hasonló cipőben jártak mint te, és az adoptálás mellett döntöttek.
2012. szept. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/86 anonim ***** válasza:
94%
Bocs, hogy beledumálok ebbe, de ha a kérdezőnek ilyen a családi háttere, akkor naon nem fogják támogatni az örökbefogadást...
2012. szept. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/86 A kérdező kommentje:
Úgy érzem, nem lennék elég elhivatott ahoz, hogy felneveljem. Talán a sajátomat jobban szeretném, ez a gyereknek nagyon nagy csapás lenne. Ráadásul a család is hátrányban részesítené, szerintem. Mélységesen tisztelem azokat, akik örökbe fogadtak, én ehez kevés vagyok.
2012. szept. 18. 15:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!