Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek, hogy a kislányomat...

Mit tegyek, hogy a kislányomat fogadják be a többiek?

Figyelt kérdés
Kislányom öt éves, most kezdte a középső csoportot egy új óvodában. Eddig egy magánoviba járt, de nem voltunk vele megelégedve, elvittük egy körzetibe és találtunk egy nagyon jó óvónőpárost. Anyagilag elég jól állunk, ez látszik is rajtunk, kislányomnak szép ruhái, játékai vannak. Pár kislány azonban nagyon irigy és ezért terorizálják a gyerekem. A lányomat nagyon bántja a dolog, tegnap sokat sírt. Milyen intézkedéseket tegyek? Valószínüleg a szülőktől jön a rosszindulat, velük nem tudok beszélni. Volt valaki már ilyen helyzetben?

2012. szept. 15. 15:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/86 anonim ***** válasza:
89%

Én megértelek Téged. Tudom, hogy jót akarsz a kislányodnak, csak nehéz emellett a család elvárásainak is megfelelned.

Legkönnyebb tanács az lenne, hogy ne foglalkozz velük, s járasd olyan ruhába a gyereked, amilyenbe te szeretnéd.Ne a családod igényei szerint neveld a gyereked, mert így neked semmi önállóságod nem lesz.


Én is közgazdász vagyok,nagyon jó eredménnyel végeztem, csak sajnos nincs olyan mákom, hogy ilyen jó munkahelyem legyen, mint a családodnak.

Anyósod se tiszta egyébként. Attól, hogy ő jó helyre született( a mai világban ez már fontosabb, mint a tudás sajnos), még nem kell elvárni, hogy a családja is így gondolkozzon.

2012. szept. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/86 anonim ***** válasza:
88%

Én kérdeztem, hogy miben jártok.

Nos, így azért valahol érthető, hogy "kiközösítik", az 5 éves kislányok ugyanis szeretnek homokozni, kergetőzni, csúszdázni, mászókázni (az én lányom is 5 éves, minden nap én megyek érte az oviba, szóval van némi rálátásom).

A márkákat ők még nem ismerik, de azt, hogy valaki habos-babos ruhákban jár, és esetleg nem megy be a homokozóba, mert félti, azt már nagyon is érzékelik...

Nem az a lényeg tehát, hogy miben jár, hanem az, hogy a lányod hajlandó-e részt venni a csoport tevékenységében, a közös játékban.

Egy 5 éves gyerekkel már meg lehet értetni, hogy valamit valamiért: ha azt szeretné, hogy befogadják, akkor bizony alább kell adnia az öltözködésben. Hangsúlyozom: tökmindegy milyen, a legnagyobb márkáknak is vannak sportosabb, kevésbé kényes holmijai, amik oviba is hordhatók. Amúgy a kislányok nálunk is szeretnek szoknyában járni, de nem csipkés szoknyában - az ugyanis nem oviba való - hanem vagány kis farmerszoknyákban, és hasonlókban.

Nálunk egyáltalán nem szólnak bele, hogy milyen márkában jár a gyerek, csak praktikus okokból kérik, hogy ne járjon pl. magassarkúban (igen, vannak 5 éves kislányok, akik abban járnak!), ne hordjanak ékszert (fülbevalón kívül), és minél kényelmesebb, minél praktikusabb holmik legyenek a gyereken. Azon egyszerű oknál fogva, hogy pl. ha pisilnie kell, akkor meg tudja oldani, vagy amikor alváshoz át kell öltözni, azt is. Ez nem sznobság kérdése, hanem a józan észé... és ezt egy 5 évesnek muszáj megértenie, mert ha nem, akkor az iskolában még több gond lesz...

2012. szept. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/86 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, aki megvédett! Családommal sajnos nehezen jövünk ki a férjemmel, bár én nagyon lapítós és bátortalan vagyok, a kislányom meg pont ebben hasonlít rám. Hála az égnek a férjem nem ilyen. Kisányom nagyon félénk, talán ezért olyan könnyű őt elnyomni.
2012. szept. 16. 18:54
 54/86 anonim ***** válasza:
89%

De honnan veszitek, hogy nem megy bele a kislány a homokozóba, vagy hogy nem játszik a többiekkel?

Ha rollerezik meg biciklizik, akkor teljesen jók a ruhái, amiket visel.

Az én keresztlányom is ilyesmiben jár, ő is imádja a csajos dolgokat, és mégis játszik, minden rosszaságban benne van.


Nem tudom miért mondjátok, hogy fél, hogy piszkos lesz, meg hogy nem praktikus. Miért ne lenne praktikus egy csipkeszegélyes felső?

Nekem gyönyörű elegáns ruháim voltak kislánykoromban, mert anyukám imádott varrni, és bizony volt, hogy a pocsolyába fetrengtem benne, akkor még nem az értékekre figyel a gyerek. Szóval hülyeség, hogy nem játszik, biztosan játszik.

2012. szept. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/86 anonim ***** válasza:
88%
A férjed egyébként hogy áll ehhez a dologhoz? Mármint ahhoz, hogy a családotok ennyire túlzásba viszi a flancolást, s csak ilyen és ilyen márkás ruhákba járhat a kislányotok?
2012. szept. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/86 anonim ***** válasza:
83%

Nagyon elment a válaszolgatás a pénz irányába, pedig itt egy öt éves kislányról van szó, akit lehet a szülők, nagyszülők miatt lesz kirekesztve, még ha csak átvitt értelemben is.

Én írtam hogy túlzás egy ilyen kislányt parfümözni, rúzsozni.Felesleges, olyan jó természetes TISZTA illatuk van még, miért kell már most bepacsulizni???Ráér még erre.A rúzs is tök jó buli, hétvégente anyával ilyet játszani, de nem a hétköznapokban így járatni a gyereket.Itt van a baj.

De a válaszoló sorait olvasva bennem is felmerült hogy csak kamu kérdés, mert ilyet el sem tudok képzelni hogy valaki tényleg ennyire anyagias legyen, és hogy az egész család, após, anyós, anyuka, mindenki.Hihetetlen.Meg hogy miért jár akkor sima oviba, miért nem valami puccosba.

Na mindegy, mindenki úgy járatja a gyereket ahogy akarja, ott szúrja el az életét ahol akarja.

2012. szept. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/86 A kérdező kommentje:
Férjemet is idegesíti. Ő ráadásul jóval akaraterősebb, szóval kiharcolt már pár dolgot. Ráadásul az ő anyja rosszabb, mint az enyém. Nekem ott volt apukám, aki azért sokszor segített és néha leállította anyámat. De az ő szülei elváltak, egyedül volt ilyen borzalmas anyával. Pokol volt a gyerekkora, ha nem lenne a lányunk, aki furcsa mód szereti a nagyit, akkor férjem nem is érintkezne vele.
2012. szept. 16. 19:12
 58/86 anonim ***** válasza:
89%

Nem értem ezt miért mondod, nálunk szoktak rúzzsal menni a gyerekek és senki nem csúfol ezért senkit, inkább kölcsönkérik és festik ők is magukat. Kislányok, ez természetes.


Ezek a gyerekek pedig még annyira kicsik, hogy saját maguktól eszükbe sem jut egymás anyagi helyzetét firtatni, még ha firtatnák, akkor sem értenék. A ruhák márkáit nem ismerik, csak azt látják, hogy szép, de ilyen korban általában minden szép, ami csillog, szóval kizárt, hogy ezért egy gyerek egy másikat bántson saját gondolataitól vezérelve. Ők még játszópajtást látnak egymásban, semmi egyebet.

2012. szept. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/86 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező!Akkor annyival könnyebb a dolgod, hogy a férjed is átlátja a helyzetet. Legalábbis nekem Te is meg a férjed is normális, szimpatikus embernek tűntök. Itt a családdal van inkább a baj, túlzásba estek.

Szerintem nem lesz itt gond a kislánynál sem, mert ti a jóra nevelitek,adakozás, jótékonykodás.

Remélem mihamarabb megoldódik az ovis dolog is.

2012. szept. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/86 A kérdező kommentje:
Szerintem is nagyon eltértünk már a témától. Az én családom lett már a téma. Mostmár hagyjuk őket, ha megkérhetném. Akik szerint ez kamu kérdés: Sajnos, van, hogy olyan erőszakos anyósod van, hogy kénytelen vagy neki engedelmeskedni valamennyire. Legalább nem abba szól bele, hogy hova jár a gyerek, hogy neveljük, ő csak öltözteti. Gyerekrúzs, parfüm pedig tényleg van. Nézzetek utána.
2012. szept. 16. 19:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!