Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Engeditek a gyereknek, hogy...

Engeditek a gyereknek, hogy főtt étel egyen reggelire?

Figyelt kérdés

Tegnap tarhonya levest ma tejszínes pörköltet reggelizett.

Ebédre szendvics, uzsonnára gyümölcs, vacsira valami könnyű. Tejberizs/gríz, joghurt.

2 hónapja van kb ez, kistestvér születése óta.

Ma megemlítettem a sógornőmnek, csak nézett, ez baj szerintetek?

17 hónapos.



2017. jan. 4. 12:44
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

2 hónapja 7/6 nap így van.

De így megvan a napi 4 étkezés. Előtte nem reggelizett, ebédre csak kiflit,szendvicset hideget evett, mióta nem bébiételt kapott.

Vacsorára is mindig ezt ette.

És csak ez a két étkezése volt. A fejem tetejére is állhattam, nem evett.

2 hónap alatt hízott 4 kilót és nincs vita az evéssel.

Csak tartok tőle, hogy ez nem jó és ártok neki, de azzal is, hogy alig eszik.

Amúgy az oviban csak a kötelező 4 órát lesz, azt is magán óvodában, tehát ha nem árt neki ez a felborult étrend akkor az oviban is tudjuk folytatni.

2017. jan. 4. 13:25
 12/31 A kérdező kommentje:

Leül velünk az asztalhoz, de 1-2 kanál és tolja el. Az apja Amerikai, tehát az Ő családjában ez nem fura (a reggeli nagyon) de ők pl csak vacsorára esznek főtt ételt, ez a főétkezés, ebédre egy szendvics és annyi.

Tehát szélmalomharc.

2017. jan. 4. 13:29
 13/31 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem nem baj. Miért is lenne? Én fiam is nagy válogatós, igy sokszor én is ráhagyom, a lényeg, hogy egyen. Aki szerint ez így nem jó, az biztos el tudja fogadni, ha a gyereke alig eszik. Nekem az a lényeg, hogy egyen. Egyszer legalább főttet, mellette gyümölcs, zöldség, ha a főtt reggel van...na és? Majd megváltozik.
2017. jan. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
59%

Ha jobban eszik, és hízott, amit nagyon vártál, akkor meg szerintem ne aggódj ezen, mert ez a legfontosabb. Neki jó így. Annál, hogy nem evett, minden jobb. :)

Alapjában attól, hogy reggel meleget eszik, semmi baja nem lesz. Ha nem eszik, attól viszont lehet.

Én továbbra is hagynám.

2017. jan. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
82%

Bár nem vagyok szakember, de szerintem reggelire az ebédre szánt főétel valószínűsíthetően nehezebb étel, így megterheli a pocakját. Arról nem is beszélve, hogy milyen vércukor ingadozást okoz neki, ha benyom mondjuk egy tányér spagettit reggel.

Cseréld meg, és egye reggel a joghurtot. Ha délben hajlandó már megenni, akkor reggel miért nem? Ez elég fura, hogy reggel még emlékszik és követelőzik, hogy azt add neki, amit tegnap főztél (17 hónaposan amúgY?????), délben meg már jó más is.

Ha kicsit nagyobb lenne, azt mondanám, "szórakozik" veled.

Te legyél egy kicsit határozottabb, és ha ennyire okos, hogy követelni tudja az ebédre szánt főtt ételt reggel, akkor értesd meg vele, hogy az nem reggelre való, de csinálhattok együtt valami nagyon finomat. Ha kistesó születése óta van, akkor figyelemre vágyhat. Szánj rá időt, ülj le mellé, reggelizz vele te is. Lássa, hogy te is azt eszed, ami reggelire való, és akkor ő is azt fogja. Ha hiszti van, akkor ne adj neki semmit, de ülj le enni, és meglátod, oda fog menni falatkáért.

2017. jan. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
17%

Ilyen szemeteket mint tarhonyaleves, pörkölt egyébként sem főznék nekik. Normális főtt ételt (zöldséges, fehérjés, vitamindús, stb.) ehetne nyugodtan NÉHA, de nem állandó jelleggel reggelire. Van, hogy azt kívánja az ember.

2 hónapja folyamatosan - nem, nem engedném. Az emésztésének és a napirendjének sem tesz jót.


Aki meg a 2,5 éves gyereket tarhonyával meg pörkölttel eteti, azt kb. le kéne csukni. Mindegy, hogy reggelire vagy ebédre vagy vacsira. Semmi hasznos tápanyaghoz nem jut tőle (ahogy te sem, de az a te döntésed), de annál több felesleges zsírhoz és szénhidráthoz...

2017. jan. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
58%

Utolsó azért ez drasztikus volt..

Nem lennék a gyerek, gondolom gyümölcsből is lightosat ehet?

Egy pörkölt, és leves is lehet finom és egészséges. Gondolom nem több kiló zsírral főzik...

Az én fiam 8 évesen csinálta ezt, suliban ezt ette reggelire. Semmi baja nem volt.

Megpróbálhatnád meleg reggelinek a rántotát, sült sonkát, meleg szendvicset?

2017. jan. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

A tarhonyalevesben van répa, krumpli, kukorica és borsó.

A pörkölt színhús, színes és barna tészta keverékével.

Nem etetem zsírral a gyerekenet.

2017. jan. 4. 15:28
 19/31 anonim ***** válasza:
75%

Furcsa, de szerintem nem baj.


A sógornőd akkor amerikai, igaz? Ha úgy étkezik, ahogy az átlag amerikaiak, akkor szerinte hideg tejjel cukros tejescsipszet kéne ennie, ugye? Esetleg gyümölcsökkel rajta -vagy benne-.


Mert mi reggelire mondjuk vajas kenyeret eszünk tojással, valamilyen felvágottal, nem? Az sem különbözik nagyon összetételben a tarhonyától, pörkölttől, eltekintve a hőfokától. Igaz, hogy a kakaó vagy tea hozzá meleg, vagy a felnőtteknek a kávé.


Az angolok még babot is esznek reggelire szalonnával, biztos a gyerekek is.


Miért kéne hideget, nyerset enni reggelire? Lehet, hogy van oka, de én nem tudom.

2017. jan. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
79%

gazából teljesen lényegtelen mikor eszik főtt ételt vagy szendvicset. Sz hogy délben van főtt étel csak egy szokás, nem törvény. A japánoknál reggelire van főtt étel, az amerikaiaknál este. A magyar gyerek cukros péksütit visz tízóraira, a japán meg főttet. Na és? Nem az a lényeg mikor, hanem hogy összességében mit eszik, megkapja e azokat a tápanyagokat amikre szüksége van.


Szóval kedves kérdező: én azt mondom örülj neki hogy eszik a gyerek. Neki valamiért reggel esik jól a főtt étel, ez igazából nem baj.

2017. jan. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!