Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Engeditek a gyereknek, hogy...

Engeditek a gyereknek, hogy főtt étel egyen reggelire?

Figyelt kérdés

Tegnap tarhonya levest ma tejszínes pörköltet reggelizett.

Ebédre szendvics, uzsonnára gyümölcs, vacsira valami könnyű. Tejberizs/gríz, joghurt.

2 hónapja van kb ez, kistestvér születése óta.

Ma megemlítettem a sógornőmnek, csak nézett, ez baj szerintetek?

17 hónapos.



2017. jan. 4. 12:44
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
82%

" reggelire az ebédre szánt főétel valószínűsíthetően nehezebb étel, így megterheli a pocakját. Arról nem is beszélve, hogy milyen vércukor ingadozást okoz neki, ha benyom mondjuk egy tányér spagettit reggel. "


Idéznék egy klasszikust: reggelizz, mint király..., és nem folytatom.

De azzal vitatkoznék, hogy egy tányér spagetti vagy egy szendvics fehér kenyérből okoz-e nagyobb vércukoringadozást. Netán egy cukros gyümölcsjoghurt...


Tudomásul kéne venni, hogy a gyereknek szüksége van a szénhidrátra, a gyorsan felszivódóra is (nem cukorról beszélek). Attól, hogy anyuka nem mer szénhidrátot enni, mert parázik, hogy felmegy rá 2 deka, a gyerek nem így működik. Meg lehet kérdezni a gyerekorvost.

Megjegyzem, a felnőtteknek szóló "ajánlásokból" is nehéz kiválogatni, hogy mi hasznos és mi káros, mert pl. divat gyümöcsöt reggelizni, pedig kimutatták, hogy hosszú távon IR-t okoz. És ebben a rovatban minden második nő tudja, mi az az IR...

2017. jan. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
29%

Kedves utolsó! Nem tudom, hogy engeded meg magadnak ezt a stílust, mikor en teljesen normálisan válaszoltam, hogy SZERINTEM nem tesz jót a nehéz, zsíros, szénhidrát dús főétel. Én úgy gondolom, hogy egy szelet kenyér és egy tányér spagetti között óriási különbség van. A reggelizz ugy, mint egy király, nem azt jelenti, hogy zabáld rommà magad minden szeméttel. Én is adok ilyesmit a gyereknek, de akkor sem mindegy, hogy mikor és mennyit. Eszik fehér kenyeret is, egy szeletet, sonkával, sajttal, zöldségekkel. Esetleg gyümölcsöt, ha azt kíván. A spagetti remek, mert a tészta utan egy órával mar éhes lesz az ember, üres kalória gyakorlatilag, a paradicsomszosz meg tömény cukor. Ismétlem, az enyém is eszik neha ilyet, en is.

Az, hogy reggel rosszabb az inzulin válasza a szervezetnek, nem az én agyam szüleményei, hanem szakembereké. Lehet így is zabálni, csak aztan nem kell meglepődni, hogy kialakul a kettes típusú cukorbetegség.

Részemről ennyi, en leírtam a véleményem, te meg csak kötekedni tudsz. Ha ez az egy oromod az életben, hat legyen. Szép napot

2017. jan. 6. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
83%
Én engedném, ha kérné. Én pl. nem tudok "szárazat" enni reggelire. Vagy főttet eszek, pl. tegnapi maradék, vagy semmit. Egyszerűen nem megy le.
2017. jan. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk a gyerek nem "reggelit" meg "ebédet" kap, hanem ÉTELT kap reggeli időben, ebédidőben stb. Aki erre azt mondja, hogy hülye vagyok, arról nekem is megvan a véleményem. Se itthon, se máshol nincs semmi bajuk az étkezéssel.
2017. jan. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
58%

"Az, hogy reggel rosszabb az inzulin válasza a szervezetnek, nem az én agyam szüleményei, hanem szakembereké. "


Oszt szerinted az inzulin szempontjából - ha már így lovagolsz rajta - egy tejszínes pörkölt a rosszabb, vagy egy briós/kakaós csiga egy bögre kakaóval/teával? Erőltesd meg az agyad nyugodtan, csak ne lepődj meg az eredményen. A klasszikus reggelik szénhidrátbombák.

2017. jan. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
19%

Vegyél vissza a pofádból, kedves!

OSZT ki beszélt itt briósról meg kakaóscsigáról? Arról volt szó, hogy pörkölt reggelire. SZERINTEM nem jó. Menjél már, OSZT etesd már meg inkább a tikokat, drága.

2017. jan. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem neked kéne tyúkokat etetni, mert aki egy pörköltre olyat ír, hogy szénhidrátdús, az nem nagyon tudja mi újság van.
2017. jan. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Jajj huszonhatoska, te egy érdemtelenül vezető beosztásba került ellentmondást nem tűrő nőcske lehetsz, ha egy finom kiigazítástól ilyen hisztérikus rohamot kapsz.

Ha pörköltet kíván egy amúgy rosszul kosztoló gyerek, hát egyen pörköltet. A szalonnás tojásrántotta kenyérrel bevett szokás szállodákban reggelire. Az sem egy könnyű étel. Ott is hisztériáznál???

2017. jan. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Jaj már de hülyék vagytok!

Az egészet csak azért csinálja, mert kisteso érkezett. Engedd neki, ne foglalkozz vele. Idővel leszokik, ha majd a kicsi reggel tejbegrizt eszik. Csak úgy lesni fogja, marad e egy kevés őneki is!

Vond be a kisteso körüli dolgokba, dicserd meg hogy ő milyen nagy és okos. És akkor talán leszokik erről a figyelemfelkeltő szokasrol.

Egyébként szerintem semmi baj a kaják felcserélésevel, NÉHA. Elhiszem, hogy eddig rossz evő volt és most örülsz, hogy hízik, de havi 2 kilót felszedni nem egészséges ebben a korban, ez túl gyors.

2017. jan. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt, hogy megkérdeztem mit reggelizel. Van még a tegnapi gulyáslevesből? Húslevesből? mákostésztából? akármiből? És ha van még, adok neki. Olyan mint az anyja :D ha valami finom, az reggel a legjobb :D

Az ilyenek nálunk csak időszakosak. Nem állandó. Azt nem is engedném.

Főleg amit Te írsz kérdező... Hogy 17 hós... Ez szerintem baj. Főleg, hogy állandó. De ha jól esik neki... Egészségére :)

2017. szept. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!