Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mennyi idősen lett szobatiszta...

Mennyi idősen lett szobatiszta a kislányod/kisfiad?

Figyelt kérdés

Kétéves kislányom egyelőre az átlagot meghaladó értelmi képességeket mutat, testileg is fejlettebb, mint a korosztálya, a szobatisztaságnak azonban leghalványabb jelét sem mutatja. Nem erőltetünk semmit, van itthon bili is, vécészűkítő is, néha kéri is, hogy ráülne, de még nem nagyon sikerült semmit beletenni.

Kíváncsi vagyok, kinél mikor következett be az áttörés :)


2017. jan. 9. 11:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Kb. négy éves korig normális a szobatisztaság kialakulása. Nem mutat korrelációt egyéb szellemi vagy testi fejlettséggel sem. Egyszerűen kifejlődik az a képessége, azaz az agya azon kis szelete, amivel a záróizmait tudja szabályozni.


Ne aggódj, nem verseny ez.

2017. jan. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
2 eves volt.
2017. jan. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Eszemben sincs versenyezni, pláne nem a gyerekemet versenyeztetni, csak kíváncsi vagyok. Másrészt az is érdekel, hogy vajon még mennyi ideig kell pelenkára költeni (néhány hete vagyok gyesen, ezért drukkolok, hogy mielőbb szobatiszta legyen, de mint már írtam, nem erőltetünk semmit.)
2017. jan. 9. 11:45
 4/16 anonim ***** válasza:
Off:milyen az atlagot meghalado ertelmi kepesseg egy ketevesnel?Kivancsiva tettel!Amugy ahogy az elso irja, a ketto nem fugg ossze.A fiam 2 eves es 10 honapos volt.
2017. jan. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
keresztlányom 2,5 éves, pár hónapja csak alváshoz van pelus, még folyamatban az ügy :)
2017. jan. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Kerek egész mondatokban beszél, (rövid) történeteket mesél, pici bábukkal szerepjátékot játszik és beszélteti őket, határozószókat, névutókat, névmásokat, ragokat helyesen használ, egy-egy hosszabb gyerekdalt végigénekel, ötös számkörben számlál, nyelvileg/tartalmilag helyes többszavas kérdőmondatokat fogalmaz.

Decemberben volt a szülinapja.

2017. jan. 9. 12:24
 7/16 anonim ***** válasza:
Ágytiszta már két éves kora előtt volt. Nem értjük hogyan, de az könnyen ment. A pisivel 2,5 évesen egyik napról a másikra wc-be intézte. A kakit viszont még hónapokig az alsónadrágjába. Arról nem sokkal a harmadik születésnapja előtt szokott le.
2017. jan. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Az, h a kommunikacios keszsege fejletteb az atlagnal, nem jelenti azt, h mindenben egyenloen fejlodik. Az agynak kulonboz teruletei felelosek a kulonbozo kepessegekert. Nem egyenesen aranyos a kommunikacios keszsegenek afejlettsege a szobatisztasaggal. A gyerekek max 4 eves korukig szobatisztak lesznek. Amugy meg, ha 3 evesen nem szobatiszta, akkor fel sem veszik az oviba, ha jol tudom...

Nekem 2 es fel eves ikreim vannak, ketnyelvuek, ugyh a beszed kicsit lassabban megy, de mindketten beszlnek mindket nyelven eleg jol, bar nem osszetett mondatokban es mindent megertenek mind a ket nyelven. A kislanyom masfel evesen kezdett szolni, h wc-re kell mennie es 2 eves kora elott nappal teljesen szobatiszta es csak ejszakara kell meg a pelus a biztonsag kedveert. A fiamnak nagy ritkan eszebe jut, h szoljon, de o kenyelmesebb, ugyh nala tovabb fog tartani a pelusos idoszak, az biztos. O viszont a kretiv dolgokban fejlettebb, mint a kislanyom.

Szoval nem vagytok meg elkesve :)

2017. jan. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Kérdező 6-os kommentjére: Amiket leírtál, azt az én lányom is tudta ennyi idősen, és ő is korához képest fejlettebb volt testileg is.Most is koraérettnek tartják az iskolában.Kétéves szülinapja után pár nappal ágytiszta lett, nappalra teljesen kb 2 év 3 hónaposan, nagydologra két és fél évesen(nehezen székelt, ezért jobb szeretett elbújni valahová és ott guggolva erőlködni).
2017. jan. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
3. szülinapja előtt 1 hónappal lett szobatiszta a pisit tekintve. Nem kellett nappali, éjszakai alváshoz sem pelus. A nagydolog 3,5 éves korára alakult ki, hogy érzi az ingert és szól is hogy kakilnia kell.
2017. jan. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!