Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Büfiztetes? Ejszaka kell vagy...

Büfiztetes? Ejszaka kell vagy nem?

Figyelt kérdés

Olvasom ezt az oldalt www.lll.hu! Addig ok hogy köztünk(velünk) alszik es kiszolgalja magat, anyuci alhat nyugodtan, de ha evett nem kene megbüfiztetni? Ezt nem ertem, vagy eleg ha oldalra forditom? Meg ejszaka eleg neki az egy cici vagy hogy? Novemberre varjuk picurt, de szeretnek minnel többet megtudni addigra! Köszönöm a valaszokat!

26hetes km.


Ja, es mi az a bukas? :-)


2010. júl. 26. 18:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

éjjel is büfiztettem lassan sétáltam vele pár métert vagy ha nagyon fáradt voltam az ágy szélén ülve...


fekvő babát mindig meg kell büfiztetni egészen amig fel nem tud ülni mert akkor már a természet megoldja hogy más helyzetben van a gyomra.


bukás : amikor visszajön egy kis tej a gyomrából. ha pl. sokat evett.

2010. júl. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
Nekem az első naptól a saját szobájában alszik a saját ágyában. Éjjel evés közben mindíg bealszik, így hiába is próbálnám böfiztetni nem fog, így egy kis idő után leteszem, de én nem is szoktam az oldalára fordítani, hanem csak simán a hátára teszem. Még úgy is annyira oldalra fordítja ilyenkor a fejét, hogy ha esetleg vissza is jön valami akkor simán ki tud folyni a szájából, és csak reggel látom a peluson ami a feje alatt van.
2010. júl. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
ha egyszer odaveszed az ágyba,úgy jársz mint én!ott is marad!nálunk ez 8 év volt!2év7hónapig szoptattam.éjjel,nappal,ahogy ő akarta.mindig fáradt voltam,mert éjjel akár 6-szor is felébredt szopni.érezte,hogy ott vagyok,kéznél,vagyis szájnál!de én imádtam!csak hogy a hosszú szoptatásba belebetegedtem,a hormon háztartásom felborult.orvosi indíttatásra kellett abbahagynom a szoptatást.amíg magától oldalra nem fordul,mindíg fel kell venni büfiztetni!de csak félhomályban,és beszéd nélkül.hogy megtanulja,az éjszaka alvásra való. a bukás,a böfivel visszajövő tejci,de ez természetes dolog,ezért kell jól megbüfiztetni,ha visszafolyik,véletlenül a nyelőcsőbe,akár meg is fulladhat.de ne ilyedj meg,ha ott lesz melletted,tudod mit kell tenni!sok sikert!
2010. júl. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha félálomban,ellazult állapotban szoptatod éjjel,sokkal nyugodtabban eszik,és nem nyel levegőt.Ezért nem kell büfiztetni.Ez főleg azokra igaz akik az anyukájuk mellett alszanak,mert nekik nem kell teljesen felébredve sírni a kajáért.

Én is így csináltam,egyikük sem bukott utána,sosem volt baj.

2010. júl. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat :-) Ugy latom ki kell tapasztalnunk ezt is! De akkor tehat éjszaka, nem feltetlen szükseges büfiztetni!

Bar mi max. fčl čves koraig akarjuk magunk közt tartani, utanna szép lassan atszokatni a kisagyaba!

2010. júl. 26. 20:24
 6/12 anonim ***** válasza:

az én babám kezdettől velünk alszik. persze tudom, már sokan mondták, hogy 30 évesen is velünk fog, de ez legyen az én bajom!

nekem így sokkal könnyebb. első éjjel betettük a kiságyba, ami a hálóban van. egyet nyekkent, persze ugrottam. ez ment 3 percenként kb. ... úgy hajnali 3 körül aztán magam mellé fektettem, és aludtunk reggelig egy hang nélkül mindhárman. most 6 hónapos, este cicin alszik be. éjjel 1-2 alkalommal még ébred, de az abból áll, hogy csukott szemmel, mint valami kismalac túrja a hozzá legközelebb eső testrészemet, keresi a cicit. szájába adom, úgy 5 percet szopizik és elfordul, alszik tovább, én szintén. sosem büfiztettem éjjel, 1-2 alkalommal próbáltam, de teljesen felébredt és alig tudtam visszaaltatni, azt hitte, reggel van.

én mindig egy ciciből szoptatom, tehát egy evés bal cici, következő jobb cici, ha elfelejtem melyik jön, megtapogatom és érzem, melyik van jobban tele.

a bukás az, amikor visszajön a tej, vagyis mintha hányna a baba, de mégsem. a hányás azért súlyosabb dolog, a bukás egy bizonyos mértékig természetes, azért van, mert egy kicsit túl mohó volt, sokat evett, ilyesmi.

kellemes babavárást!

2010. júl. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Ez mar inyemre valo valasz! :-) Bocsi a többiektöl. :-) Tudom hogy mindenki csak a sajat tapasztalatat irta le. S hogy minden baba mas!

Kedves utolso, mikor szoktal fejni? Ti mčg nem probaltatok a kisagyba szoktatast? Elkezted mar a hozza taplalast?

2010. júl. 27. 10:27
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én babám 7 hetes és csak 1x kel fel éjszaka!Velünk alszik.Mindig másik ciciből szoptatom,mint amelyikből elötte evett!Ha evett utána lefejem,ami bennt maradt!Nekem csak hason alszik,mert ő neki csak úgy kényelmes,így én evés után egyből hasra fordítom,és ő egyből büfizik is!Én is próbálkoztam azzal,hogy fölveszem és megbüfiztetem,de vagy teljesen felkelt vagy együtt aludtunk el,ami egy idő után nem volt kényelmes,meg nem szerettem volna felszoktatni(bár kicsit sikerült :) ).

Boldog babavárást!

2010. júl. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor ejszaka is kell fejni, minden szoptatas utan? :-)
2010. júl. 29. 09:56
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok!

Én szoktam fejni,mert egyszer már volt tejlázam a nem fejés miatt.

2010. júl. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!