Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák, ti mennyi ideig...

Anyukák, ti mennyi ideig szoptattátok babátokat? Mi volt az ok,amiér abbahagytátok? Valamint meddig éreztétek egészségesnek ezt a baba-mama bensőséges kapcsolatot? :)

Figyelt kérdés

2021. júl. 1. 08:21
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
82%

Én 2 évig. Azért hagytam abba, mert csonttá fogytam közben, és már állandóan sápadt voltam.


Pedig ettem, nem diétáztam, vitamint is szedtem. De rengeteg tejem volt, és kimerültem.


A lányom betegen született, nagyon nehéz 2 év volt. Szóval hálát adok, hogy sikerült, és nem ment el a tejem.

2021. júl. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
90%
7 hónapig. Utána már mivel sok foga kint volt harapott ami úgy fájt, hogy sírtam, de még ki is tartottam volna vagy bevetettem volna a bimbóvédőt, viszont egyszerűen nem volt elég a tej a gyereknek és állandóan éhesen vergődött, 10 percenként akart szopizni, éjjel is amitől kikészültem. Egyszer megmérgeltem magam és a férjem tanácsára vettem egy doboz tápszert majd bekevertem a babának 300 ml-t. Aznaptól átalussza az éjszakát és sokkal nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb lett, a cicit pedig ezután elutasította, egy percig sem bántam. Ha bejön, akkor a második gyerekkel is ez lesz a menetrend mert nekünk ez így teljesen megfelelt fizikailag és lelkileg. A kapcsolatunk nem változott onnantól sem, nagyon közel állunk egymáshoz, 3 éves már és borzasztóan anyás.
2021. júl. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
74%

26 hónapig, mivel kistesót szeretnénk és a szoptatás alatt nem jött össze, a nőgyógyász tanácsára hagytam abba. Igaz még most sem jött össze a tesó, mert nem normalizálódott a hormonszintem.

Ez a bensőséges baba-mama kapcsolat azóta is meg van köztünk, annak ellenére is, hogy nem szopizik. Hogy kinek mit jelent az egészséges kapcsolat, ezt mindenki maga dönti el. Számomra, ha 3 éves koráig tartott volna a szoptatás, sem érezném azt a fajta kapcsolatot egészségtelennek.

2021. júl. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
78%
Elmúlt 2 éves mikor abba hagytam.Gyógyszert írtak fel ami mellett nem lehetett szoptatni, úgyhogy sok választás nem volt.De akkor már csak alváshoz kellett.Én ezt még egészségesnek tartottam, bár itt olvasgatva ezt valószínűleg sokan már nem tartják annak, viszont nekünk így volt jó.Sajnos én fogyni nem fogytam szoptatás alatt csak súlyt tartottam:D
2021. júl. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
81%

2 hónap. Sokkal tovább szerettem volna, de a stressz hatására elapadt a tejem.

Egy szolgálati lakásban laktunk, aminek a bérleti szerződése úgy szólt, hogy ameddig a férjem Xy munkahelyen dolgozik, addig jogosultak vagyunk a lakás használatára. Szülés előtt 1 héttel kaptuk a levelet, hogy az önkormányzat egyoldalúan megváltoztatta a szerződést, és ki kell költözünk. Közben jött a telefon, hogy van érdeklődő a bérlakásra és neki sürgősen kellene, úgyhogy 1 hónapunk van kiöltözni (az egész lépcsőház ilyen szolgálati lakásokból állt, de pont a miénk kellett). Így 300 km-re a családtól, decemberben 2 hetes babával kerestünk másik lakást és költöztünk át. Nekem ez nagy törés volt és hatalmas hátbaszúrásnak éreztem. + minden egyes alkalommal, amikor anyósomék jöttek látogatóba, elmondta, hogy mindent rosszul csinálok, én naiv, meg magamra vettem, így rohamosan apadni kezdett a tejem és nem segített se szoptatási tanácsadó,se házi praktika, de még nyugtató sem (gyerekorvos írta fel).

2021. júl. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
77%

Fél évig. Illetve hozzátáplálás megkezdésekor a glutén bevezetése alatt még.


Mert mindenféle irodalmat olvasgattam, hogy eleve fél évig legalább ajánlott, az anyatejben antitestek, növekedési hormonok is vannak, amik a tápszerben nincsenek, plusz segit az esetleges ételallergia kialakulása ellen is. (De ugye az is fent van mit mikor tanácsos bevezetni hozzátáplálásnál)


Szóval kitűztem azt hogy eddig legalább tartsak ki, az egészséges életmóddal. (No kávé, no energiaital, no cigi, no banán, no puffaszto, zsíros, csípős ételek, semmiféle gyógyszer semmire, semmiféle kemikália pl ügyeltem arra is hogy ne bőrön át felszívódo naptejet használjak a fizikai alapu naptejek mert rém kellemetlenek, stb)nekem ez kemény volt.


A baba amúgy is igényelte már a normál étkezést amikor csak meglátta a bébiétel üveget, már "repkedett rugdalozott" örömében úgy kapálózott érte :)


Amúgyis alig volt tejem állandóan csak küzködés volt az egesz, hogy éhes. Nagyon bánom hogy nem kombináltam már az elejétől tapszerrel de az orvos ápolok csecsemőgondozók egytol egyig mondták hogy szoptassam sűrűn mert attol emelkedik a tejelválasztás mértéke. Igen egyre több tejem is lett, szo se róla, de a babának is egyre több igénye ahogy nőtt, soha nem értem utol.

2021. júl. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
*meg rém kellemetlenek
2021. júl. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
77%

Először egy évig, most pedig még tart a másfél évesemmel.


5-ös, én a saját anyukámtól kaptam (és kapom) állandóan a kritikát. :( Az első gyerekemnél azt mondta, csakis én tehetek róla, hogy nem szopizik olyan jól a baba (tápszer is jócskán kellett), de a második gyereknél beigazolódott, hogy a gyereken is sok múlik, és ő fél évig kizárólag anyatejes volt.

2021. júl. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
86%

13 hónap.

10.hónaptól szó szerint mindent evett, minden étkezés ki volt váltva, alváshoz kellett neki illetve éjjel.

Én sosem szerettem szoptatni, nekem nem ettől volt bennsőséges a viszony. Nekem ez csak azért volt "jó", mert ezzel tápláltam, nyugtattam.

Szívem szerint elöbb abbahagytam volna, meg lehet kövezni érte.


13hónap volt az, ahol azt mondtam nem megy tovább.

Sem fizikailag, hiszen addig képes volt éjjel 5-6x kelni (abbahagytuk, azóta átalussza az éjszakát)

Sem lelkileg, mert akkor már nem a csecsemőt láttam benne, hanem a kisfiút.


Egyik napról a másikra elvettem tőle, még csak nem is kereste 😅


2év 3 hónapos, még mindig megvan a bensőseges viszonyunk, imádom. Nekünk nem a szoptatáson múlott.

(Októberben pedig jön a hugi)

2021. júl. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
72%
1 éves korukig mindkét gyermekemet. Én akkor éreztem úgy hogy elég (nekem), bár én szerettem amúgy szoptatni. Mindent ettek már, szóval ezzel nem volt gond. És a szoptatás abbahagyása sem okozott problémát, egyik napról a másikra elfelejtették. Én is októberre várom a harmadikat, és őt is egy éves koráig szeretném szoptatni. A nővérem lánya 2,5 éves volt mikor abbahagyták, nekem ez lenne a maximum. A barátnőm 4,5 (!) éves koráig szoptatta a lányát. Nekem ez például már abszolút nem fért volna bele, de nyilván nem az én dolgom, és mindenki úgy csinálja, ahogy nekik a legjobb :)
2021. júl. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!