Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák, ti mennyi ideig...

Anyukák, ti mennyi ideig szoptattátok babátokat? Mi volt az ok,amiér abbahagytátok? Valamint meddig éreztétek egészségesnek ezt a baba-mama bensőséges kapcsolatot? :)

Figyelt kérdés

2021. júl. 1. 08:21
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
81%

Az ikreket egy percig sem. Nem voltak szoptathatóak az egészségügyi állapotuk miatt. Mire hazakerültek, nekem már nem volt tejem, elment a sok idegeskedés miatt, fejni s megtartani nem volt időm-erőm.


A kistesó 2,5 évig szopott. Igényelte, én pedig nem bántam. Igen, közben működött a hozzátáplálás is. Nagyon belsőséges a kapcsolatunk (most 7 éves). Én választottam le, amikor úgy láttam szükségét lelkileg. Nem bánta, tudomásul vette.


Szerintem fölösleges ezen pontozgatni egymást, nincs két egyforma gyermek, két egyforma helyzet! - csak az emberek szeretik azt hinni, hogy ők csinálják jól, a többi anyuka meg hibás :D

2021. júl. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Azt megkérdezhetem miért 0%-olt le valaki?
2021. júl. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
93%

2 hónapig tartott a procedúrám.

Már a kórházban voltak bajok. A babám nem akart szívni, segíteni nem segítettek, hiába kértem segítséget. Császáros voltam, 4 napot maradtunk bent.

Amikor hazajöttünk, a védőnőm segített a helyes mellre tételben és elmondta, mit egyek mit igyak, fejtem is, nonstop rajtam volt a baba, de pár milliliternél nem jött több sosem. A tápszeres pótlás mellett mindent megtettem, hogy inkább szoptassak. De sokszor már sírtam idegességemben, kezdtem alábecsülni az anyai képességeimet. Így is volt, aki firtatta, anyósom pl. beszólt, amikor meglátta a cumis üveget. "Mi...Te nem tudsz szoptatni? Pedig az a legjobb a gyereknek!!" Na ott kiakadtam és hideget meleget szórtam rá és bőgtem, hogy én senkit se akarok egy ideig látni. Na akkor a férjem kiosztotta, és azt mondta nekem, hogy most hagyjam abba, engedjem el ezt a szoptatás dolgot, ennyit nem ér az egész. A babám tápszerrel is elégedett, kiegyensúlyozott baba, én viszont így szét fogok esni. Emiatt nem leszek szaranya, mindent megtettem. Azóta minden rendben van. A lányom egészséges, nem betegeskedik :)

2021. júl. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
1,5 év. Neki már csak alváshoz kellett megszokásból nekem meg sokszor kellemetlen volt mert csak bohóckodott rajta. Egész addig szerettem
2021. júl. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
66%
2 évig mindkét gyerekemet. Ott nekem volt már elég, egy ideje már azt éreztem időnként, hogy zavar a szoptatás, tele volt a hócipőm az éjjeli 3-5 cicizéssel, úgy éreztem, hogy ha nem hagyom abba, megutálom az egészet, azt meg nem akartam, szép emlékeket akartam őrizni a szoptatásról. Szerettem szoptatni egyébként kifejezetten, és fontos volt nekem, de ezen a ponton azt mondtam, hogy elég volt. Ha rajtuk múlt volna, szerintem az oviba is cicizve megyünk 🤦‍♀️😂
2021. júl. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
54%
9 hónap,másfél év,3 és fél év és a kicsi aki 13 hónapos még szopizik.
2021. júl. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
67%

14 hónapig. Egyrészt mert már kezdett kényelmetlen lenni, másrészt szerettünk volna kistesót, de szoptatás mellett nem indult be a peteérés.

Az utolsó hónapban már csak esti elalváshoz szopizott és azt is bensőségesnek éreztem. Szerintem az elválasztás engem jobban megviselte mint őt, hiszen én tudtam hogy most ez lesz az utolsó. Nehéz volt elengedni.

Amúgy függetlenül attól, hogy nem szopizik 2 hónapja, ugyanúgy bensőséges a kapcsolat, az altatás is. Mellém fekszik, átöleli a nyakam, befúrja a fejét a melleim közé, szóval továbbra is bújik. :)

2021. júl. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos csak 6 hétig sikerült szoptatnom. Elején rengeteg tejem volt fejni is tudtam még szoptatás után 120ml-it is. Aztán hirtelen elkezdett apadni a tejem, már nem volt elég a babának. Próbálkoztam mindennel de nem lett több tejem. Orvosi tanácsra tápszeres pótlást kapott. Ez volt az ötödik héten. Hatodik héten nagyon szenvedtünk a szoptatással csak sírt a cicin. Rá néhány napra meg jött a menstruációm szóval valószínű ennek is köze volt ahhoz hogy nem akart szopizni. Azóta se fogadja el a tejcsit, így kénytelen vagyok tápszerezni.
2021. júl. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
73%

13

De ritka undorító anyósod van. :( bocsi de ez ki kívánkozott.

A fiam 11 hónapos, még szoptatom. Amíg van tejem,addig kapja. De ma pl.én is megkaptam,hogy lassan le kéne választani.. :D bólogattam, nem àllok le vitázni senkivel. :)

2021. júl. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
82%
16 hónapos a lányom, mától nem kap cicit. Azért döntöttem így, mert éjjel 4x keltett, hogy cicizzen, de én egyszer sem éreztem, hogy tej jönne belőle, tehát csak cumizott rajtam... Most már úgy aludt el tök simán ebéd után, hogy mondtam neki, hogy elfogyott a tejci.
2021. júl. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!