Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ugye nem a szoptatáson múlik...

Ugye nem a szoptatáson múlik a kötődés?

Figyelt kérdés

Nem tudok szoptatni. Tapszeres a kisfiam.

Szar anyának érzem magam. Ugye nem ezen múlik, hogy érzi a szeretetet, kötődést? :(

Hogy tudnám még közelebb érezni magamhoz? Gondoltam pl a hordozasra.


dec. 9. 10:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%
Nem
dec. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

Nem. De a testközelséget meg lehet adni tápszeres táplalás mellett is. Pl: mindig ölben etettem, akkor is amikor már tudta volna egyedül tartani az üveget. Nem járt kézről kézre. Nem használtam ki, hogy "bárki megetetheti", mert én akartam (kivétel az apja, neki nyilván hagytam).

Egy tápszeres, egy anyatejes gyerekem van, ugyanannyit kaptak "belőlem".

dec. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem ezen múlik a kötődés, ne viccelj! Amíg nagyon pici a testközelségre vágyik, ennek egy nagyon jó módja a hordozás, ahogy írtad is. De igazából ahogy neked jó. A lényeg az, hogy ha sír, mindig válaszolj, sose hagyd sírva (nyilván nem arra gondolok, hogy pisilni se menj el, de érted a lényeget). Később pedig, ha nagyobb lesz, már arra is lesz igénye hogy foglalkozz vele, játsz vele, olvass neki, énekelj, tanítgasd. A kötődés így alakul ki, nem a cicitől függ.
dec. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Elmulik ez is, par het es nem latod majd ennyire borusan a dolgokat.


Az elejen en is nagyon szarul ereztem magam, amikor abbahagytam a szoptatast (kisfiammal volt a gond, izomgyengeseg miatt nem tudta kiszivni a tejet, fogyott sokat). De aztan ez is elmult es mar egy cseppet se bant a dolog.

Igy alakult, ez van. Nem ettol vagy jo vagy rossz anya, annyira nem szamit. Toled felnottkent amugy kerdezte barki is, hogy szoptal-e csecsemokorodban? Ezen mult a szuleiddel valo kapcsolatod? Na ugye.


Anyammal szornyu a kapcsolatom, de nem azert, mert csak 6 honapig szoptatott, hanem mert idiotan viselkedett velem egesz eletemben.

dec. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Kisfiam tápszeres volt, és soha nem tudtam levakarni magamról.

Most 2 éves, borzasztóan anyás.

dec. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem. A második gyerekem kb 1,5 évig szopizott, mégis nagyon apás volt és most is az. A harmadik gyerekem alig akart cicizni, kb fél évesen le is választotta magát. Mégis ő meg olyan anyás lett, hogy ha csak 10 cm-t arrébb megyek, már visít.
dec. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%

Én a lányomat csak fejéssel tudtam etetni, de a mai napig csak úgy issza meg a (már) tápszert, hogyha odabújok mellé és folyamatosan összeérünk. A fiamat szoptatom, nem érzem, hogy drasztikusan más lenne a helyzet. :)

(Egy év van köztük, azért kap még tejet mindkettő, a nagy is még csak másfél éves.)

dec. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
86%
Egy napot sem szoptattam, a lányomat hazavitték a kórházból 5 naposan, nekem még maradnom kellett kemo miatt egy hetet. Ráadásul akkor még nem volt rooming-in rendszer, három óránként hozták őt is, mint a többi babát. Seemi gondot nem jelentett, szerencsére.
dec. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én szoptatok, az elejétől sok tejem van, de nem ezen múlik szerintem. Pont lesz.rnám a helyedben, a lényeg hogy egészséges a pici, nem kell ezt ennyire magadra venni. ( mások vélemenye meg főleg nem számít). 100 dolog van amiben helyt kell állni anyaként, a szoptatás " csak" 1..mennyivel lenne különb ha ugyan szoptatod de emelett nem játszol vele, nem beszélsz hozzá, nem simogatod?
dec. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudtam szoptatni. 2 hetes kora óta volt full tápszeres. 3,5 éves most és még mindig levakarhatatlan. Apjával, mamával ideig-óráig elvan, de anya a minden.

Soha nem éreztem magam szar anyának, mert nem szoptatok. Szerintem nem ezen múlik a dolog.

Van olyan ismerősöm akinél szoptatva volt mind a 2 gyerek, de full lesz@rják az anyjukat.

dec. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!