Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ugye nem a szoptatáson múlik...

Ugye nem a szoptatáson múlik a kötődés?

Figyelt kérdés

Nem tudok szoptatni. Tapszeres a kisfiam.

Szar anyának érzem magam. Ugye nem ezen múlik, hogy érzi a szeretetet, kötődést? :(

Hogy tudnám még közelebb érezni magamhoz? Gondoltam pl a hordozasra.


dec. 9. 10:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem azon mulik, 3 honapos koraig szoptattam a kisfiam, tokeletesen kotodik. Bar hordozom
dec. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem hát. De a hordozás nagyon jó ötlet.
dec. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Jelentem, én se nem szoptattam, se nem hordoztam a fiamat, mégis volt olyan időszaka, hogy levakarhatatlan volt rólam, sőt a mai napig is egészséges mértékben "anyás", igényli az ölelést, odabújást hozzám (persze az apjához is), pedig már másodikos, 7,5 éves.

Attól hogy nem szoptattam, még sok testközelséget kapott, tápszerezés közben is hozzánk volt bújva ugyanúgy, meg hát nem is csak evéskor volt ilyen.

Hordozni pedig egyszerűen nem kellett, nyugis baba volt, elvolt babakocsiban, játszószőnyegen, kúszva-mászva amikor már tudott, stb. Elég volt neki, ha látótávolságon belül voltam.

dec. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

4 honapig szoptattam utana elapadt a tej

A szereteten és atörödésen múlik minden,kisem jön a s**gemből :)

dec. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
51%
Arról van szó inkább, hogy szoptatni nem lehet testközelség nélkül. A tápszernél el lehet ezt veszteni - de mivel te tudod, hogy fontos, figyelni fogsz rá, nem fog ilyen téren hátrányt szenvedni a gyereked.
dec. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nem ezen múlik.

Ismerek olyan 7 éves gyereket, aki szoptatva és hordozva volt babaként és még 3-4 évesen is adott anyukája "cicit", ha épp kérte, aztán most meg sokszor szinte nagyobb kamaszokat meghazudtoló módon tapló az anyjával.

dec. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!